Skocz do zawartości
Lifka

Ile pieniędzy mniej-więcej wydaliście na wyprawkę dla chomika?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o klatkę, pierwsze karmy, zabawki, kołowrotek itp. Miło by było, gdybyście napisali też, co dokładnie kupiliście, a jeśli robiliście coś sami - jaki był koszt rzeczy.  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przykładowy koszt:

klatka setka 140-170 zł

kółko 28mka 30-40 zł

wór trocin który starczy na pół roku Tierwohl 60 zł

piasek beaphar, starczy na kilka miesięcy 16 zł

karma Mixerama 1 kg, 30 zł

domek drewniany duży, wg producenta dla świnki 20-30 zł

zioła podstawowe dla chomika 3-4 zł

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka, wyprawka osobiście kosztowała mnie około 300zł :)

Klatka 120zł + kołowrotek 40zł, a reszta na załączonym zamówieniu :)

Herbal Pets Gałązki Drzew Liściastych 75g 3.00 PLN 1 3.00 PLN Herbal Pets Grysik Witaminowy z Algami 150g 3.70 PLN 1 3.70 PLN Herbal Pets Karma Ziołowo-Warzywna dla Chomika 150g 3.63 PLN 1 3.63 PLN Jaśkowe Wiórki Duże 45l 12.35 PLN 1 12.35 PLN JR Farm karma dla Chomika Adult 500 g 14.10 PLN 1 14.10 PLN JR Farm Kolba Słonecznik-Rumianek 9.60 PLN 1 9.60 PLN JR Farm Ogród Ziołowy 100g 8.00 PLN 1 8.00 PLN Trixie Miska Ceramiczna 90ml (6062) 5.00 PLN 1 5.00 PLN Trixie Miska Ceramiczna 90ml (62951) 6.00 PLN 1 6.00 PLN Trixie Mostek 22cm (62151) 5.40 PLN 1 5.40 PLN Trixie Poidełko 125ml mocowane do klatki (60611) 6.50 PLN 1 6.50 PLN Trixie Wiklinowy Tunel 25cm (62831) 18.50 PLN 1 18.50 PLN Versele Laga Crispy Muesli-Hamsters&Co 1kg 8.90 PLN 1 8.90 PLN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyprawka obecnych rezydentów

Lokum: własnej produkcji terrarium 100x50x50 350 zł, klatka hoppelgarden 100x70x60 450 zł.

Ściółka: około 100 zł dla chomika (zrębki, lniana, konopna, bawełniana Hugro, siano, celulozowa)

Kołowrotki: 20 i 29 Karlie Wonderland 120 zł, 29 Karlie Wonderland 70 zł

Karma: Mixerama średnio 30 zł za kilogram, zioła JR Farm, Herbal Pets, dodatki Herbal Pets, ciasteczka JR Farm - ceny od 2,50 do 10 zł.

Pięterka: własna produkcja, średni koszt jednego to jakieś 15-20 zł.

Miseczki ceramiczne: kilka złotych za sztukę

Miseczki szklane (świeczniki na tealighty): grosze za sztukę

Słoik albo pojemnik na piasek: ok. 10 zł za jeden

Domki: kilka - kilkanaście złotych za sztukę

Transporter: niespełna 20 zł za każdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja pierwsza wyprawka była nieodpowiednia więc napisze o drugiej

1 Klatka(połączyłam) 210zł. Ale to dlatego, że wcześniej miałam za małą klatkę później dokupiłam  większą która jak potem się okazało też była za mała więc je połączyłam podałam cenę za te 2 klatki.

2 Karma około 20zł

3 Ściółka Konopna 60zł

4 Kołowrotek 20cm średnicy około 20zł

5 miseczka około 15zł

6 legowisko około 15zł

7 poidełko około 10zł

8 ziółka około 5zł

9 Wybieg 55zł mały, ale ja kupiłam 2

10 drewniana zabawka około 20zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka Art-Met około 140zł, 100/55, podaję cenę wersji ostatecznej, miałam też 80tkę i 120. Kołowrotek między 25 a 30zł, ściółki lniana, konopna, bawełniana, Jaśkowe Wiórki, siano Węgrowskie, pewnie około 150zł, karma Mixerama Hosanna D. 20zł, zioła i przysmaki około 40-50 zł, mostek drewniany 10zł, tunel drewniany coś pomiędzy 10 a 15zł bo wzięłam większy, plac zabaw Trixie a'la zamek duży drewniany, chomik go uwielbia - 70zł, półka drewniania 10zł, tunel słomiany 10zł, domek mały i duży 10 i około 12zł, piasek coś około 20zł, miski 5 sztuk (bo myję je co drugi dzień około 20zł), poidło około 10zł.

Podaję ci wszystko w wersji obecnej klatki. To jeszcze nie jest tak, jakbym chciała żeby to wyglądało, chcę kupić nowy, jeszcze większy domek, koszt wynosi około 60zł ale to tylko dla moich wrażeń estetycznych.

A, wybieg to sklejka, nie pamiętam ile to kosztowało, grosze jakieś.

Jeżeli chcesz żeby ci pomóc, potrzebujemy kwoty, którą możesz wydać. Z doświadczenia od razu powiem, że z czasem wydasz więcej niż myślisz, żeby chomik miał jak najlepiej ;).

Edytowane przez sarsaparilla
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka-116zł (78x48)

Karma, źiółka i wgl-ok. 35-40zł

Piasek-ok.8zł za 2l

Domek drewniany-15zł

Trociny-25-30zł

Miseczka-2,50zł

Kołowrotek 28cm-ok.40zł

Poidełko-10zł

Równoważnia-20zł

I jeszcze napewno coś dokupie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja pierwsza wyprawka także była nieodpowiednia,niestety zanim poznałam to forum i angielskie hamster central moim głównym źródłem wiedzy o chomikach była opinia matki, która sprawiła mi dwa 'prezenty', więc dużo, nawet kołowrotki muszę powymieniać na większe, i jestem w trakcie tych wymian, pokażę więc budżet na następny miesiąc:

2 witryny ikea Detolf = 400 zł, to będą 4 chomicze mieszkanka 81,5x43 cm.

Karma bunny dwarf hamster dream = 25 zł na... i guess, pół miesiąca

4 kołowrotki trixie 20 cm. - w hipciu będzie za 100 zł, ale chyba poszukam gdzie indziej bo nie mieli 4 na stanie ostatnio + koszty dostawy

4 domki dla dżungara, pewnie będzie z 80zł

Zabawki to 15 - 25 zł za sztukę.

Ściółka... będzie carefresh, to w internecie za 28l 44 zł.

Never thought I was so rich xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Henti a pokazywałaś już swoje chomiczory? i detolfy w wątku z klatkami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka Art-Met około 140zł, 100/55, podaję cenę wersji ostatecznej, miałam też 80tkę i 120. Kołowrotek między 25 a 30zł, ściółki lniana, konopna, bawełniana, Jaśkowe Wiórki, siano Węgrowskie, pewnie około 150zł, karma Mixerama Hosanna D. 20zł, zioła i przysmaki około 40-50 zł, mostek drewniany 10zł, tunel drewniany coś pomiędzy 10 a 15zł bo wzięłam większy, plac zabaw Trixie a'la zamek duży drewniany, chomik go uwielbia - 70zł, półka drewniania 10zł, tunel słomiany 10zł, domek mały i duży 10 i około 12zł, piasek coś około 20zł, miski 5 sztuk (bo myję je co drugi dzień około 20zł), poidło około 10zł.

Podaję ci wszystko w wersji obecnej klatki. To jeszcze nie jest tak, jakbym chciała żeby to wyglądało, chcę kupić nowy, jeszcze większy domek, koszt wynosi około 60zł ale to tylko dla moich wrażeń estetycznych.

A, wybieg to sklejka, nie pamiętam ile to kosztowało, grosze jakieś.

Jeżeli chcesz żeby ci pomóc, potrzebujemy kwoty, którą możesz wydać. Z doświadczenia od razu powiem, że z czasem wydasz więcej niż myślisz, żeby chomik miał jak najlepiej ;).

Fakt, mam pewien problem. Chciałabym dla chomika jak najlepiej (mimo, że jeszcze go nie mam), aczkolwiek największy problem mam z klatką:

- mam ograniczone miejsce i czekają mnie jeszcze 2 przeprowadzki na wynajem;

- mam trzy koty, niby nie są agresywne, ale szukam rozwiązania, które zmniejszyłoby ryzyko skrzywdzenia chomika;

- szukam klatek używanych, w cenie do max. 110 zł;

- posiadam dużą klatkę (setkę) po szynszyli, nie jest za bardzo wysoka (tutaj błąd i niewiedza w przypadku poprzedniego gryzonia), aczkolwiek pręty mają za szeroki rozstaw nawet dla chomika syryjskiego i nie wiem co zrobić, bo nie mogę nigdzie znaleźć samej góry do klatki, a nie opłaca mi się jej sprzedawać, bo jest w bardzo dobrym stanie. Niby mogłabym obrobić siatką, ale wszyscy to odmawiają... Chociaż wtedy miałabym więcej pieniędzy na różne zabawki itd. Niestety, ale fundusze gimnazjalistki nie pozwalają na szaleństwo, a zobowiązałam się do kupna wszystkiego sama.  :D

Dlatego chciałam się zorientować ile Wy wydaliście, ale to niestety na pewno nie jest na moje oszczędności.  :mellow: I co zrobić? Darować sobie? 

Dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie masz innej opcji to osiatkuj klatkę szynszylową... Przeprowadzki z klatkami można ogarnąć, klatki takie są dość lekkie, to nie to co akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joanna, a no nie, na razie są tymczasowo w Samlach, detolfy przytargam po "wypłacie" ;) i będziecie wiedzieć kiedy przytargam bo wtedy się nie powstrzymam przed pochwaleniem się dżungarami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie masz innej opcji to osiatkuj klatkę szynszylową... Przeprowadzki z klatkami można ogarnąć, klatki takie są dość lekkie, to nie to co akwarium.

Tylko jak to zrobić, żeby chomik na tym nie ucierpiał? Czytałam, że może zahaczyć się nóżką i zwisać tak... A znalazłam fajną dunę o wymiarach jakoś 77x40x28 za 50 zł, używaną. Ale dla syryjka to byłoby za mało, na styk, gdyby wsadzić zabawki. Niby do kwietnia mogłabym coś dozbierać, ale szkoda mi tej szynszylowej klatki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że wszystko stopniowo skoro nie masz tylu funduszy  "na już" ;) Najpierw sobie osiatkuj tą klatkę bo wyjdzie najtaniej i z przeprowadzkami większego problemu nie będzie, dokup odpowiednie akcesoria, tyle, na ile Ci starczy, a na resztę cierpliwie zbieraj. Kiedy już wszystko skompletujesz możesz się spokojnie rozejrzeć za chomiczkiem do adopcji ;) I jeśli już wszystko skompletujesz pamiętaj by odłożyć sobie kilka groszy na ewentualne wizyty u weterynarza ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjek w 80 to moim zdaniem trochę mało, moja dżungarka szybko awansowała z 80 na 100, przy syryjku będzie 120. Osiatkowałabym tę szynszylę i poczekała na fundusze na klatkę/akwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że wszystko stopniowo skoro nie masz tylu funduszy  "na już" ;) Najpierw sobie osiatkuj tą klatkę bo wyjdzie najtaniej i z przeprowadzkami większego problemu nie będzie, dokup odpowiednie akcesoria, tyle, na ile Ci starczy, a na resztę cierpliwie zbieraj. Kiedy już wszystko skompletujesz możesz się spokojnie rozejrzeć za chomiczkiem do adopcji ;) I jeśli już wszystko skompletujesz pamiętaj by odłożyć sobie kilka groszy na ewentualne wizyty u weterynarza ;)

Wiem, wiem. Nie chcę wszystkiego na hop-siup, bo tu chodzi o dobro zwierzaczka. A nie widzę sensu kupowania nowej klatki, skoro tą już mam i można pokombinować. Dysponuję jeszcze klatką wyższą, po ptaku, aczkolwiek także ma duże odstępy między prętami. I akwarium 25-litrowym, które akurat do niczego się nie przyda, więc mogłabym sprzedać i zawsze by było troszkę więcej na chomicze zachcianki.  :D Tylko ciągle mam wątpliwości czy to aby na pewno dobry pomysł z tym osiatkowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kot i klatka to nie jest dobre połączenie.

Detolf chyba już nie jest sprzedawany.

BTW, nie umieściłabym w Detolfie dwóch chomików, realny wymiar będzie mniejszy, niż zewnętrzne wymiary mebla, w efekcie będzie mniej niż 3000 cm² na osobochomika, czyli znacznie mniej niż w samli.

BTW, skoro z kasą krucho, co będzie, jak chomik zachoruje? Leczenie potrafi być kosztowne.

Edytowane przez Szybcior

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Detolf był w ikei w tym tygodniu, tylko strona w internecie popsuta. Hmmm... jak tak policzyć to faktycznie Samla nadrabia szerokością... Detolf lepiej by się komponował w pokoju, aczkolwiek widocznie się nie opłaca... cóż, dobra wiadomość dla mojej wypłaty :D ale ciągle trzeba będzie zamówić kołowrotki, te które nabyłam przed przeczytaniem o min. 20 cm są za małe :c trochę źle się czuję z myślą że przez cały ten czas moje chomiki musiały wyginać sobie kręgosłupy biegając...

Edytowane przez Henti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi