Skocz do zawartości
Kiku32

Czy ta klatka może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Muesli, o której piszesz jest nieodpowiednia. To nie jest karma podstawowa, same orzechy, nasiona i chrupki. Za mało składników, nie jest zbilansowana jak należy i nie polecam. Jest tyle dobrych karm, nie wybieraj bezsensownej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo iż to VL nie polecam, skoro 1kg kosztuje w internecie 7,50zł -.- Kup hamster nature, wydasz raz a porzadnie. 1kg starczy lekko na miesiac jak i nie dłużej.

dziękuję bardzo ;)

Muesli, o której piszesz jest nieodpowiednia. To nie jest karma podstawowa, same orzechy, nasiona i chrupki. Za mało składników, nie jest zbilansowana jak należy i nie polecam. Jest tyle dobrych karm, nie wybieraj bezsensownej...

dobrze ja po prostu pytałam bo nwm jaką kupić mam jeszcze troche czasu bo na tygodniu kupię 

czy trotki zapachowe nie zaszkodzą chomiczkowi bo mam zamiar je kupić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myslę, że trociny zapachowe to wymysł dla człowieka, nie chomika. Może go drażnic zapach, uczulać, nie wiem, nie kombinowałabym.
Najlepsza ściółka konopna, zero problemów, jeśli mam być szczera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myslę, że trociny zapachowe to wymysł dla człowieka, nie chomika. Może go drażnic zapach, uczulać, nie wiem, nie kombinowałabym.

Najlepsza ściółka konopna, zero problemów, jeśli mam być szczera.

dzięki bo nie wiedziałam cy to szkodliwe ale skoro (na czer.) to zostane przy tradycyjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale zwroć uwagę, jeśli już koniecznie musza być te nieszczęsne trociny, żeby były odpylone. Inaczej gra nie warta świeczki, będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale zwroć uwagę, jeśli już koniecznie musza być te nieszczęsne trociny, żeby były odpylone. Inaczej gra nie warta świeczki, będzie to samo.

nie muszą być trotki tylko chodziło mi o to że nie kupie tych zapach. jak coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc właśnie widzę, że nie czytasz nic oprócz tego, co piszemy i stwierdziłam, że poradzę ściółkę konopną. Jest to (powiedzmy) jednorazowy wydatek większej wagi, a bardzo estetyczny, opłacalny, bezpieczny i funkcjonalny. wymieszany z siankiem, zrębkami, ściółką bawełnianą, od wyboru do koloru - cudo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytam też inne ale nie wszystko co pisze w necie o prawda  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fejsbuk -> Chomicze życie niejedno ma oblicze + wujek Google "Chomiki bez ściemy". Więcej nic nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego zaopatruj się w wiedzę tu. Informacje z bardzo dobrych źródeł, wszystko znajdziesz. Serio.

Bo na te wszystkie pytania przynajmniej juz z 3 posty z odpowiedziami są, wystarczy szukać i czytac.

edit. Wyzej jeszcze lepszy pomysł.

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wielkie dzięki za 3-5 dni przyjdzie moja klatka jej (w sumie to no krótko moja bo jak chomik przybędzie to jego )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie kołowrotka - jest jeszcze jeden sposób, żeby bez większych problemów zmieścić go w klatce, którą zamówiłaś. Co prawda może być on trochę nietrwały, ale ja osobiście wykorzystywałam go przez ok. 2 lata, posiadając identyczną klatkę i kołowrotek 28 cm.

Polega on na tym, żeby górną część klatki podnieść i z jednej strony osadzić na wyższej części kuwety klatki (przepraszam, nie umiem tego inaczej objaśnić). 

Mniej więcej tak to wygląda:

DSC04810_zps99dd8186.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TO minimum dla syryjka .A pozatym weż pisz logiczniej bo w niektorych zrozumic się nieda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiku, pisz proszę w odpowiednich tematach, bo widzę że z tematu z pytaniem o wybór klatki (które spokojnie mogłaś zadać tutaj) zrobił się już zbiorczy wątek o klatkach, karmach i trocinach.

Jeśli masz jakieś pytanie zadaj je w odpowiednim do tego (najlepiej w już istniejącym) temacie. Dbajmy o porządek na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobrze przepraszam za ten nieład ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile waży opakowanie tej karmy ? Cos mi się za tanio wydaje...

Pewnie 450 g i to się zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jest ze mną mój chomik kupiłam go dzisiaj i jak na razie jest w pudełku bo klatka przyjdzie w najbliższym czasie (3-5 dni ) jest miłośnikiem orzechów a za jabłkiem nie przedada ^_^

oto Nuko 12804129_1680765035537691_1429455853_n.j

Edytowane przez Kiku32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba było chociaż na tą klatkę poczekać zamiast lecieć po chomika bo masz taką zachciankę.

3-5 dni w pudełku? Więcej głupoty niż rozumu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cisną mi sie w klawiaturę dość niecenzuralne słowa.

Jedyne czego moge życzyć to zmadrzenia.

i powodzenia dla chomiczka z tak nieodpowiedzialna opiekunką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta 3-5 dni ? Czyli jak nie dojdzie w tym tygodniu to może przyjść w poniedziałek mały głupi czlowieczku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pudełko bylo na chwile bo znalazłam akwa 70x30x50cm i chomik jest w nim  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi