Skocz do zawartości
Conscience

Chomik Iwo+pies

Rekomendowane odpowiedzi

Mój chomiczek Iwo ma duży domek, w którym zrobił sobie spiżarnię, toaletę i sypialnie w jednym. Domek jest obsikany i śmierdzi, starałam się to umyć i raczej nic z tego nie wyszło.

Kupię mu domek, to obsika znowu. A obsikane drewno trochę śmierdzi.

Co mam zrobić, żeby go tego oduczyć?

Druga sprawa-chciałabym mieć psa. Warunki ogólnie mam-dwa ogrody i podwórko, niedaleko jest park oraz pole gdzie pies może się wybiegać. 

Problem jest taki, że mam dwa chomiki (jeden mieszka w klatce, drugi ma samlę) i nie wiem, czy pies nic im nie zrobi. Wiadomo, że nie będę ich razem wypuszczać na wybieg ( w sensie chomik biega luzem z psem w jednym pokoju). Ale czy pies może przebywać w tym samym pokoju co klatka z chomikiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samla z pokrywą? Klatka w zasięgu psa? Sporo zależy od tego, jaki pies.

A co do domku - pokost lniany, wymiana domków, wkopane w ściółkę pięterko zamiast domku. Można jeszcze petycję napisać, ale słyszałam, że nie pomaga. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samla bez pokrywy. Klatka w zasięgu psa :/

a piasek do kąpieli?

Jak mu kupię to będzie sikał tam a nie w domku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupisz piasek, może sikac do piasku, zawsze możesz robić domki z kartonu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre chomiki, jak dostaną piasek, to tam robią sobie toaletę - ale to zależy. Pamiętam, że Figa miała w sumie trzy toalety - domek (wymieniałam 2 razy), kołowrotek i piasek (ale sporadycznie).

Czyli może sikać w piasku, ale nie musi - jak się uprze, to jej nie oduczysz.

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba pokost, jak napisała Szybcior.

Domek ma dno? Jeśli tak, to warto też kupić taki "otwarty" od dołu, wtedy większość siuśków będzie wsiąkała w trociny, a nie w drewno (co wiąże się z częstą wymianą ściółki w tym miejscu, a z drugiej strony trochę ratuje to domek).

(Niezależnie od kwestii toalety - piasek i tak kup. ;) )

A do samli możesz skombinować jakieś zabezpieczenie od góry, żeby pies nie miał tam dostępu, albo spróbować przenieść ją na jakąś półkę, czy stolik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie, dobry piasek to ważna rzecz.

Wśród moich siknięcia do piasku zaliczyć mogę do epizodów. A trochę tego było...

Proponuję pięterko, bo sufit będzie bezpieczny, gdy wilgoć nie będzie mogła wędrować po ścianach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi