Skocz do zawartości
Kiku32

Co jest najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

mam pytanko będę mieć chomiczka syryjskiego 

i chcę zapewnić mu jak najlepsze warunki

ale nie wiem które z produktów są najlepsze

piszcie np.czy można dawać dropsy czy są one złe

(cena nie jest ważna, ważna jest jakość)

3781091.jpg?193g210_bob+wood_-1-_resize_208_138_220645.<---- 78x48x36 dla syryjka może być ? ♥

Edytowane przez Kiku32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dropsy wek, kupuj łobuzowi przysmaki porzadnych filrm jak versele laga,bephar. Warto zakupić różnego typu mieszanki od LIli Farm loub herbal pets, jakod dodatki do karm. Podstawowa karma to mixerama ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam do tego produkty JR Farm :)

Będziesz mieć znaczy kupisz czy adoptujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dropsy wek, kupuj łobuzowi przysmaki porzadnych filrm jak versele laga,bephar. Warto zakupić różnego typu mieszanki od LIli Farm loub herbal pets, jakod dodatki do karm. Podstawowa karma to mixerama ;)

bardzo dziękuję miałam już 2 łobuzy Śp. Pusia i Sprint

Ja polecam do tego produkty JR Farm :)

Będziesz mieć znaczy kupisz czy adoptujesz?

raczej kupie bo moja mama na adopcje się nie zg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie kupuj, skoro nie możesz adoptować to patrz po ogłoszeniach w internecie, np na olx, gumtree, ludzie oddają chomiki bo dostali np samiczkę w ciąży ze sklepu i urodziły się młode. Albo oddają bo mają alergię, wyjeżdżają itp itd. Tylko ważne żeby oddawali za darmo a nie np za 10 zł czy więcej bo wtedy już znaczy że zarabiają na rozmnażaniu chomików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie kupuj, skoro nie możesz adoptować to patrz po ogłoszeniach w internecie, np na olx, gumtree, ludzie oddają chomiki bo dostali np samiczkę w ciąży ze sklepu i urodziły się młode. Albo oddają bo mają alergię, wyjeżdżają itp itd. Tylko ważne żeby oddawali za darmo a nie np za 10 zł czy więcej bo wtedy już znaczy że zarabiają na rozmnażaniu chomików.

mi mama nie pozwala i muszę kupić :( ale wezmę tam gdzie będę widzieć że miał w miarę dobrze (czystość pożywienie zdrowie) i gdzie będą mieli wiedzę co sprzedają   :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie nie kupuj w ogóle. Kupując przyczyniasz się do cierpienia zwierząt. Każdy zoolog bierze chomiki ze złych warunków nie ma innej opcji bo to by się im po porstu nie opłacało. Nie ważne jak wygląda klatka w zoologu - nie wiesz co się dzieje na zapleczu i nie wiesz skąd chomiki tam trafiły.

Namów mamę na wzięcie z ogłoszenia albo zrezygnuj dopóki nie będziesz starsza. Jeżeli naprawdę uważasz się za miłośniczkę chomików. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcę syryjka długowłosego ♥

To w takim razie nie kupuj w ogóle. Kupując przyczyniasz się do cierpienia zwierząt. Każdy zoolog bierze chomiki ze złych warunków nie ma innej opcji bo to by się im po porstu nie opłacało. Nie ważne jak wygląda klatka w zoologu - nie wiesz co się dzieje na zapleczu i nie wiesz skąd chomiki tam trafiły.

Namów mamę na wzięcie z ogłoszenia albo zrezygnuj dopóki nie będziesz starsza. Jeżeli naprawdę uważasz się za miłośniczkę chomików. 

nie uważam się za miłośniczkę ale od 2 lat planuje i chcę w końcu go mieć (nareszcie namówiłam mamę na kupno nowego zwierzaka )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to teraz jeszcze namów na wzięcie chomika z ogłoszenia :) 

widziałaś filmiki z pseudohodowlami? naprawdę chcesz wspierać takie straszne miejsca i takich sadystów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie chce ale pytałaam mamę i namawiałam ale ona nic :'(

:notfair: <----wobec homów ♥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż... postąpisz w zgodzie z własnym sumieniem w takim razie. Więcej się nie odzywam. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie fair jest kupić chomika w zoologu, kiedy już wie, co to znaczy. :(

ja chcę i to bardzo chcę mieć zwierzaka (homa) i dam mu nowy lepszy ciepły i miły dom 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, ale przez to że ho kupisz pseudohodowca zarobi pieniądze i rozmnoży chomiki po raz kolejny. I część z nich nie dożyje dotarcia do zoologicznego. Tak więc uratujesz jednego chomika a kilka innych przez to zginie. 

A już szczególnie długowłose - kupisz takiego a jego matkę będą rozmnażać aż padnie z wyczerpania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, ale przez to że ho kupisz pseudohodowca zarobi pieniądze i rozmnoży chomiki po raz kolejny. I część z nich nie dożyje dotarcia do zoologicznego. Tak więc uratujesz jednego chomika a kilka innych przez to zginie. 

A już szczególnie długowłose - kupisz takiego a jego matkę będą rozmnażać aż padnie z wyczerpania. 

wiem  :unsure:  :(  żle zrobię ale nie mam innego wyjścia (jeśli chce mieć homa a moja mama nie pozwala adoptować ) bardzo ale to bardzo przepraszam będę wstawiać jego zdj 1 dz w porównaniu z 7 dz np. :unsure:

1596519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem Cię kompletnie,masz komputer, internet, jaki masz problem wziąć chomika z olx i postawić mamę przed faktem dokonanym?

Kupić chomika w zoologu i wspierać sadystyczne pseudohodowle, nie masz sumienia, ale zrobić coś wbrew mamie to już masz i "nie mozesz tego zrobić"? Naciągane.

Edytowane przez Squirrel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem Cię kompletnie,masz komputer, internet, jaki masz problem wziąć chomika z olx i postawić mamę przed faktem dokonanym?

Kupić chomika w zoologu i wspierać sadystyczne pseudohodowle masz sumienie, ale zrobić coś wbrew mamie to już nie? Naciągane.

ważny fragment moja mama by mnie zabiła jakbym tak zrobiła jak tak zrobisz to proszę o relacje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to fanaberia, że długowłosy i tak dalej. Jakby Ci zależało, to byś znalazła w ciągu 3 minut co najmniej 10 chomików, które szukają domu i namówiła mamę. To nie jest trudne, ale wiedząc jakie są warunki tych zwierząt, znając podstawy i komentując postępowanie innych, a wyjeżdżając z czymś takim... musisz nie mieć sumienia. Wystarczająco długo tu jesteś, to co robisz, to jest przegięcie, że się upierasz, zamiast namówić mamę, pokazać jej odpowiednie filmiki, uświadomić i sama zrozumie. Czasem wysiłku potrzeba... ale tak, racja. Długowłosych pewnie w zoologu kilka się znajdzie, a do adopcji akurat nie. Ojej.

Wybacz, ale tak uważam i zdania nie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra bo doszło do zamieszania skąd będzie mój hom a pytałam o jedzonko XD więc proszę o tym jedzonku ♥

25363.jpg(nie o tym na obrazku oczywiście XD)

Edytowane przez Kiku32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo są ważniejsze sprawy, których chyba nie chcesz przyjąć do wiadomości?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo są ważniejsze sprawy, których chyba nie chcesz przyjąć do wiadomości?

ja już się wypowiedziałam i naprawdę proszę o tym jedzonku bo nwm które produkty dla homa będą naj naj lepsze a chcę wiedzieć aby nie dawać mu jakiś badziewnych np. ziół 

Edytowane przez Kiku32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, oj. zioła są potrzebne a nie badziewne. I to bardzo potrzebne, poczytaj, zanim wyrazisz tak negatywna opinię.
I większość oferowanych jest dobra, trzeba popatrzeć na skład i wszystko wiadomo.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, oj. zioła są potrzebne a nie badziewne. I to bardzo potrzebne, poczytaj, zanim wyrazisz tak negatywna opinię.

I większość oferowanych jest dobra, trzeba popatrzeć na skład i wszystko wiadomo.

chodziło mi o to że nie chcę mu dawać jakiś ziółek złej jakości ( bo raz kupiłam zioła nie patrząc na sklad i to był mój wielki błąd )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

np. Chciałabym psa i co? Wiem że rodzice by nie zgodzili się adoptować więc wolę już nie mieć psa niż wspierać pseudohodowle i dokładać cegiełkę do cierpienia zwierząt. Rozumiesz?

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak ja to rozumiem ale nie wiem jak to wytłumaczyć  :unsure: bo ja raczej kupię...

...chyba że znajdę kogoś kto da homa syryjka (długowłosego najlepiej) w okolicy mielca :unsure:

Edytowane przez Kiku32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi