Skocz do zawartości

Podtrocinowe tunele z rolek po papierze toaletowym

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie nagrałam, jak mój syryjek bezproblemowo przechodził przez pręty 2,5 cm. :P

Przeciskanie przeciskaniem, ja tutaj mówię o komforcie dla niego i właściciela...to, że chomik potrafi cuda, myślę tutaj o przeciskaniu się, to jasne. Miałem kiedyś taki niski pojemnik szklany - akwa, które używane było do pewnych rzeczy przy mojej akwarystyce. I jak zrezygnowałem z niego, to leżał. Po tym, jak pojawiły się chomiki, zaczął być początkowo czymś w rodzaju "lokum przy czyszczeniu" - tzn kiedy czyściłem akwa chomikowe, pociecha lądowała na niecałą godzinkę do tego właśnie niskiego pojemnika. A, że było niskie, 15cm, to od razu je przykryłem szybą, z otworami śr 2cm - zdziwienie było, jak po 2 min chomik był na zewnątrz, wyciągnął się jak guma i przeszedł. Ale to było uciekanie, przeciskanie, nie normalne i komfortowe użytkowanie tunelu, patrząc, by nie było powodów do obaw o zaklinowanie się itp.

Odnośnik do odpowiedzi

My mamy "rolki" ok. 11 cm średnicy. To jest tuba "pocztowa", "transportowa". Widziałam takie - tylko krótsze i cieńsze - w sklepie plastycznym. Ja swoją znalazłam "wyrzuconą" pod sklepem z karniszami - jest bardzo gruba, więc trzeba ją ciąć piłką albo najlepiej na mokro. Miałam świetną zabawę w przetransportowaniu jej autobusem, ale opłacało się.

Też nigdy nie pomyślałabym, żeby dać syryjkowi rolki od papieru toaletowego. Może moje chomiki były za leniwe, żeby męczyć się z czymś takim. Ogólnie mają rozrywkę w pokoju, więc tuba służy jako domek a nie rozrywka.

http://forum.e-chomik.pl/topic/14833-wergiliusz-chomik-z-kompostownika/page-2

Odnośnik do odpowiedzi