Skocz do zawartości

Chomcio podgryzacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od miesiąca mam 3-miesięcznego chomika dżungarskiego, którego wzięłam od pani z olx. Miał od małego kontakt z dziećmi i dawał mi się brać na ręce od początku, więc go nie oswajałam tak jak to się robi typowo. Ostatnio zaczęłam go karmić z ręki niesolonym słonecznikiem, który uwielbia i Chomcio zaczął reagować na otwieranie klatki. Od razu podchodzi i gdy daję mu ziarenko, on je szybko pożera, a jak już mu więcej nie chcę dawać (bo wiem, że to kaloryczne i tłuste) i wystawiam rękę, aby na nią wszedł to on albo podgryza mi mocno te palce, albo wgryza się i ciągnie mi rękę do domku. Ma gałązki jabłoni z Hipcia (których nie rusza), daję mu też twarde warzywka, ma sianko, zioła i karmę, ma na czym ścierać ząbki. No niczego mu nie brakuje. Jutro albo pojutrze ma przyjść jego setka... Nie wiem skąd to zachowanie. Gdy go wezmę na rękę to nie gryzie w ogóle, tylko grzecznie siedzi. Może to skutek małej klatki (58x38x26 cm) albo jakiegoś urazu po przebywaniu u tych dzieci? Nie mam pojęcia. Proszę, doradźcie mi co zrobić z tym wrednym podgryzaczem. :D

Edytowane przez Lelianel
Odnośnik do odpowiedzi