Skocz do zawartości
cubson

Karmy firmy Mixerama

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam tej karmy. Ma bardzo dużo "drobnicy", której mój roborek w ogóle nie je.

_____

Wydzieliłam do osobnego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta karma to najlepsza komercyjna karma, która dzięki uprzejmości sklepu Hipcio miała okazję zaistnieć na polskim rynku. To, że chomiczek nie wymiecie wszystkiego z miski za pierwszym, drugim, trzecim i kolejnym razem nie ma w tym przypadku znaczenia. Przestawianie i przyzwyczajenie zwierzaka do zmiany pożywienia trwa. W przypadku naturalnych karm warto się z tym zmierzyć, zwierzątko na pewno z głodu nie umrze, a zmiana żywienia zaprocentuje. Gdybym nie karmiła swoich zwierząt "na własną rękę" i miała wybrać coś w sklepie lub komuś coś polecić, to z pewnością byłaby właśnie Mixerema a nie żadne granulaty i chrupy. 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam tej karmy. Ma bardzo dużo "drobnicy", której mój roborek w ogóle nie je.

Tutaj masz rację, i mimo, że ją sprzedaję, to podzielam Twoją opinię. Jest to zdanie kilku innych klientów, którzy ją kupili, dłuższe jej podawanie nie zmieni tego, że wiele dodatków z tej karmy pozostaje nietkniętych. Nie zawsze jak widać podanie z misce dodatków naturalnych załatwia sprawę. Ja mam wrażenie, że chomiki nie tykają tego, bo jest to mikro, jeśli nie nano ziarniste (wiem, że sa to karły, wiem w jakim środowisku żyją na co dzień), ale jednak zawsze coś grubszego jest lepsze. No i te dodatki kwiatowe, to tez niechętnie znika, w sumie nie znika.

Będąc obiektywnym (wg mnie), to jest to słaby produkt z serii Mixeramy. Oczywiście nie można uogólniać tego, bo Fairytale czy Pure nature dla szczura to już dobra mieszanka, ale niektóre z propozycji Mixeramy są słabo przygotowane.

Kwestią dodatkową jest zawartość robaczków w karmie - jest ich sporo, a ocenę tego pozostawiam już Wam, Klientom.

to z pewnością byłaby właśnie Mixerema a nie żadne granulaty i chrupy. 

Nie wszystkie granulaty są złe, wystarczy poczytać o Beaphar, choć jak piszesz, "naturalne składniki" są tym, co najlepsze, bez obróbki, bez zmiany ich naturalnego pochodzenia.

Do wszystkiego moim zdaniem należy podejść na spokojnie, bez zbędnych emocji. Nie zawsze to, co wielu uznaje za mega, jest najlepsze.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie takimi drobnymi nasionami traw zywi sie robo w naturze. I to jest SWIETNY produkt. To ze czyjes chomiki sa przyzwyczajone nie umniejsza karmie 'bo chomiczek nie chce'. Za swego czasu gdy mialam robo kupowalam osobno nasiona traw i chomik chetnie je zjadal jak juz sie przyzwyczail. Nasiona traw chetnie jedza tez malutkie syryjki..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik oprócz karmy w miseczce (obecnie ma 3 które podaje mu na zmianę) dostaje inne produkty dozwolone do spożycia. Jego ulubioną rozrywką jest łuskanie prosa, i mimo drobnych ziarenek chętnie je zjada. Tę karmę chciałam wypróbować jako 4.Patrząc na skład wydaje się być zachęcający. Jednak chciałabym podzielić się z kimś na pół opakowaniem, bo nie lubię wyrzucać produktów.  Więc jeżeli ktoś ma ochotę wypróbować tę karmę ZACHĘCAM do wspólnego zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik oprócz karmy w miseczce (obecnie ma 3 które podaje mu na zmianę) dostaje inne produkty dozwolone do spożycia. Jego ulubioną rozrywką jest łuskanie prosa, i mimo drobnych ziarenek chętnie je zjada. Tę karmę chciałam wypróbować jako 4.Patrząc na skład wydaje się być zachęcający. Jednak chciałabym podzielić się z kimś na pół opakowaniem, bo nie lubię wyrzucać produktów.  Więc jeżeli ktoś ma ochotę wypróbować tę karmę ZACHĘCAM do wspólnego zakupu. 

Tak, zgadza się, jak pisałem, karma ma różnorodny skład, co do tego nikt nie ma zastrzeżeń. Kwestia obija się o to, że nie jest "rozchwytywana" przez roborki. Nikt nie twierdzi, ze to zła karma od strony składu, opinie dotyczą tego jak ona jest przyjmowana przez zwierzaki tych, którzy ją kupili.

Nie wykluczone, że akurat twój roborek ją zaakceptuje w 99%, co jest możliwe. Ja odnoszę wrażenie, że najlepsze z serii MX jest i tak to, co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej zaczął się "przestawiać" :) Chomiki (i nie tylko - patrzę po swoim stadzie, a mam rozrzut od myszy po konie) są "jak dzieci" jeśli chodzi o nowy pokarm - muszą się przekonać same, spróbować. Do tego dochodzi fakt robienia zapasów - często po nasypaniu nowej porcji chomik przeszukuje miskę i wybiera tylko "osobiste rarytasy", bo i po co ma brać resztę skoro ma zapas? Potrzeba po prostu czasu przy zmianach w żywieniu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej zaczął się "przestawiać" :) Chomiki (i nie tylko - patrzę po swoim stadzie, a mam rozrzut od myszy po konie) są "jak dzieci" jeśli chodzi o nowy pokarm - muszą się przekonać same, spróbować. Do tego dochodzi fakt robienia zapasów - często po nasypaniu nowej porcji chomik przeszukuje miskę i wybiera tylko "osobiste rarytasy", bo i po co ma brać resztę skoro ma zapas? Potrzeba po prostu czasu przy zmianach w żywieniu.

Nie do końca się zgodzę, bo są karmy, których nie zaakceptują. Np Burgess dla karłów, to samo proso, parę płatków grochu i kilka mączników jeśli dobrze pamiętam. Otwarłem i po 2 tyg wywaliłem, bo tego "się jeść nie dało" - praktycznie zerowe urozmaicenie i cena, która nie wiem skąd się bierze. Nigdy więcej jej nie kupię i nie polecę, bo moim zdaniem to szkoda kasy, a chomiki i tak się nie przyzwyczają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego dochodzi fakt robienia zapasów - często po nasypaniu nowej porcji chomik przeszukuje miskę i wybiera tylko "osobiste rarytasy", bo i po co ma brać resztę skoro ma zapas? 

A przekopywanie miski to standard  :P Jest złota zasada u chomików że najlepsze jest zawsze na dnie. Trzeba to wykopać a dopiero potem pozbierać z wierzchu  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy chomik lubi co innego. U nas Lili z Mixeramy dla Dżungarów wyjadała głównie robaki ;) Zresztą karma szybko zaczęła pachnieć tak, że żona nie chciała otwierać paczki :P Z Vitakraft Menu dla chomików karłowatych zjada praktycznie wszystko, choć i tak z reguły mieszamy karmę z innymi dodatkami.

Edytowane przez NED

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dawałabym Vitakraft. Pachnieć ma chomikowi, nie nam, ale generalnie nie mam problemu z zapachem. Fairytale ostatnio trochę niefajnie (dla mnie) pachnie, reszta spoko. Jaką podawaliście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mixerama dla chomików dżungarskich, praktycznie same mączniki przypadały na łyżeczkę, tyle tego tam. W Vitakraft Menu jest zero chrupek, cukru itd.

Mała wyjadała "mięsko" nie ruszając nic innego. Tak przez dwa tygodnie. Pomijam zapach z samej klatki. Odstawiliśmy, w tej chwili ma mix karmy z produktów wypisanych w moim profilu ;)

A samo Menu stanowi ok 30% całości, prócz dodatków od JR Farm, HP, Certecha i Vitapolu, w miseczce zawsze znajdzie się krewetka i jedwabnik, ale nie w tej ilości co proponuje Mixerama.

Edytowane przez NED

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie, ale gdzie tu odpowiednie zbilansowane pokarmu? Gratis dodam info, ze smackersy to syf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smakersy dopisałem jako jedyne kolby jakie mała w ogóle chce jeść, a podaję je sporadycznie. Niestety kolby bez zbożowe z JR Farm, Vitakraftu, czy Coolbatony nawet nie ruszyła. Obskubała jedynie jedną kolbą topinamburową i pół jesiennej z Vitapola na przełomie 3 miesięcy. Zdaję sobie sprawę, że jakiekolwiek uwagi wobec Mixeramy są niemile widziane "jako jedynie słusznej karmy"

BTW...we wszystkich produktach kieruję się składem, listą żywieniową itd. Jeżeli dla kogoś Mixerama dla dżungarów jest zbalansowana, zawierając z 50% "mięcha" to proszę bardzo, nie zamierzam się sprzeczać. Przykładowo na Hipcio jest do wyboru wystarczająco "robaczków", które można dodać do innych mieszanek.

Edytowane przez NED

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karłowate potrzebują więcej białka. Mixerama jest dobrze zbilansowana. A Vitakraft to w znacznej mierze granulat.

Jeśli chomik ma za dużo jedzenia, przebiera, a z Twojego opisu to ewidentnie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karłowate potrzebują więcej białka. Mixerama jest dobrze zbilansowana. A Vitakraft to w znacznej mierze granulat.

Jeśli chomik ma za dużo jedzenia, przebiera, a z Twojego opisu to ewidentnie wynika.

W Menu nie ma żadnego granulatu. Nie mam już niestety jak pokazać, bo jest wymieszany.

Jako baza składa się głównie z drobnych ziaren prosa, kukurydzy, orzechów itd z dodatkiem krewetek. Żadnych chrupek itp.

Nie bronię tej karmy, kupiłem w sklepie stacjonarnym z ciekawości i byłem miło zaskoczony.

W porównaniu choćby do VL. Lili w ogóle nie tyka żadnego granulatu (stąd poszła paczka Beaphar Care + na zmarnowanie)

Ale to i dobrze, bez rozpychania brzuszka pęczniejącą papką.

DSC_8740-1024x958.jpg

Z tym, że w mojej paczce Mixeramy jest więcej "białka" i wychodziło, ze chomik zjada głównie to, reszta zostawała.

Samej karmy sypiemy na samo dno 11cm szklanej miseczki. Z czego część zajmują ziółka.

edit: przebraliśmy Mixeramę, robaczki poszły do pojemnika z krewetkami i jedwabnikami do lodówki, reszta dodana do mieszanki jaką zjada normalnie

Pozdrawiam

Damian

Edytowane przez NED

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie coś o zmianie składu karmy Mixerama Fairytale Extra? Kupiłam niedawno nową paczkę i są w niej... suszone ryby i krewetki. Na polskiej etykiecie nie ma po nich śladu. Mam jakąś dziwną partię, czy teraz jest taki skład?

Niesamowicie przeraża mnie ususzona ryba z oczami -,-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic o tym nie wiem, zaskoczyłas mnie. Podaję chomikowi suszone ryby, chetnie je wcina, jeżeli rzeczywiście zmienili skład, to plus.

Edytowane przez sarsaparilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Suzi2803: dokładnie takie krewetki. Na niemieckiej stronie znalazłam w składzie informacje właśnie o krewetkach, ale o rybach nadal nic. Czy masz je także w swojej karmie?

@sarsaparilla: dzięki za informację, przynajmniej wiem, że chomik w ogóle może jeść suszone ryby.

Nieźle się przestraszyłam, kiedy po otwarciu karmy zobaczyłam "wpatrujące" się we mnie oczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi