Skocz do zawartości
Klaudia Żankowska

Problem z kuwetą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem. Od dawna Śnieżka ma kuwetę, ale jest to najmniejszy rozmiar z Trixie. Chomik prawie w ogóle się w niej nie bawi. Jakiś czas temu widziałam, że użytkownicy tego forum mają o wiele większe piaskownice. Parę tygodni temu przyjechała do mnie nowa klatka, a w zestawie była duża kuweta. Chciałabym ją zamontować i zobaczyć czy spodoba się dżungarkowi, ale jak spytałam się o to rodziców to od razu się denerwują. Nawet nie chcą spróbować :( Moja mama nawet nie chce mi dać żadnych argumentów dlaczego, tylko krzyczy i grozi, że wyrzuci tą kuwetę. Co ja mam zrobić? Jakie są odpowiednie rozmiary kuwet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem. Od dawna Śnieżka ma kuwetę, ale jest to najmniejszy rozmiar z Trixie. Chomik prawie w ogóle się w niej nie bawi. Jakiś czas temu widziałam, że użytkownicy tego forum mają o wiele większe piaskownice. Parę tygodni temu przyjechała do mnie nowa klatka, a w zestawie była duża kuweta. Chciałabym ją zamontować i zobaczyć czy spodoba się dżungarkowi, ale jak spytałam się o to rodziców to od razu się denerwują. Nawet nie chcą spróbować :( Moja mama nawet nie chce mi dać żadnych argumentów dlaczego, tylko krzyczy i grozi, że wyrzuci tą kuwetę. Co ja mam zrobić? Jakie są odpowiednie rozmiary kuwet?

Przepraszam, ale nie wiem w czym przeszkadza montaż większego pojemnika? Bo....?

W czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuweta nie może być za duża. Bo rozumiem, że pisząc kuweta, masz na myśli piaskownicę?
Są chomiki, które mają ogromne piaskownice, wręcz część terrarium jest wypełniona piaskiem.

Piasku ma być na tyle dużo, by chomik mógł się co najmniej swobodnie wytarzać i choć trochę pokopać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to może pomyśl o czymś sporym i ładnym? Pamiętaj, że piaskownica nie powinna stać na ściółce, bo wtedy mogłaby zgnieść chomika.
Słoik FÖRVAR  z Ikei albo przezroczysty pojemnik spożywczy tego typu:
200e500d87b7f9ffb1a4e9494681b7c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuweta nie może być za duża. Bo rozumiem, że pisząc kuweta, masz na myśli piaskownicę?

Są chomiki, które mają ogromne piaskownice, wręcz część terrarium jest wypełniona piaskiem.

Piasku ma być na tyle dużo, by chomik mógł się co najmniej swobodnie wytarzać i choć trochę pokopać.

Jest to coś podobnego : http://fera.pl/trixie-toaleta-narozna-dla-gryzoni.html?gclid=Cj0KEQiAhuSzBRDBoZfG56bK9-YBEiQARiPcZa-6WoM8SOnQP6HPMc7P52I913ssH8As750UKhgCqf0aAsCn8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Mała ma ok. 15 cm, a duża ok. 30 cm.

Przecież ona będzie w klatce. Więc nie będzie stała na środku w pokoju...

Tłumaczyłam im to, a oni jak dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie takie kuwety na piaskownice średnio się nadają, bo łatwo z nich wysypać piasek.
Ale wstawić możesz. Przecież jak będzie brzydko abo nie zda egzaminu, zawsze możesz wyjąć. Może to przekona rodziców?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie takie kuwety na piaskownice średnio się nadają, bo łatwo z nich wysypać piasek.

Ale wstawić możesz. Przecież jak będzie brzydko abo nie zda egzaminu, zawsze możesz wyjąć. Może to przekona rodziców?

Powiedziałam to mamie, a ona znowu swoje, że jej się nie podoba itp. Wstępnie dogadałyśmy się, że kupimy plastikowy pojemnik na żywność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Ja tam bym wolała, żeby klatka była brzydka, a praktyczniejsza i wygodniejsza dla chomika ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam bym wolała, żeby klatka była brzydka, a praktyczniejsza i wygodniejsza dla chomika ;)

Też tak uważam, ale co poradzić skoro moja mama sobie coś takiego ubzdurała ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, nic nie poradzisz  ;)  Pójdźcie na kompromis i wybierz coś odpowiedniego i ładnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi