Skocz do zawartości
Janina H.

Akwarium nie jest dobre dla chomika?

Rekomendowane odpowiedzi

"Chomiki nie mogą żyć w " akwarium " lub ze szklanymi ścianami Emotikon wink. Koncentrują się tam bakterie i wywołują zakażenia lub chorób u chomika"

Cóż odpowiedzieć na taki zarzut? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprościej - większych bzdur nie słyszałam. Tylko to tak nieco niegrzecznie.

A tak nawiasem, kto to wymyślił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba sprzątać, to będzie czysto. :P Gdy jest odpowiedni przewiew, sucho i czysto, to nie ma sprzyjających warunków do rozmnażania bakterii i grzybów.

Oczywiście akwarium  o powierzchni 20x30 cm nie nadaje się zupełnie.

Edytowane przez najka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta osoba totalnie nie wie o czym mowi.

Wszedzie namnoza sie bakterie jeśli nie bedziemy dbac o czystosc. Byl juz watek na temat chomikow w akwarium. Byly nawet podawane odpowiednie wymiary...z tego co pamietam dlugosc ma byc dwa razy większa niz wysokosc. (Poprawcie jeśli pomylilam sie )

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czystość i higiena to podstawa. Raz na miesiąc powierzchnię chomikarium przemywam chusteczką z spirytusem kosmetycznym. W akwarium robiłbym podobnie. Wymiana podłoża i cyrkulacja powietrza. Każdy pojemnik się nada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sylwia, podobnoż jeśli awarium jest odpowiednio duże to problem z cyrkulacją w ogóle nie występuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, jaki domek wybrac dla chomika wtczytałam na blogu http://www.krakvet.pl/artykuly/jak-wybrac-klatke-dla-chomika/ , myslę, że istotne informacje, które pomoga w ywborze klatki czy terrarium. Mam kota, więc wybrałam terrarium ze względów bezpiezeństwa, choć z wad istotną jest mniejsza cyrkulacja powietrza.

Które to terrarium? Przecież bez problemu można w nim zwiększyć cyrkulację, wystarczą chęci :-)

A co do wpisu na tym blogu, to,przy pełnym szacunku dla Krakvet, niestety umieszczenie tegoż domku pod linkiem z TX było tak trafne jak kupienie łysemu grzebienia. Wpis o utrudnionej wentylacji w akwarium też zupełnie nietrafiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest w ogóle jakiś... mało przemyślany tekst.

"Zwróćmy także uwagę czy przynajmniej jedna ze ścianek ma poziome pręty umożliwiające zabawę."

To nie są zabawy, to ryzykowne próby ucieczki... Wrrr.

Kołowrotek wyrwinóżka z efektem nożyc o średnicy 15 cm. Plastikowy domek.

I o akwarium "odpowiednia pojemność to około 100 l".

Nie, że to absolutne minimum, że im większa powierzchnia tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tam, ja tak nie uważam. :) Jeżeli dobrze to urządzimy i odpowiednio będziemy wszystko czyścić to jest eleganckie i lepiej nawet czasem wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi