Skocz do zawartości
DwarfMiecio

Przeprowadzka do nowej klatki - jak najlepiej to zorganizować?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zamierzam kupić mojemu chomiczkowi nową klatkę, zdecydowałam się na dobrze znaną tu 80-tkę, ale zastanawiam się jak najlepiej taką przeprowadzkę zorganizować, żeby zminimalizować stres chomiczka :( Z wyposażenia zostanie tylko ten sam kołowrotek i poidło, poza tym domek, pięterko, zabawki - wszystko będzie nowe :-) Zastanawiam się też nad zmianą typu podłoża, ale nie wiem czy to nie będzie za dużo naraz dla mojego Miecia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenieś wszystko stare do nowej klatki. wyposażenie wymien po kilku dniach. ściółke po kilku kolejnych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. A jaki pojemnik na piasek dla dżungarka polecasz? Obecnie mam za małą klatkę (tak, wiem :-(), więc Miecio korzysta z piasku, jak jest na wybiegu i jest to taki zwykły dość spory pojemnik do przechowywania żywności. Nowa klatka będzie co prawda znacznie większa, ale nie chciałabym jej nazbyt zagracić, chcę by miał trochę wolnej przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. A jaki pojemnik na piasek dla dżungarka polecasz? Obecnie mam za małą klatkę (tak, wiem :-(), więc Miecio korzysta z piasku, jak jest na wybiegu i jest to taki zwykły dość spory pojemnik do przechowywania żywności. Nowa klatka będzie co prawda znacznie większa, ale nie chciałabym jej nazbyt zagracić, chcę by miał trochę wolnej przestrzeni.

Pojemnik na żywność też może być. Choć ja osobiście wolę drewno. Można zrobić piaskownicę ze sklejki - groszowa sprawa. Uwierz- jak urządzisz 80-tkę podstawowym wyposażeniem to stwierdzisz, że jest za mało miejsca  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słoik Ikea Forvar - piaskownica idealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi