Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmienić moje 2 połączone klatki na 1 duże akwarium. Mam stare akwarium u siebie w domu. Jest dość brudne i stało  tak kilka lat. Myślę, że dało by się je wyczyścić. Pytanie czym. Warto też dodać, że kilka lat temu pływało tam mnóstwo ryb. Czy w takim razie to akwarium nadaje się dla chomika? Znacie jakieś środki które mogłabym użyć do umycia tego akwarium? Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw trzeba je po prostu umyć. Wyczyścić wszelki kamień, itp. Później zdezynfekować (ja lubię chlor ale to już kwestia co komu leży) i kolejny raz porządnie wyszorować żeby się całej chemii pozbyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw trzeba je po prostu umyć. Wyczyścić wszelki kamień, itp. Później zdezynfekować (ja lubię chlor ale to już kwestia co komu leży) i kolejny raz porządnie wyszorować żeby się całej chemii pozbyć. 

jeżeli akwarium ma odpowiedni wymiar to zgadzam się z przedmówczynią ;) My też myjemy chlorem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka lat temu interesowałam się tematem, bo kupiłam używane akwarium po żółwiu - brudne jak diabli :)

U mnie zdało egzamin wyszorowanie akwarium płynem do mycia naczyń + porządne spłukanie. Z kamieniem walczyłam za pomocą kwasku cytrynowego (3-4 łyżeczki na 250 ml ciepłej wody). Na forach akwarystycznych poleca się też ocet. Całość myłam zmywakiem do naczyń, rogi starą szczoteczka do zębów, nadmiar sylikonu usuwałam żyletką albo specjalnym skrobakiem do szyb. Jeśli akwarium jest porysowane, to możesz je z zewnątrz potraktować pastą polerską (np. K2 Tempo).

Moje przed:

a3_zpsfaece297.jpg

a_zps137bd498.jpg

a4_zpsc9a532ed.jpg

i po:

P050313_1813_zps2e29ed1a.jpg

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o kurczęż bladeż, ale odpicowałaś :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czym pozbyc sie zaschnietych siuśków? :p Woda, plyn, cif nie pomaga:p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czym pozbyc sie zaschnietych siuśków? :P Woda, plyn, cif nie pomaga:p

Odkamieniacz. Czyli np ocet. Takie mocniej zaschnięte posypuję sodą i lekko polewam octem, później wystarczy potrzeć i schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o kurczęż bladeż, ale odpicowałaś :D

Dzięki, wysiłek okupiony potem i łzami :D

Tutaj jeszcze jest spoko temat o czyszczeniu wyposażenia, dla chętnych: http://forum.e-chomik.pl/topic/11262-czyszczenie-dezynfekcja-odkamienianie-klatki-nieprzyjemne-zapachy/page-17

Był chyba jeszcze jakiś jeden, ale kurczaki nie mogę go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi