Skocz do zawartości

Największe mity i nonsensy na temat chomików

Rekomendowane odpowiedzi

• 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wiadomo, ludzie tam przechodzą sami siebie. :D Dziś odpowiadałam na pytanie dziewczyny, która dwa roborki trzyma razem już półtora roku, bo "Pani z zoologicznego powiedziała, że mają być razem...",

Zwrócić uwagę człowiekowi że męczy zwierzę w klitce wielkości transportera - oczywiście usłyszysz coś takiego: "Przepraszam bardzo ale mój chomik ma wyposażona dobra klatkę!" I odpowiedzi na pytanie

Zapytaj... "Mój chomik ma 2 kulki na tyłku!? Co robić!? Aha, to na pewno nie jaja bo to dziewczyna na 100%" Na zdjęciu oczywiście był wyrośnięty samczyk z całkiem pokaźnymi klejnotami...

Napisz na zapytaju dlaczego klatka (a raczej słitaśna pseudo klitka) się nie nadaje dla chomika, otrzymaj coś takiego:

"Sorry, mam gdzieś twoją opinię. Ta klatka jest dobra mój chomik dobrze się w niej czuję... i nienawidzę czegoś takiego. Ja się pytam czy mój chomik jest słodki a ten pisze referat o chomikach..."

Dlaczego mam wrażenie, że znowu pisze to dziecko, które guzik zna się na gryzoniach?

W tym wieku przecież trzeba mieć chociaż trochę świadomości i empatii, prawda?

Edytowane przez Colie
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Pytanie : ,,Co kupić chomikowi ?''

Odpowiedź : ,,Chomiczke''

Lub to : http://zapytaj.pl/pytanie/dlaczego-chomik-mnie-gryzie-jak-wkladam-reke-do-klatki-to-chomik-syryjski-ostroznie-sie-zbliza-do-mojej-reki-i-chce-mnie-ugryzc

I to :P : 

Mam Problem. Kupiłem wczoraj chomika Roborowskiego,

a chciałem Syryjskiego jednak sprzedawczyni w zoologicznym zapewniała, że Roborowskie są ok. Wczoraj na wieczór wyszeł z klatki, ale go znalazłem po upływie 2-3 godzin znowu uciekł i go złapałem. W klatce niczego mu nie brakuje bo to duża klatka z wieloma akcesoriami dla chomików. Moje pytanie jest tkie :1. Czy warto próbować go oswoić i czy po oswojeniu nie będzie uciekał, 2. Czy mam go wymienić na Syryjskiego bo jest taka możliwość. 3. Czy Syryjskiego będzie łatwiej oswoić ? 

Chomiki są głupie i mogłeś kupić świnię morską ;)

Edytowane przez Zummerka
Odnośnik do odpowiedzi

Zapytaj...

"Mój chomik ma 2 kulki na tyłku!? Co robić!? Aha, to na pewno nie jaja bo to dziewczyna na 100%"

Na zdjęciu oczywiście był wyrośnięty samczyk z całkiem pokaźnymi klejnotami...

Edytowane przez Colie
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

A mnie każdy pyta co mieszka w tych dużych akwariach...zawsze dopowiadają: " wąż"??

Gdy odpowiadam, ze chomik to są zdziwieni wielkoscią, staram się tłumaczyć ale chyba nie ogarniają.

Swoją drogą, nie znoszę węży ale chyba nie potrzebują trocin, domku i....kołowrotka :D

Edytowane przez Edith
Odnośnik do odpowiedzi

W pytaniu o to czy klatka 40x30 cm będzie dobra dla dżungara:

"(...) Duża klatka to łamanie natury chomika + zero odpowiedzialności! (...)" 

źródło: http://zapytaj.onet.pl/Category/010,011/2,29976271,Czy_klatka_o_wymiarach_3840275__wysokoscdlugoscszerokosc_wystarczy_dla_chomika_dzungarskiego_i_czy_nie_przejdzie_przez_szczeline_o_dlugosci_1cm_.html

Brak słów.

Edytowane przez Lelianel
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

W piasku do kąpieli nie można zrobić tuneli, więc nie wystarczy sam piasek. Można kombinować z terrarystycznym torfem ew.
Chomika w zabezpieczonej wannie można przechować, ale to duży stres będzie. A o rzucaniu to trochę słabo pisać, jeszcze Cię jakiś dzieciak dosłownie weźmie.

Odnośnik do odpowiedzi