Skocz do zawartości
Jagoda SB

chomiki do przygarnięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś odbieram królika na DT z Poznania. Pomóżcie proszę wraz z królikiem jest do zabrania parka chomików z młodymi. Najprawdopodobniej zabiorę je do siebie ale co dalej? Macie jakieś stowarzyszenie. Proszę o pilny kontakt. Podobno mają młode nie wiem co to za chomiki, ani jaka rasa. Podejrzewam że trzeba je oddzielić ? Pozdrawiam i licze na pomoc Jagoda 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Dziś odbieram królika na DT z Poznania. Pomóżcie proszę wraz z królikiem jest do zabrania parka chomików z młodymi. Najprawdopodobniej zabiorę je do siebie ale co dalej? Macie jakieś stowarzyszenie. Proszę o pilny kontakt. Podobno mają młode nie wiem co to za chomiki, ani jaka rasa. Podejrzewam że trzeba je oddzielić ? Pozdrawiam i licze na pomoc Jagoda 

Mogę wziąć chomika na DT z tym, że mieszkam we Wrocławiu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę wziąć chomika na DT z tym, że mieszkam we Wrocławiu 

ja będę je miec w Poznaniu a jest jakaś organizacja która się tym zajmuje tak jak Azyl króliczy albo SPK ? z tego co zrozumiałam sa 2 dorosłe i 4 młode 

Edytowane przez Jagoda SB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja będę je miec w Poznaniu a jest jakaś organizacja która się tym zajmuje tak jak Azyl króliczy albo SPK ? z tego co zrozumiałam sa 2 dorosłe i 4 młode 

no to teraz pytanie czy transport jest dla Ciebie problemem? bo można na grupie na fejsie znaleźć transport z tym, że trzeba by takie zwierzątko zapakować do transportera i podrzucić na umówione z kierowcą miejsce. Ja znam tylko viva gryzonie i fundacja ogony ale nie wiem czy mają jakieś oddziały w poznaniu 

https://www.facebook.com/groups/362749687101958/?fref=ts pytaj też na chomiczej grupie na fb. Może ktoś z Poznania będzie chętny na adopcję ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja jestem własnie takim łączem pomiędzy oddał a transport ":) tylko w przypadku królików nigdy nie gościłam chomika a już na pewno nie tylu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Ja mogę przyjąć na DT matkę z dziećmi. Daj mi znać, jaki gatunek.  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam że trzeba je oddzielić?

Tak, parkę koniecznie trzeba rozdzielić, w przeciwnym wypadku samiczka zaraz zajdzie w kolejną ciążę, w wyniku rui poporodowej. Samiec może też stanowić zagrożenie dla młodych, a i sama parka będzie się gryzła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ogłoszenie na e-chomik adopcje też się przyda :) mas już jakieś fotki i ew. dodatkowy kontakt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiecie , że kobita oddała mi królika a chomików nie ...bo do sklepu młode idą..... i co mam zrobić? Królik jest tak wystraszony , że ma otwartą klatkę  a nie chce wyjść jak podchodzę to nieruchomieje ... Walczyć o te chomiki Co mam zrobić ? Tam jest 3 dzieci ok 2,3,4 lata i to ich zwierzaki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wytłumacz babce, że mogą skończyć jako obiad dla węża, walczyć z innymi chomikami w sklepie, zachorować. Walcz o chomiaki, szkoda ich.

Edytowane przez sarsaparilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wytłumacz babce, że mogą skończyć jako obiad dla węża, walczyć z innymi chomikami w sklepie, zachorować. Walcz o chomiaki, szkoda ich.

Chomiki oddane do sklepów zoologicznych najczęściej trafiają na karmę, szczególnie starsze chomiki, choć wg sklepów 6 miesięcy to już jest "starość", a co za tym idzie - minimalna szansa, że ktoś takiego chomika kupi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli jak tam trafią to albo zginą od razu, albo w męczarniach albo będą żyły w mini "słitaśnych" więzieniach i jadły syfiańską karmę a tak znajdą się może dobrzy ludzie którzy zapewnią im godne warunki do życia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

będę walczyć to takie  malutkie istotki. Poinformuje Was na bieżąco co i jak. Królik był zle karmiony ziarem i chlebem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Jest jakiś kontakt do niej? 

Ja miałam chomika karmionego króliczym Vitapolem. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...