Skocz do zawartości
Kamil Kudlak

Osiatkowanie klatki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chom.

Alex ma druty nad tworzywem i pewnie o to chodzi, tak?

Siatkę można przymocować opaskami zaciskowymi.

opaska.jpg

Jeśli chomik to syryjek lub dżungarek, to raczej nie potrzeba osiatkowywać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, to wiem, bo nieraz miałem klatkę w ręce. Pytanie tylko, w jaki sposób i dlaczego miałoby to przeszkadzać, mówię o drucikach w górnej części? Skąd nagle potrzeba osiatkowania tego miejsca?

Opaskami nie bardzo, bo będzie to miało nie tylko tragiczny walor wizualny, ale również końcówki ostre, przecież trzeba to poucinać, chyba, ze ktoś chciałby mieć takie długie opaski.

Może już lepiej spróbować kupić troszkę drutu wiązaniowego (taki cienki, przy budowie domu go stosują) - wtedy dobre rozmieszczeni i odpowiednie zakręcenie i siateczka przymocowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wszystko tłumacze :D Chodzi mi o te kratkę na górze,nie chodzi mi o chomika a o myszki,które przelezą przez taki odstęp prętów.Pytam bo myślałem że może ktoś też miał taki problem. Dzięki za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup sztywną siatkę 1cm x1cm i przytwierdź na sztywno do kratek. Ja takie wynalazki mocowałam przy pomocy drucików, są na tyle wytrzymałe, że ząbki nie przegryzą. Sztywną siatkę można dowolnie kształtować i wycinać ale sama nie będzie się odginać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi