Skocz do zawartości
Kasta13

Futerko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałam w jakim dziale napisać, więc pisze tu.

Ludzie, pomóżcie. Ostatnio w długą sierść chomika zaczęło wplątywać się podłoże, stworzyło to "kołtuny" na futerku i niestety nie dało się tego roszczesać. Trzeba było splątane futerko obciąć. Co mam robić? Jak temu zaprzestać? Nie chcę aby miał mniej tego futerka, i czy to futerko mu odrośnie? (Ah głupie pytanie) chodzi czy będzię tak samo długie.

Zmienić podłoże? Na jakie? Kupiłam ostatnio konopną, ale czy napewno można ją dać i chomikowi nic się nie stanie? (Wiem co to konopa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Rozczesywać na bieżąco. Jeśli są kołtuny można próbować filcakiem jakoś je rozbić lub zwyczajnie obciąć. Można też chomika "strzyc" regularnie na długość, która nie powoduje tworzenia się kołtunów.

2. Futro odrośnie, daj mu czas.

3. Ściółka konopna nie zaszkodzi, a dodatkowo nie jest tak "czepliwa" jak np. trociny - być może po zmianie ściółki problem będzie mniejszy. Nie zaszkodzi chomikowi, więc spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Risa- ja czeszę mojego chomika bardzo często, a problem pojawia się z dnia na dzień. Wieczorem futerko jest rozczesanie a rano zrobił się kołtun. Dam mu trochę tej konopnej, na początek żeby się przyzwyczaił..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojemu pomogla wymiana sciolki tylko na konopna. Z trocinami mielismy podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi