Skocz do zawartości

co zrobić klatką aby koty jej nie zrzuciły?

Rekomendowane odpowiedzi

A nie można postawić klatki na ziemi? Koty będą wtedy miały do niej łatwiejszy dostęp,no ale i tak mają.Jeśli już m zostać na tej półce to może jakimiś linami to przewiązać,tak by oplatały klatkę,ale nie były do niej przywiązane?Najlepsze wydajemi się,że będzie włożenie do klatki jakieś dużej i ciężkiej cegły(bez ostrych krawędzi,żeby chomik się nie skaleczył)

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... odpowiednio duża klatka jest za ciężka żeby koty ją ot tak zrzuciły, no chyba że to jakieś wielkie maine coon..

Przy kotach zalecałabym raczej solidną witrynę albo akwarium z dobra pokrywą -  koty potrafią uszkodzić chomika przez kraty

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam sądzę, że jak najbardziej koty i klatka idą w parze, jeśli zamyka się pomieszczenie, w którym mieszka chomik.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie położenie w klatce lub na prętach czegoś ciężkiego.

Zagwarantujesz na piśmie, że nigdy przenigdy ani Ty, ani Twoi rodzice, rodzeństwo, goście, "panowie z gazowni" nigdy nie zostawicie uchylonych drzwi? No właśnie... Akwarium z solidną, ciężką pokrywą jest o wiele lepszym wyjściem.

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy kartka ma moc automatycznego zamykania drzwi? To, że ktoś kiedyś o tym zapomni, albo za słabo pchnie, jest serio realne. To się zdarza.

Też pilnuję zamykania drzwi od 4 lat, odkąd mam skoki (mimo że mieszkają one w dobrze zabezpieczonych akwariach!). A gdy pół roku temu w mieszkaniu pojawił się pies, jeszcze bardziej się do tego przykładam. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy tylko ludźmi i błędy się zdarzają. Ale jako opiekunowie zwierząt mamy obowiązek przewidywać niebezpieczne sytuacje i im zapobiegać.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam klatkę i trzy koty. Klatka stoi w moim pokoju, do którego nikt oprócz mnie nie wchodzi. I nie mam zamiaru kupować akwarium tylko ze względu na koty, bo to jest w ogóle nieprzyszłościowy wydatek (potem chcę mieć świnki). A i tak nikt do mojego domu nie przychodzi, więc jakby nie patrzeć - problemu nie ma. Drzwi są rozsuwane, więc koty nie otworzą.

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka musi stać w bezpiecznym miejscu. Moje stoją na ziemi a koty mają do nich dojście tylko gdy jestem w domu. Tak jak wyżej - polecałabym dobrze zamykane akwarium. Kot może sobie stukać w szybę ale chomikowi krzywdy nie zrobi. 

Nie demonizujmy kotów ;-) Mam ich trochę a jakoś nie boję się o moje zwierzaki. A oprócz chomików mam też inne gryzonie. 

Odnośnik do odpowiedzi

Znany mi przypadek, który źle się skończył dla chomika, to była akcja w bezpośredniej obecności człowieka. Ułamki sekund. Po miesiącach wydawałoby się nietykalności. Dlatego uważam, że kot nie może mieć najmniejszej szansy dotknąć łapą klatki. Póty dzban wodę nosi, póki się ucho nie urwie. Nikomu nie życzę, żeby musiał weryfikować moje stanowisko.

Odnośnik do odpowiedzi