Skocz do zawartości
Tindomiel

Chomiki ze Złotna

Rekomendowane odpowiedzi

cała gromada przeurocza, każde z nich ma w sobie coś wyjątkowego. Rico niezmiennie demoluje  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witamy po urlopowej przerwie. Takie mało udane selfie z Szeregową ;)

66330fc5031f20fb.jpg

Po powrocie z wyjazdu okazało się, że Rico ma coś w rodzaju ropnego strupa na gruczole zapachowym. Byliśmy na "czyszczeniu", i niby było ok, ale po kilku dniach znów zaczyna mieć ropną wydzielinę. Niby nie ma tego dużo ale zapalenie nie chce odpuścić.

Sznytka i Petarda nie są zainteresowane moją obecnością. Mam dostarczać żarcie i wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panna Sznytka ;)

38b3cdfd7b772dfb.jpg63b37d317ac5a8fb.jpg

Rico i jego klimatyzator ;)

cc950e35ba47c38a.jpg14b6334663f3cf8a.jpg

Przez te upały tylko Rico jest aktywny, ale widać, że nie za bardzo mu się temperatury podobają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pogoda wczoraj w nocy 2 h w kołowrotku i jeszcze przed 6 rano gryzła domek z upału :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pogoda wczoraj w nocy 2 h w kołowrotku i jeszcze przed 6 rano gryzła domek z upału :P

Młoda, to jeszcze kondycja dopisuje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś nam posta zjadło przez tą aktualizację forum :P

Klimatyzator nie jest pogryziony, Rico ma taki nawyk skubania wszystkiego zębami. Zanim wejdzie na rękę ma taki rytuał lizania i skubania :P

tutaj chłopak ma focha. Było małe sprzątanie i przemeblowanie. Nie spodobało się.

498b98e96e85bc0b.jpg

Szeregowa i wielka ucieczka

2e7d67c084d19596.jpg

Sznytka- tak sobie będę siedzieć ;)

0210fe1fbd0f00d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ubóstwiam całą Twoją gromadkę.

Sznytka jest taka śliczna. Szeregowa nie ładnie dawać taki zły przykład co to za ucieczka ;) Rico nie fochaj się za długo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ślicznosci. Najgorzej gdy wstaną wszystkie w tym samym czasie - nie wiadomo, ktorego miziać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sznytka jest przeurocza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopadła mnie ostatnio jakaś nostalgia i przeczytałam sobie wszystkie wpisy chomiczej gromadki :):):) Oj dużo się działo przez ten czas. Miło było wspomnieć Miśkę i Baryłkę. Nowe chomiczki już zadomowiły się na dobre, choć nie tak dawno się "wprowadziły". Natrafiłam na wiele ciekawych historii o ucieczkach ;) Dobrze że masz tyle puszystych kulek do kochania, miziania, łapania i karmienia :D

A nawiązując do wybiegów poza klatką - bardzo mnie ciekawi ich wielkość. Rozumiem, że wydzielasz teren przy użyciu nieużywanych półek ... Też bym chciała puszczać Tupcia "wolno", ale ograniczam się jedynie do samli, ze względu na dywany w mieszkaniu, które są pewnie siedliskiem wielu niefajnych dla chomika stworzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby się nam nie poprzewracało w główkach od tych komplementów :)

Obecny kojec wybiegowy ma wymiary ok. 1,5 x 1,2 m. Tam do dyspozycji rolki, pudełka, huśtawka, tunele i takie tam inne rozrywki. Po za tym puszczam Ricusia lub Szeregową do sypialni, gdzie mają ok 20m2 do wybiegania się. Sznytki nie puszczam po za kojcem, bo ma tendencje do włażenia w dziury i znikania. A właściwie to teleportacji, bo czasami nie wiem jak ona weszła tam, gdzie weszła :P Docelowo mają mieć dostępny jeszcze jeden pokój ale nie mam pomysłu na zabezpieczenie kabli.

cc1a35940cfee5f6.jpgdcad059d190324a3.jpg

Jedynie zdjęcie Petardy, jakie ostatnio udało mi się zrobić :P

259ad96634f6dc41.jpg

Tak po za tym, to od niedawna, po sąsiedzku mamy jeszcze jednego "przybranego" członka stada. Mały dżungar sąsiadów dostał od nas wyprawkę w postaci samli, ściółki oraz odpowiedniej karmy. Bo jak zobaczyłam w jakich warunkach maluch mieszka, to stwierdziłam, że trzeba go uratować ;) Jego okrągła klatka miała średnicę kołowrotka. No ale myślę, że babcia miała dobre intencje sprawiając taki prezent...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To można podawać cukinię, że skórką ? Ja obieram dla chomika i sam tez jem surowa tylko obraną .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... nie zastanawiałam się nad tym. W naturze zwierzęta jedzą wszystko ze skórką, więc myślałam, że nie zaszkodzi. Ale jak trzeba to zacznę obierać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że nie trzeba - zwierzaki maja zęby, poradzą sobie. :)
A przy okazji - najwięcej witamin właśnie pod skórką!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Młoda cukinia ma pyszną skórkę. Obieranie wzięło się pewnie stąd, że na początku w Polsce zbierano przerośniętą cukinię
(w rozmiarach dyni), a w tym czasie skóra zamienia się w podeszwę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi