Skocz do zawartości
DwarfMiecio

Dżungarek Miecio

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jeszcze dodam od siebie ze po akcji ze stanem zapalnym u Figi mielismy jej przemywac pliki najpierw 2 razy dziennie potem 1 i kontrolować ich stan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby coś dalej Cię niepokoiło to polecam Medicavet na Bohdanowicza. Ogonek ostatnio stracił renomę. Piszczenie przez sen może oznaczać ból niestety.

Asia a dlaczego stracił renomę? Co się tam dzieje? Nie jestem na bieżąco.

To trzymam kciuki za Mietka żeby nie było to nic poważnego i faktycznie była to sprawka starego żarcia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edith, chyba rozmawiałyśmy o tym jakiś czas temu. Generalnie ceny ma wyższe a jakość usług niższą niż Medicavet. Zależy na kogo tam trafisz. Zdarzały się takie rzeczy jak nierozpoznanie zaawansowanej ciąży u świni na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sophisticated, zwykłą wodą przemywałaś ze strzykawki? Nawracało Ci to później?

Ja jeszcze zmieniłam karmę w razie czego, bo wcześniej dawałam mu lagę dla karłowatych a tam jednak trochę tych przetworzonych bobków siedzi. Sypnęłam mu mixeramy. Dodam jeszcze, że to żarcie, które wyjęliśmy nie było jakieś zlepione czy cos, normalne przerobione żarcie, tylko za długo przetrzymane.

Edytowane przez DwarfMiecio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edith, chyba rozmawiałyśmy o tym jakiś czas temu. Generalnie ceny ma wyższe a jakość usług niższą niż Medicavet. Zależy na kogo tam trafisz. Zdarzały się takie rzeczy jak nierozpoznanie zaawansowanej ciąży u świni na przykład.

A myślałam, że coś jeszcze się wydarzyło. Obym nie potrzebowała (tfu tfu) alle z ciekawości odwiedzę Medicavet i porównam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sophisticated, zwykłą wodą przemywałaś ze strzykawki? Nawracało Ci to później?

Ja przemywałam płynem do płukania jamy ustnej, ale takim dla dzieci, bez alkoholu. Nasączałam wacik (ten do uszu) i wsadzałam w polik i gmerałam po ściankach lekko. Ze dwa czy trzy tygodnie tak robiłyśmy, potem czasem sprawdzałam jej jeszcze poliki - utrzymywał się lekki zapach, ale dość delikatny, nie taki śmierdzący jak przy stanie zapalnym. I problemów nie miałyśmy już potem.

Ale u Figi to wyglądało tak, że poszłyśmy z przeziębieniem, a pan doktor obejrzał ją tak kompleksowo, no i te poliki właśnie. I prawdopodobnie jakąś twardszą suszką z ostrymi krawędziami naruszyła sobie błonę w środku i zrobił się stan zapalny z tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpukać, na razie kwilenie ustało i Miecio wydaje się być zdrowy i energiczny jak zawsze  :) Będziemy macać torebki, na razie robiliśmy to dwa razy i nie zauważyliśmy, żadnej guli, czy czegokolwiek niepokojącego  ;)

P.S.: Prawda, że nie ma na świecie nic słodszego od widoku przysypiającego chomika?  :wub:  :blush:

AUWvJd.jpg

R6Kkzn.jpg

bZdI8U.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, że się dobrze skończyło. 

Zgadzam się, że cudownie w piasku dynda łapkami :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dżungarki mają wyjątkowo słodkie pozy podczas spania :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duża zaczęła mnie trochę odchudzać, po tym jak Pani Weterynarz powiedziała, że jestem kuleczką, ale dziś się złamała i dała mi orzecha :ph34r: A poza tym ... ja kuleczką?! Ja przecież takim przystojnym milordem jestem ... :blush: 

6skzP2.jpg

A co się będę cackał, dawaj tego orzecha!  :huh:

JZUlIB.jpg

Nooo ... i tak to można pożyć!  ^_^

iBVvL3.jpg

Boo, bo ja to w ogóle najchętniej bym jadł tylko słonecznika i orzechy ...

m4xkbp.jpg

Echh, te człowieki to się w ogóle nie znają ... :unsure:

IxCtvz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tu nad taką słodyczą się nie zlitować?  :wub:  :wub:  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hahaha :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety u Mieciulka powtórka z rozrywki. O 18 jesteśmy umówieni w Medicavecie na wizytę. Miecio wczoraj wieczorem znowu kwilił i coś tam ukulał w polikach, nie wydaje się to być ani nic wielkiego ani twardego, ale capi, co może wskazywać na to, że przetrzymuje to żarcie już jakiś czas ... Ciężko powiedzieć w sumie, bo macamy go dosyć często i nigdy nie wiadomo czy to żarcie świeżo napakowane czy je tam trzyma kilka dni, ale wczoraj jak mu próbowaliśmy delikatnie to przesunąć i Mietek już prawie otworzył paszczę, to poczułam znajomy smrodek. Ostatecznie baliśmy się mu wyciągać sami to żarcie żeby sprawdzić, więc idziemy do weterynarza i będziemy cisnąć czy przyczyną kwilenia może być zupełnie co innego. Dodam jeszcze, że od czasu ostatniej wizyty Mietek przeszedł na Mixeramę i nie dawaliśmy mu coolbatona - ma tylko kolbę ziołową. Wiecie unikałam wszystkiego co by mu się tam mogło zalepiać czy coś, jednak to kwilenie mnie niepokoi, mimo, że laska z Ogonka ostatnio powiedziała, że to normalne podczas snu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam szczerze, że nawet nie wiem. Umówiliśmy się po prostu na godzinę - nie pytałam o nazwisko lekarza  :unsure: Zależało mi żeby to było dzisiaj i żeby uniknąć takiej akcji jak wczoraj w Ogonku - weszłam a tam z 10 osób w kolejce, też bez zapisu. Po wizycie powiem u kogo byliśmy :P

My już po wizycie. Byliśmy u lek. wet. Magdaleny Bralewskiej w Medicavecie. Po osłuchaniu Pani stwierdziła, że słyszy szmery i że najprawdopodobniej złapał przeziębienie (Hubert był ostatnio chory). Miecio dostał antybiotyki w zastrzyku + zapas do domu (Tolfine i Baytril). Tym razem u lekarza nie miał nic a nic w torebkach, więc to co miał wczoraj wieczorem sobie zapewne pozjadał. Miecio na pusto waży 66 g i dostaliśmy info, że powinien odstawić mączniki, bo jest trochę grubciem (w sensie niech te co są w Mixeramie, to niech sobie będą, ale żeby mu nie podsypywać dodatkowo - co niestety robiliśmy nagminnie :blush: ). Za wizytę z lekami zapłaciliśmy 39 zł. W Ogonku nie dostał żadnych leków, namówiono nas na obcięcie pazurków i zapłaciliśmy 45 zł, więc chyba raczej porównywalnie, z tym, że faktycznie Medicavet wydaje się być dużo bardziej profesjonalny, tu nam babka powiedziała np., że nie ma czegoś takiego, że chomik sobie będzie bez powodu popiskiwał w nocy, a w Ogonku nam powiedzieli, że to normalne i żeby nie zwracać uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc to moze nie wina problemow z torbami a przeziebienie. Nieprzyjemny zapach to czesto jest nawet u zdrowego chomika. Wsadzą mnostwo jedzenia, wszystko nawilzone śliną, biegają z pelnymi polikami a poźniej cuchnie.

Zdrówka! :)

Gdy zajdzie potrzeba (tfu tfu!!!) to tym razem tez pojade do Medicavetu.

Bylismy w Ogonku na operacji oczu i wszystko bylo jak nalezy ALE kazalam tez wykonac usg. Mial powiekszona watrabe czy sledzione. Weterynarz powiedziala, ze to zapewne od duzej dawki lekarstw w krotkim czasie ale rownie dobrze mogla powiedziec abysmy przyjechali za ok. miesiac na powtorne usg. Za bardzo im wierzylam....a tak moze moglabym uratowac jego zycie.

Czasu nie cofne ale teraz jestem bardziej dociekliwa i moze zbytnio przewrazliwiona. Choc nasz bialostocki wet chwali mnie za to.

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi