Skocz do zawartości
Karolina Grzegorczyk

Czy zabieg się opłaca tak małemu chomiczkowi?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chomiczka Kaję i ma 10 miesięcy.

Od ok. trzech miesięcy ma guzka.

Guzek znajduje się na piersi, bliżej prawej łapki.

Chciałam zadać pytanie czy zabieg się opłaca,

czy to nie strata pieniędzy, czy nie będzie powrotu choroby,

czy może nie przeżyć zabiegu? Może lepiej dać spokój i niech żyje,

a jak będzie jej guzek utrudniał normalne funkcjonowanie to uśpić.

Wiem, że jest dużo pytań na ten temat.

Proszę o odpowiedź, może wasze chomiczki przechodziły przez tą operację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba walczyć o zdrowie zwierzęcia. Doświadczony weterynarz powinien wykonać taki zabieg prawidłowo. 

A tak btw,

Obejrzałam twoje filmiki.

Chomika NIGDY nie należy wkładać do kuli.

On tam ma duszno, nie może uciec i jest zagrożony (np. spadnie ze schodów, ktoś nie zauważy kuli i ją kopnie)

Jakbyś ty się czuła, jakby zamknęli cię w małej kuleczce, gdzie dostęp do tlenu jest ograniczony, a ty musisz biegać i nie możesz wyjść?

Informuje, żebyś wiedziała i nie męczyła zwierzęcia. 

Twoja klatka  chyba jest za mała.

Wybacz, że się czepiam, ale skoro chcesz dobrze dla chomiczka, powinnaś ją zmieni.

Ludzie wydają kasę na kawał ciasnego plastiku, a tymczasem za 50 zł w Ikei możesz kupić samlę, która jest już o wiele większa. Taki  Stanowczo bardziej opłaca się zapłacić mniej (i umeblować większe mieszkanko dla chomika po swojemu) niż kupić za drożej plastikowe więzienie. 

Tutaj nawet dam ci przykład:

dr5nkg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik bardzo szybko dochodzi do siebie po zabiegu, moja miał operację na brzuszku i już nastęnego dnia hasała. Poszukaj dobrego weterynarza.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem dlaczego tak długo zwlekasz z zabiegiem. Chomiki przechodzą takie operacje. Trzeba próbować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jak strata pieniędzy.... chomik choruje, więc nie ma zastanawiania się czy to opłacalne czy nie, idziesz i operujesz, będąc właścicielem tego małego, bezbronnego zwierzątka musisz się z tym liczyć. 10 miesięcy to stosunkowo młody chomik, powinien dobrze znieść zabieg ;) Zapraszam również do zapoznania się z wymogami dotyczącymi trzymania takiego chomiczka tak by czuł się w miarę komfortowo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam chomiczka Kaję i ma 10 miesięcy.

Od ok. trzech miesięcy ma guzka.

Guzek znajduje się na piersi, bliżej prawej łapki.

Chciałam zadać pytanie czy zabieg się opłaca,

czy to nie strata pieniędzy, czy nie będzie powrotu choroby,

czy może nie przeżyć zabiegu? Może lepiej dać spokój i niech żyje,

a jak będzie jej guzek utrudniał normalne funkcjonowanie to uśpić.

Wiem, że jest dużo pytań na ten temat.

Proszę o odpowiedź, może wasze chomiczki przechodziły przez tą operację.

Eee....chyba żartujesz z tym stwierdzeniem strata pieniędzy ?? Osobiście zrobiłabym wszystko aby ratować życie/wyleczyć chomika. Nawet jeśli musiałabym wydać kilkaset / kilka tysięcy zł. Zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dbałość o zwierzęta nigdy się nie opłaca. Bo nie chodzi o rachunkowość, tylko odpowiedzialność i zaangażowanie.

Dobry lekarz weterynarii może znacznie przedłużyć życie chomika, a na pewno poprawić jego komfort.

Na przyszłość nie kombinuj z czcionką, bo nie jest to czytelne i ja np. nie widzę polskich znaków.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dbaj o chomika. Podjelas się opieki to wizyty u weterynarza są Twoim obowiązkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa, "czy sie oplaca" nie ma znaczenia. Podjelas świadomie odpowiedzialnosc za jego życie i musisz mieć to na uwadze. Leczenie zwierzecia to Twój obowiązek, kiedy tylko coś się dzieje. Chomik juz powinien być leczony, bez zastanawiania się nad kosztami i materialistycznego kalkulowania...

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi