Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gorąco jest, chce cię i się ;) schłodzić, Duża, ogarnij się, doprawdy(ę)!

Przyjmuję do wiadomości i ogarniam się (mimo że lato w Irlandii to 20 stopni i chmury :D )

Edytowane przez Miryal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tam panienka jeszcze nie nabrała manier :D

(Moje tak zasikały domki, że za ok. miesiac będe musiała wymienić na nowe). Zauważyłam, że im większa chatka tym chomikom nie chce wychodzić się na siusiu. Leją w kącie i zadowolone składują obok żarcie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tam panienka jeszcze nie nabrała manier :D

(Moje tak zasikały domki, że za ok. miesiac będe musiała wymienić na nowe). Zauważyłam, że im większa chatka tym chomikom nie chce wychodzić się na siusiu. Leją w kącie i zadowolone składują obok żarcie :P

Coś w tym jest! Szkoda, że nie zaczęłam od domku z łupinki kokosa :D Ishka spokojnie by się zmieściła ale wątpię, że wystarczyłoby miejsca na toaletę... pozostaje zakupić domek z otwieranym dachem i wsadzić w róg do środka kuwetę z piaskiem (u Sampelka sie to sprawdziło). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedys Toffinie też wsadziłam taką kuwetę......wyprowadziła się obrażona z domku. Dopiero gdy zabrałam to wrociła. To jest fantastyczne, ze kazdy chomik jest inny.

Ja tworzę sama domki ze sklejki i od dluzszego czasu robie z otwieranym dachem na zawiasach. Latwiej zajrzec, szybko sprzątnąć itd.

A zasikane miejsca domku zwyczajnie susze suszarką i wystawiam na parapet przez chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja Felka nie sika ani w domku, ani w piasku, ma upatrzony róg toaletowy i tam chodzi za potrzebą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż to! Każdy chomik jest inny :) Ishka się bulwersuje jak sprzątam domek ale co zrobić :) ostatnio w róg domku gdzie sikala dałam porcelanowy płaski 'spodek' żeby mogła się wyłożyć, bo mieliśmy upalne dni (a przy okazji miałam nadzieję, że zacznie wychodzić na sikanie). Co chomik zrobił? Obraza i sikanie pod siebie na znak protestu :D

moja Felka nie sika ani w domku, ani w piasku, ma upatrzony róg toaletowy i tam chodzi za potrzebą ;)

Kiedyś myślałam, że każdy chomik tak robi... z moich 4 tylko dwa pierwsze (Gutek i Milion) tak się zachowywały :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zwątpiłam (domki mi się wyczerpały przy tych sikunach) i teraz u mnie chomiki mieszkają w tunelach sklejkowych a nie domkach, najlepiej z dostawionym słoikiem na sikanie. Zniszczenia smrodkowe mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zwątpiłam (domki mi się wyczerpały przy tych sikunach) i teraz u mnie chomiki mieszkają w tunelach sklejkowych a nie domkach, najlepiej z dostawionym słoikiem na sikanie. Zniszczenia smrodkowe mniejsze.

Najgorsze jest to, ze nawet gdy wysusze domki to ten odór siuśków czuć :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystkie chomiczki przed Misią załatwiały się albo w słoiczku albo w miseczce z piaskiem więc byłam przekonana, że to tylko kwestia nauczenia. Misi za to nie chciało się wstawać i w porze snu sobie swoje sprawy załatwiała w domku. Zgadzam się, że tego zapachu trudno się pozbyć z drewnianego domku :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słoiki albo kuwety narożne w domkach :) rzadko poza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słoiki albo kuwety narożne w domkach :) rzadko poza :)

ogarniemy domek z otwieranym dachem i wrócimy do tego zwyczaju... :)

a tymczasem małe moje małe bobo wstało z misją osikania wymienionego w kołowrotku korka :D

13769482_10153929629719527_9186939318745

Edytowane przez Miryal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadrabiamy zaległości, bo mam tydzień urlopu :P

Od początku tygodnia uskuteczniamy z Ishką wybiegi półpokojowe (drugie pół pokoju należy do śpiącego męża :P ) i muszę powiedzieć, że bardzo ją to ośmieliło... biega, kopie w kocach i co najpiękniejsze - przybiega do mnie, wskakuje na kolana i szuka rąk  :wub: siedzę na wybiegu z nią i jej zachowanie przypomniało mi Miliona co zupełnie mnie rozczuliło...

Ishka dużo urosła, apetytytem przebiła moich chłopaków i jedyne co jej nie interesuje to kolby (nie mam pojęcia dlaczego). Wychodzi na to, że księżniczce wodziance trzeba piec ciasteczka, bo gdy dostaje to radośnie chruptoli :) tak więc robimy!

13902779_10153974696554527_4966458313609

Dotychczas Ishka nic nie psociła i była grzeczna jak aniołek (kółko, papu i na rączki) ale czasy aniołkowania chyba powoli się kończą :D Na wybiegu bardzo się podoba a i w mieszkaniu zaczęła ponosić fantazja... dzisiaj rano domek zastałam pusty i ruszała się tylko sciółka na środku akwarium :) Niczym ten przekop został wykonany to mogliśmy o 6 rano posłuchać pięknego koncertu na logsach przy akompaniamencie trocin i suszonych liści. Koncert trwał godzinę, publiczność postawiona na baczność i zaproszona do pierwszęgo rzędu -  mam nadzieję, że jeśli sprawię sobie korki do uszu to nie wykażę tym swojej ignorancji wobec chomiczego talentu i nie nastąpi obraza majestatu :D

Na koniec Ishka zapozowała dla Was pięknie w stylowo obsikanym przez siebie kółku  :wub:  

13900345_10153974696404527_909757042404913912386_10153974696279527_8195519038067

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękna figura, stójka pierwsza klasa. (Więcej nie napiszę bo przyrąbałam sobie drzwiami w środkowy palec i na razie mam ochotę wyć do księżyca.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o jejuńciu jaki grubiutki bielutki brzuszek :D i jakie cycochy :D Tylko brać i całować :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o jejuńciu jaki grubiutki bielutki brzuszek :D i jakie cycochy :D Tylko brać i całować :D

ekhm Joanno Ch. :D jakie cycochy, jaki grubiutki? :D :D

Chomik daje Ci za to spojrzenie i próbuje ukryć wytykane skarby...

13937743_10153974881969527_6381295494756

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ukryje już! Za późno, cały świat widział! :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacny wybieg  :D Jak taka sprytna jest to pewnie niedługo znajdzie sposób jak się wydostać  :D

A mała jest śliczna ! Fajne robi minki pyszczkiem 

My jakiś czas temu słuchaliśmy koncertu - artystycznego gryzienia prętów pokrywy w wykonaniu panny Ruby. Na szczęście znalazłam patent na zasłonienie części pokrywy i jest spokój.  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edith, nie ma szans się wydostać :) nawet jak wyjdzie na pręty do góry to ma duży kawał szkła do przebycia i nie ma szans się za nic złapać ani jak podciągnąć... jak wychodzi to szybko zdaje sobie z tego sprawę, poduma chwilę i próbuje zejść (czyt. spada). Póki co nie używam nawet szklanych zasuwanych pokryw które mam w komplecie ale jak Ishka zacznie za dużo kombinować to pewnie nałożę jedną szybę na połowę gdzie jest kołowrotek, bo to najwyższy obiekt w całym lokum a chomiki są nieprzewidywalne :P póki co jednak tego nie widzę... próby nawiania są od spodu haha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma świetną figurę i zgadzam się co do brzuszka, cudny jest  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj minęło równe 2 miesiące od kiedy Ishka zamieszkała z nami :) Cóż mogę powiedzieć... jest niesamowita i wyjątkowa!!!  :wub:

Ishka jest bardzo zaradnym chomikiem, szybko chwyta co jest dla niej dobre i co robić by mieć z tego profity :D Wstaje wczesniej niż na początku, bo około 20:30, jest mistrzynią ucieczki na wybiegu i wydaje mi się, że chce wychodzić tylko po to by zdemolować moje zabezpieczenia i zwiać (szczerze przyznam, że takich cudów i wspinaczek przez przeszkody jeszcze nie widziałam). Jest przy tym ogromnie urocza, przyzwala na długie obcałowywanie i mizianie, spędza ze mną kulturalnie wieczory a nad ranem zmienia się w chomika demolkę, który budzi, chce smakowłyków i roznosi wszystko w pył :)

Mój skarb Ishka <3

14292294_10154056808159527_857274324729214316968_10154056775579527_4141679839043

14212145_10154056808354527_841255304387314211947_10154056817639527_2561948761810

E: dodane kolejne 2 zdj :)

Edytowane przez Miryal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczna :)

Pokaż całe akwarium:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj w nocy zmieniam jej domek i muszę ogarnąć zdemolowane nad ranem logsy - gdy to zrobię to pokażę całość, bo teraz wszystko wygląda jakby przetoczył się przez to diabeł tasmański (czarno-biały, łaciaty) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wesoło :D. Ma dziewczyna charakterek i nie wstydzi się tego, że jest szalona ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...