Skocz do zawartości

dziwne plamy w klatce - chomik syryjski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

może panikuje, ale chcę się zapytać czy spotkaliście się może z takimi plamami? Mam chomika syryjka, samiec, normalnie codziennie biega w kołowrotku, wczoraj go brałam na ręce i nie zauważyłam nic podejrzanego w  zachowaniu,  chomiś nie piszczy ani nic w tym stylu. Plamy są lepkie jak je dotknęłam

12948553_1296258247067738_853996716_o.jp

12952777_1296259163734313_89118763_o.jpg12941020_1296259067067656_596030964_o.jp

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie jadł buraków, tylko dostał sałatę i małą ilość brokuła. Na półkę nie kładłam żadnych owoców/warzyw,dostaje tylko suchą karmę, świeżą marchewkę i jabłko, suszone owoce i takie pałeczki:

12940991_1296266700400226_599891703_o.jp

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaka firma, nie mam kartonika :( plamy zauwazyłam, że są od 2 dni :(

sprawdzałam wczoraj czy nie ma żadnych plam, narośli chomik,ale wygląda ok. Szalał na kałowrotku, nie piszczy, nie jest agresywny :/

Odnośnik do odpowiedzi

Może w tych bordowych pałkach jest burak? Nie wiem co to za pałeczki ale może to coś z tych niezdrowych?

Większość z tych plam to może być zwyczajny mocz ale ta jedna ciemniejsza jest niepokojąca. Niewielka szansa ale jednak jest na to że po prostu chomik krwawi przy sikaniu, czyli ma piasek/kamień w pęcherzu/ nerkach. Swoją drogą dziwne że chomik tak nałogowo sika na półkę.

Odnośnik do odpowiedzi

W jakim czasie on narobił tych plam? Wydaje mi się, że to dość spora ilość moczu jak na syryjka, w jednej kałuży widać jakby skrzep? Trzeba to skontrolować w lecznicy, warto zabrać próbkę siuśków do zbadania, może to zapalenie pęcherza albo inne dziadostwo... Warto sprawdzić. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

UPDATE! 

chomik zdrowy jak ryś ;) nic mu nie dolega po dokładnych badaniach, okazało się, że to wydzielina z gruczołów, chomiś jest po prostu dojrzałym samcem gotowym do działania ;) badania nie wykazały żadnej choroby układu moczowego, nie jest to rozwolnienie, wszystko ok :)

Odnośnik do odpowiedzi