Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

76d98da5fd12d4b6med.jpg

Little Monsters Hamstery oficjalnie została wpisana 14.11.2015 do czeskiego związku hodowców chomików. Na stronie Český křeččí klub można nas znaleźć pod numerem 00159 :)

Moim celem jest hodowla chomików zdrowych oraz w dobrym typie. Przez dobry typ rozumiem to, co m.in. starałam się Wam przedstawić na swoim blogu: Chomik syryjski - budowa. Będę w dużej mierze bazować na chomikach o umaszczeniu agouti - głównie golden, który ma ogrom zalet, a które są często "pomijane" :)

Można powiedzieć, że od ponad roku prowadząc bloga odrabiałam jedną wielką "prace domową" - ale pracy cały czas sporo. Blog mylittlemonsters.pl nadal będzie żył swoim blogowym życiem. Jest on dla mnie ważnym projektem - to jest ten aspekt, w którym hodowca pełni funkcję edukacyjną :) 

Fanpage hodowli: Little Monsters Hamstery on Facebook

Strona hodowli (robocza): Little Monsters Hamstery

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesyłam najserdeczniejsze wyrazy radości i szczerych gratulacji!! :D
Nic tak nie cieszy jak mądra osoba, która po kilku latach edukacji, rozmyślania i samorozwoju dociera na właściwe miejsce :)

Izabelo; bardzo się cieszę z Twojego dołączenia do grona hodowców i składam na ten dobry początek życzenia byś zawsze kierowała się głosem serca dla zwierząt i rozumu - który będzie działał dla ich większego dobra. Byś przetrwała trudne chwile goryczy bez utraty zapału - i by dzieło, którego się podejmujesz było rozpromienione szczęściem, że możesz działać dla dobra małych puchatych istot, które kochasz! :D
Nie zawsze będzie łatwo, nie zawsze będzie wesoło - czasem będzie frustracja, rozgoryczenie i łzy... Ale będą też chwile przepełnione szczęściem, uśmiechem i poczuciem realizacji :)

Zapewniam o swoim wsparciu i jednocześnie obłędnie cieszę się na Naszą przyszłą współpracę! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Z wrażenia wysypałam chipsy :/

Życzę samych sukcesów, pięknych miotów i wspaniałej współpracy!! coś jeszcze miałam dopisać, ale zapomniałam  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łaaał, to ci dopiero wiadomość na wieczór!

Ogromne gratulacje Iza, powodzenia na wszystkich frontach! Szykuje się kolejna fantastyczna polska hodowla :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iza, bardzo się cieszę, że już wszystko załatwione. To świetna i oczekiwana wiadomość. :)

Goldenki są kochane. 

Życzę Ci, aby przyszłe pokolenia przychodziły na świat bez problemów i zdrowo się chowały. Wiedzę masz ogromną, będzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetna wiadomość, bloga uwielbiam, kciukam jak najbardziej :)

Edytowane przez Squirrel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za miłe słowa! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłączam się do pozostałych i z całego serca gratuluję.

Życzę samych zdrowych, ślicznych maluchów i... cóż, po prostu szczęścia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Nie będę pisać, bo tylko powtórzę po reszcie..  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łaaaaaa nie ma mnie na forum jakiś czas, a tu taka nowina :wub: gratuluję, Iza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo Risa, gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogromne gratulacje :)

I jednocześnie mam pytanko, bo pewnie jesteście zorientowane...czy jest jakaś szansa w Polsce na hodowlę karzełków? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AniaK, prawdę mówiąc nie kojarzę żadnej osoby, która by planowała hodowlę karzełków w PL. Być może się nie udziela w żaden sposób (choć moim zdaniem nie jest to najlepsza "taktyka" - i nie chodzi mi tu o e-chomika w żaden sposób). Jeśli jesteś zainteresowana karzełkiem z hodowli w najbliższym czasie to można importować np. z Niemiec czy Czech (sporo karzełkowych hodowli, a łatwo znaleźć transport + łatwo się dogadać jak ktoś ma "barierę językową") :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AniaK, prawdę mówiąc nie kojarzę żadnej osoby, która by planowała hodowlę karzełków w PL.

Kurcze, ciekawe dlaczego nikt nie podejmuje się tu u nas hodowli tych mniejszych :huh:

Na obecną chwilę nie będę raczej poszukiwać, to raczej sprawa przyszłościowa, liczę na to, że Szaruś jeszcze długo pożyje, w tej chwili ma rok i 9 miesięcy...

Miałam tylko nadzieję, że może i karzełki będą miały swoje prawdziwe hodowle tu w Polsce :)

Dziękuję za informację :) Będę pamiętać :)

I jeszcze raz gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AniaK, mało ludzi ogólnie interesuje się hodowlą chomików tak "naprawdę naprawdę" :) Można by sporo teoretyzować, a wszystko i tak zależy od tego co dana osoba "chce".

Sama dwa ostatnie lata spędziłam na "dokształcaniu" się w temacie karzełków - szczególnie Campbelli. Pisałam o tym na forum i na pewno komuś może wydać się dziwne, że syryjki. Ano, syryjki były planem pierwotnym już koło końca 2011 roku, kiedy pojawiły się pierwsze "pomysły" tego typu ;) Ale jednak syryjki znam, mam od lat itd. No, i ich genetyka jest jedna z ciekawszych jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Risa, gratuluję, życzę powodzenia, a prywatnie niezmiernie się cieszę na goldenki :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wesołych, zdrowych, radosnych i rodzinnych Wszystkim! :)

13d03c8046775739.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby rozpoczęty Nowy Rok był lepszy od poprzedniego :)

9498d95375ddb920med.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę późno ale gratuluję. Chętnie zobaczę pierwsze małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli maluchy się pojawią to raczej w drugiej połowie roku :) Wstępne plany są, jednak wolę nie zapeszać - konkretne informacje pojawią się w odpowiednim czasie.

Pośrednio Arbuz ma zostać ojcem miotu E w hodowli Podrik Hamstery, ale to już pewnie większość forum kojarzy  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W związku z tym, że jestem współwłaścicielką samca hodowlanego, który na dniach będzie kryć - wypada tutaj też dać znać :)

Arbuz był na kontroli weterynaryjnej dzisiaj - rutynowy przegląd przed łączeniem. Zdrowie i kondycja bez zarzutów, więc nie ma przeszkód żeby za kilka dni wybrał się do Podrik Hamstery :D Plany na miot z jego udziałem można znaleźć w tym wątku: Miot E - Podrik Hamstery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najbliższym czasie pojawi się u mnie pierwsza samiczka hodowlana! :D Mała przyjedzie z Pragi, z hodowli von Schtaubing.

Jako, że jestem osobą lubującą się w Wiedźminie to na imię dostała Shani - Shani von Schtaubing (golden tts lh) :wub:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łooo, Shani! Już ją lubię! Trzymam za przyjazd maleńkiej kciuki i czekam na zdjęcia! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi