Skocz do zawartości

[ADOPCJA] Kremówka złapana w parku

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby wypuszczanie na wolność niepotrzebnych zwierząt, w tym chomików, stało się ostatnio nową modą? Do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu zgłosili się dzisiaj państwo, którzy przywieźli złapanego w parku Kilińskiego (Sosnowiec) chomika. Owym chomikiem jest syryjka Kremówka. Niestety schronisko nie przyjmuje do siebie takich zwierząt, dlatego z braku lepszego rozwiązania chomiczka przyjechała do mnie (siostra jest wolontariuszką w tym schronisku, dlatego ludzi skierowano do niej).

Kremówka to kremowa, krótkowłosa syryjka z łapkami, brzuszkiem i pyszczkiem ubrudzonymi w ziemi. Jest całkiem wypasioną futrzaną kulką, która bardzo ochoczo rzuciła się na karmę i świeże owoce. Nieagresywna, ale też bardzo nieufna w stosunku do człowieka, więc na pewno trzeba jej będzie poświęcić sporo uwagi na oswojenie.

:excl:  Pilnie poszukujemy choćby innego DT, ponieważ u mnie oczekuje już trójka adopciaków (w tym jedna niespodzianka, która też już musi jechać do innego DT) i Kremówka, jako czwarta, mieszka w tej chwili w miniaturowej klatce transportowej, której używam do wizyt u weterynarza.

2qx0xft.jpg

Tak przyjechała do schroniska

qmz21y.jpg

a tak przez chwilę w schronisku siedziała w kocim (?) transporterku, z którego sprawnie nawiała :P

Edytowane przez narcyzia
Odnośnik do odpowiedzi

Tak się złożyło, że Kremówka trafiła do mnie na DT :) Muszę przyznać, że różni się nieco od innych chomików, z którymi miałam do czynienia. Najpierw jak gdyby nigdy nic odpoczywała plackiem na wybiegu, a teraz zasnęła w misce :D Mimo tego, że jednak jest nieufna w stosunku do ludzi myślę, że z takim żarłoczkiem jak ona nawiązanie więzi, nie powinno długo zająć. Tymczasem poczęstuję was zdjęciami:

CAM08265_zps8mbrutgk.jpg

CAM08302_zpsqttldwco.jpg

I gratisik- przyłapana na myciu z niewyraźną miną:

CAM08323_zpsjfpmjbsp.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła się okazja na fajny domek, ale niestety życie weryfikuje plany i niedoszły właściciel musi zaczekać z kolejną adopcją. W tym wypadku Kremóweczka nadal szuka domku! Musze przyznać, że robi ogromne postępy w oswajaniu, bo wskakuje już na ręce :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...