Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Migotka jest jednym z 15 chomików wyłapanych z trawnika pod Warszawą, trafiła do nas przy pomocy zaprzyjaźnionego domu tymczasowego Chomiczy Azyl.
Chomiczka ma około 2-3 miesiące, jest ciekawska i "rozgadana", co jeszcze będzie czas, aby udowodnić.
Bez owijania w bawełnę - jest urocza :)
Niestety, potrzebuje kilku dni, aby przywyknąć do nowego miejsca... oraz kwarantanny do 10 czerwca, by wykluczyć możliwość ciąży. Oczywiście, rezerwacja jest możliwa, jednak termin finalizowania adopcji musi być zgodny z kwarantanną!

Migotka powoli się przyzwyczaja do nowego miejsca, jest ciekawska i całkiem sympatyczna (je z ręki).
Pojawiła się w ciągu dnia kilka razy, zwiedza i bawi się.

Fotografie od nas będą na dniach, a tymczasem taka oto piękność szuka domu!

fot. Chomiczy Azyl.

81d6889c9e8927eemed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako kompletnie zielona osoba w ubarwieniach chomików, zastanawiam się czy jest to jej naturalny kolorek, czy farbowana jak te ,,pandy"...

Ps prześliczna.... gdyby tylko rodzice się zgodzili....ehh życzę jej wspaniałego domku <3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To hybryda. Kolor naturalny, do farbowanego daleko. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To hybryda. Kolor naturalny, do farbowanego daleko. :)

W każdym razie zakochałam się w tym chomiczku <3 i idę przynudzać o niej rodzicom xD... może się zgodzą :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczna kuleczka :) Prawdziwa z niej modelka! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero zaczynam poznawać charakter Panny Migotki, ale już mogę coś o niej powiedzieć, choć to tylko kilka zdań...
Mała wychodzi w dzień i w nocy, nie biega wiele w kółku, jednak lubi w nim przesiadywać. Jak to dżungarek - ma zapędy na górnika, tunele i podkopy tworzą się nieustannie.
Wychodząc w dzień, koło południa, z zainteresowaniem podeszła do aparatu, więc zdecydowałam się na pierwszą interakcję.
Chomiczka wchodzi na rękę bez problemu, nie boi się, jest odważna i ciekawska. Co prawda - "gada i krzyczy" przez cały czas, jednak nie wygląda to na agresję, a po prostu... rozmowę? Chętnie bierze smakołyki z ręki, po czym lekko podgryza, by sprawdzić, czy aby i ręka nie jest jadalna. Skoro nie jest - odpuszcza.
Dużo się bawi, skacze i wywija oraz spada z różnych rzeczy, ponieważ, co tu mówić, wszystkie chomiki mają słaby wzrok. Jest z nią masa śmiechu - będzie dobrym przyjacielem :)
Poza tym, Migotka jest niesamowicie fotogeniczna - większość zdjęć wychodzi bez zarzutu!

Dodatkowo, siedzę z nią teraz i muszę przyznać - jest postęp od poprzedniego spotkania. Migotka spokojnie znosi ruszanie ręka na której siedzi, na niewielkiej wysokości nad ściółką. Robi wielkie oczy i się rozgląda, ale jest spokojna. Wygląda też, jakby lubiła ludzki głos, kiedy spokojnie się do niej rozmawia, wychyla głowę i patrzy. Po chwili podchodzi i staje na tylnych łapkach i czeka... jeszcze nie wiem na co, więc daję jej różne rzeczy, aby próbowała wszystkiego. Bez bicia jednak przyznaję - będzie z niej bardzo przyjazny chomik. Dwa dni, a ona się bawi z człowiekiem w najlepsze :)

"Jak to: Podaj łapkę...?"

4f3ab2475600a3c8med.jpg

Bonus: miska pełna chomika :wub:
1797e8810e25ff74med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaaaa :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panna Migotka została zarezerwowana!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powiem kto, ale (tak, tak, to do Ciebie, przyszła Duża) powiem, że idealnie! Czuje, że tak musiało być i będzie najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby nie była to osoba z forum, nie napisałabym powyższego w taki właśnie sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze mogłaby założyć konto z powodu przybycia chomiczka do jej domu ;)

Ale ok, czekam na temat Migotki zalożony przez nową Dużą ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również mam taką nadzieję, że temat będzie !

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszła Duża będzie mega szczęściarą - takie cudo jej się trafi.  :wub: 

A temat musi być! Taką modelką się trzeba chwalić koniecznie.  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudo dzisiaj nie pozuje, pcha się na ręce - na serio, przyszła Duża jest mega szczęściarą... mam nadzieję, że o tym wie!
Już dostałam sygnał, że temat jest w planach, więc mam nadzieję, że modelka zostanie na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Migotka dotarla dzis do swojego domu!

Czekamy na temat malutkiej :)

Prosze o zamknięcie tego tematu wiec :)

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...