Skocz do zawartości
WiWi

Jafa (Andrzej :D)

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj jest ze mną 6 tyg chomiczek syryjski imieniem Jafa (czyt. Dżafa) jest to chomik ze sklepu zoologicznego... wiem, że zaraz zaczniecie mówić, że miejsce takiego jednego chomiczka zastępuje następny i napędzam tym pseudo hodowle, ale gdy tylko zobaczyłam maluszka to się zakochałam  :wub:. W zoologu mieszkał z braćmi/siostrami i chyba został pogryziony ma malutkiego strupka w miejscu uda (?) zauważyłam to dopiero w domu :( . Mały mieszka w klatce 48x78cm. Na razie zauważyłam tylko, że lubi (dużo :D ) jeść i chyba bawić się w piasku .  Ma ciekawe umaszczenie ( takiego osobiście widziałam tylko raz na zdj ). Jest maleńki i chyba nie umie biegać w kołowrotku, musi to jeszcze rozkminić ( żeby nie było, że kołowrotek jest za mały to ja to wiem, ale chomik jest mały i postaram się by jak najszybciej zdobyć 28cm  ;) ). A tu maluch w miseczce :

vra9v8.jpg

P.S. na razie tylko jedno zdj bo maluch śpi  :)

Edytowane przez WiWi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak to chomik nie umie biegać  ? :blink:

Niech rośnie zdrowo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jeszcze pytanko :) czy taki mały chomiczek (czyt. 6 tygodni) może jeść to samo co dorosły?? Czy może inaczej skompletować mu dietę? 

Edit. czy małemu nic się nie stanie gdy zje np. kawałek ręcznika papierowego, chusteczki? Chcę mu dać jako budulec do gniazdka :)

KarolB w akwa nie miał kołowrotka i jeszcze nie rozkminił o co chodzi i jak biec :D bo na razie wchodzi do niego i się myje :)

Mały wstał i szama :)

1ypwygbmnacw_t.jpg

Edytowane przez WiWi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech, brak słów... :( O ile jestem w stanie zrozumieć kupowanie zwierząt w sklepach zoologicznych przez osoby totalnie nieświadome i "zielone" w temacie, tak tego nie jestem w stanie pojąć... Okropny egoizm i stawianie własnych zachcianek ponad wszystko, inaczej nie można tego nazwać. Przykro się czyta takie tematy zakładane przez osoby obserwujące forum od jakiegoś czasu i wiedzące, jak szkodliwe jest napędzanie pseudhodowli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WiWi... Ty się zakochałaś... A przez twoją miłość do Jafy jego matka czy inna samiczka będzie musiała znów rodzić... i część jego rodzeństwa nie przeżyje...

Smutne to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na watku adopcyjnym czeka maluch na swoj dom.....:(

Dla mnie tez chomiczki z zoologa sa piekne ale raz kupilam bedac kompletnie zielona w temacie i juz kolejny raz tego nie zrobie.

Po prostu szkoda mi tych zwierzat. Szkoda samiczek, ktore sa trzymane tylko dla zapladniania a pozniej zdychaja z wyczerpania.

Niech maluch rosnie zdrowo, zapewnij jak najlepsze warunki dla niego ale moim zdaniem forum jest po by czegos sie nauczyc....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze. Ale jeden człowiek niczego nie zmieni, rozumiem gdyby większość ludzi nie kupowała w zoologach i takie coś jak zakup chomika w sklepie byłby czymś rzadkim, ale tak robi ogrom ludzi i jeden człowiek czy mały niewinny chomiczek nic nie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tu sie mylisz, każdy chomiczek ma znaczenie. Dzięki Tobie inne cierpią, brawo. I dzięki temu, że Ty kupiłaś, mniej osob adoptuje, a więcej kupuje. Moze i o tą jedną, ale jeśli kazdy tak pomyśli to co? fajnie będzie.
Egoizm. Bo co? bo te do adopcji brzydsze? Dla mnie szczyt i nie powinnas sie tym tu chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jest z głosowaniem. Nie idę głosować , bo co zmieni mój głos. Jakby poszli wszyscy zagłosować, co nie głosują, można byłoby wybrać każdą nową partię. Tak samo z adopcją chomików, każdy jest ważny, kropla drąży skałę .

Edytowane przez KarolB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tysiące ludzi wyrzuca zwierzęta z domów. Jeśli ja porzucę chomika w lesie, to przecież bezpośrednio nie zrobię mu krzywdy, prawda? Jeśli umrze to nie z mojej ręki, zabije go temperatura, inne zwierzę, albo głód, ale nie ja. Mam prawo czuć się społecznie usprawiedliwiona, bo dużo osób wyrzuca zwierzęta, a to tylko jeden mały chomik więcej. Tak uważasz? W podobny sposób wygląda proces kupowania zwierząt w sklepach. Nawet jeśli bezpośrednio nie widzisz krzywdy i się jej wypierasz, niestety i tak dorzucasz swój kamyczek do procesu cierpienia. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś jest wegetarianinem po to by chronić zwierzęta to przecież nie sprawia że zwierzęta nie są zabijane, jak idziesz na wybory to nie sprawiasz by ta osoba wygrała, jak adoptujesz chomika to nie sprawiasz by wszyscy je adoptowali...  Możesz wybrać do jakiej grupy ludzi należysz do grupy która adoptuje zwierzęta lub do grupy która kupuje...  Rozumiem kupowanie na rzecz życia zwierzaka. Jeśli widzisz że chomik bardzo cierpi w sklepie to według mnie można kupić zaopiekować się i np. oddać do domu tymczasowego. No cóż, ale to co się stało już się niotstanie więc mam poprostu nadzieje że będziesz na następny raz o tym pamiętała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okey widze że z tego tematu nic nie będzie więc prosze o zamknięcie i dziękuje

Edytowane przez WiWi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety. Wiesz, że nikt tu Ciebie nie pochwali za takie podejście, to była Twoja decyzja.

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedziałam że nikt mnie nie pochwali ale myślałam o tym troche inaczej ... Proszę o zamknięcie tematu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego zamknięcie? Bo prawda za ciężka? nie rozumiem, skoro zaczęłaś, to miej odwagę to prowadzić.

Sama ledwo doradzałaś osobie z podobnym przypadkiem, więc na serio... nie mam słów.

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to prowadzić mogę. Ale nie mam zamiaru mieć całych stron zawalonych takim czymś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eh, nie ma sensu prowadzić dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczek piękny;) Liczę na dalsze informacje o jego losie i koniecznie zdjęcia bo jest co oglądać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia wrzucę jak tylko będę miała dostęp do komputera :) Mam pytanie czy taki mały chomik (6 tyg) może jeść to samo co dorosły i czy nic mu się nie stanie gdy zje kawałek np. chusteczki, ręcznika papierowego? bo chcę mu dać do domku :)

Edytowane przez WiWi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super ;)  masz bardzo ładnego chomiczka .

Skąd pomysł na jego imię?

Edytowane przez Kiku32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama niewiem :D jest to nazwa jakiegoś miasta i wymowa mi się spodobała :D i tak padło na chomika

Iii zdjęcia :) chomik maniak komputerowy

9m24miwz9rle_t.jpg

Uciekamy!

9gdzhd0lfygh_t.jpg

Mniamniam jabłuszko 

vaq8vfobv7rh_t.jpg

Edytowane przez WiWi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz dać mu chusteczki, ręczniki raczej nie bo najczęściej mają jakiś kolorowy nadruk. Chomik ich raczej nie zje jak coś to tylko spakuje do worków policzkowych żeby przenieść. ;)

Ps. Wiesz jaki jest prosty sposób (na przyszłość) żeby się nie zakochiwać w tych chomikach z zoologa? Po prostu tam... Nie chodź. Ja naprzykład tam nie chodzę tylko robię zakupy przez internet. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za odpowiedź :) dam mu chusteczki bo przekopał pełno trotów do domku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi