Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam serdecznie jeżeli był już taki temat, ale jestem tu od nie dawna.

Dostałam od mamy chomiczke syryjską na początku listopada.Po dziesięciu dniach urodziła siedem młodych. Niestety wydarzyła sie tragedia, i Yukki zjadła jednego z nich. Po tym zdarzeniu nie wchodziłam wogule do mojego pokoju i nie chciałam jej widzieć. Po kilku dniach weszłam dopiero do niej aby wymienić jej wode i osfoiłam sie z tą myślą. Teraz małe już chodzą, jedzą i widzą. Razem z mamą postanowiłyśmy ich nikomu nie oddawać i zakupiłyśmy dodatkowe dwie klatki. Moje pytania :

- Kiedy będe mogła oddzielić je od matki? (Uro. 26 listopada)

- Czy teraz Yukki też może zjeść młode? I dlaczego tak postąpiła?

- Kiedy będe mogła je brać na ręce?

- Ile chomiczków maksymalnie może być w jednej klatce?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, ze jeden chomik = jedna klatka. Nie ma odstępstwa od tej reguły ;) Wymiary klatki dla jednego chomika syryjskiego to 80x45 cm, kołowrotek 28 cm. Mama mogła zjeść młode pod wpływem stresu, to sie zdarza, teraz juz nie powinna tego zrobic. Po 4 tygodniach trzeba oddzielić chłopców od dziewczynek, a po nowym roku szukanie im nowych domów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam serdecznie jeżeli był już taki temat, ale jestem tu od nie dawna.

Dostałam od mamy chomiczke syryjską na początku listopada.Po dziesięciu dniach urodziła siedem młodych. Niestety wydarzyła sie tragedia, i Yukki zjadła jednego z nich. Po tym zdarzeniu nie wchodziłam wogule do mojego pokoju i nie chciałam jej widzieć. Po kilku dniach weszłam dopiero do niej aby wymienić jej wode i osfoiłam sie z tą myślą. Teraz małe już chodzą, jedzą i widzą. Razem z mamą postanowiłyśmy ich nikomu nie oddawać i zakupiłyśmy dodatkowe dwie klatki. Moje pytania :

- Kiedy będe mogła oddzielić je od matki? (Uro. 26 listopada)

- Czy teraz Yukki też może zjeść młode? I dlaczego tak postąpiła?

- Kiedy będe mogła je brać na ręce?

- Ile chomiczków maksymalnie może być w jednej klatce?

Pozdrawiam :)

- kto ją karmił przez te kilka dni? przecież taka samiczka musi być pod mega opieką po urodzeniu, wiesz jakie ma zapotrzebowanie pokarmowe?

- po 5 tygodniach można je już do dobrego domu stałego oddać

- była wystraszona, zagrożona to zaczął się kanibalizm...takie prawo natury

- 1 klatka, 1 chomiczek,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

1. Po 5 tygodniach, po 4 rozdziel je na płcie.

2. Tak. Przyczyn może być wiele :

- chomiczka była narażona na stres lub czuła się zagrożona

- miała za mało białka w diecie

- maluch miał wady genetyczne

- poczuła u niego obcy zapach

czasami samiczki zjadają cały miot bez powodu, nic nie poradzisz...

3. Jeśli malce już otworzyły oczy i wychodzą z domku, możesz je wziąć pod nieuwagę mamy.  ;) Nigdy nie wydzieraj je z gniazda!

4. Tylko jeden! Chomiki to samotniki, jeśli będziesz trzymała ich więcej, to po niedługim czasie, zobaczysz skutki tego... (Aby się przekonać KLIK uwaga, drastyczne!!)

Rozumiem odrazę, ale zostawienie samiczki mogło się skończyć źle.. A co jeśli np. wylałaby się woda i chomiki nie miałyby co pić?

Poczytaj o odchowie maluchów http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/06/kinder-niespodzianka-i-co-dalej.html   :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki miały dostęp do jedzienia. Zajmowała się tym moja mama która regularnie odwiedzała pokój w którym były trzymane.

7 po czym zostało 6

W takim razie jeśli chcesz zostawić maluchy to musisz kupić 6 klatek i kołowrotków:

Wymiary klatki dla jednego chomika syryjskiego to 80x45 cm, kołowrotek 28 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę byś chciała kupować jeszcze 4 klatki, lepiej oddaj te 4 innym miłośnikom chomików i zapewnij dobre warunki chomiczej mamie i dwóm robaczkom niż niezbyt dobre aż siódemce chomików :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzień dobry

mam jedno pytanie

Czy chomiki wydawają jakieś dźwięki gdy matka je zjada? Bo moja chomiczka własnie urodziła i młode ciągle piszczą.

Z góry przepraszam za pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi