Skocz do zawartości
kaskas

Dział adopcji/uaktualnianie wortalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję osoby, która pomoże mi zrobić stronę w wordpressie, choćby najprostszą, żeby w ogóle uruchomić adopcje (o ile nadal jest potrzeba). System nie jest trudny do ogarnięcia, ale go nie znam... Rzecz druga - szukam także osoby, która pomoże w ogarnięciu nieaktualnych informacji na wortalu.

Osoby chętne do pomocy zapraszam na pw.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dział adopcji jest jak najbardziej potrzebny, u mnie do adopcji czeka Łatek ;) I na pewno nie on jeden, w dziale potrzebujących chomików co jakiś czas pojawia się nowy wątek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W założeniu strona adopcyjna już działa. Proszę o przysłanie na pw, jakie zwierzaki i jakie info o nich załączyć.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem bardziej przydałaby się na bieżąco aktualizowana linkownia miejsc, w których można szukać i ogłaszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie czegoś na wzór ogłoszeń, czyli miejsca, gdzie chomiki czy inne gryzonie będę dodawane jako do adopcji, z określeniem wytycznych, które z góry zostaną narzucone. Tylko do tego potrzebny jest mod, samo żyło nie będzie, tzn będzie bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To znaczy co konkretnie? Bo po to jest dział na forum i po to reanimuję stronkę adopcyjną, żeby było gdzie dodawać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kaskas, nie bardzo rozumiem, jaki temat miałabym założyć i po co?
Wyraziłam opinię, co moim zdaniem byłoby najbardziej potrzebną informacją w zakładce adopcje na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że w zupełności wystarczy taki temat na forum. Czy strony innych zwierzaków proponują takie rozwiązanie? Bo chciałabym zobaczyć, jak mogłoby to wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że w zupełności wystarczy taki temat na forum.

Jeśli to zrobisz, będzie bałagan po 3 dniach, wszyscy będą komentowali, dopisywali, pytali.

Ja mam na myśli coś w stylu osobnej stronki, odnośnik z pozycji tematu na forum, podforum, gdzie wszystko będzie wg wzoru...ktoś, kto zechce dać zwierzaka do adopcji będzie musiał jakby dodać ogłoszenie, ściśle wg wzoru, tylko to zagwarantuje ład i skład, czytelność, brak bezsensownych dyskusji itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to zrobisz, będzie bałagan po 3 dniach, wszyscy będą komentowali, dopisywali, pytali.

Autor tematu edytuje na bieżąco swój pierwszy post w temacie, a ja, czy też modzi zablokujemy możliwość komentowania, lub usuwamy kolejne posty. Osoba edytująca swojego pierwszego i jedynego posta w temacie będzie aktualizowała go wg potrzeb. Nie wiem, gdzie tu się może zrobić bałagan. Taki temat jest całkiem fajnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że nie potrzeba do niego żadnych specjalnych uprawnień ani kombinowania.

Ja mam na myśli coś w stylu osobnej stronki, odnośnik z pozycji tematu na forum, podforum, gdzie wszystko będzie wg wzoru...ktoś, kto zechce dać zwierzaka do adopcji będzie musiał jakby dodać ogłoszenie, ściśle wg wzoru, tylko to zagwarantuje ład i skład, czytelność, brak bezsensownych dyskusji itp.

Każdy kto potrzebuje, zakłada temat na forum, na którego podstawie będzie tworzona informacja na stronie. Tak to działało do tej pory i działało naprawdę w porządku, dopóki strona adopycjna istniała. Gwoli wyjaśnienia, strona nie działa jak np. gumtree, gdzie ogłoszenia każdy dodaje sobie sam. Tutaj ja steruję co się pojawi na stronie. Jeśli ktoś będzie chciał dać ogłoszenie bez tematu na forum, to będzie się musiał ze mną skontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku, który opisałem też Ty możesz tym sterować, wystarczy odpowiednie ustawienie skryptu, żeby ogłoszenie adopcyjne pojawiło się na liście dopiero po twojej akceptacji.

Ale ok, widzę, że decyzja podjęta. Co do bałaganu, zamiast samej suchej wiadomości nt podstawowych danych, będzie dyskusja i to powoduje, że znika to co najważniejsze. Ale nie każdy musi mieć takie odczucia jak ja. Spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku, który opisałem też Ty możesz tym sterować, wystarczy odpowiednie ustawienie skryptu, żeby ogłoszenie adopcyjne pojawiło się na liście dopiero po twojej akceptacji.

Ale ok, widzę, że decyzja podjęta. Co do bałaganu, zamiast samej suchej wiadomości nt podstawowych danych, będzie dyskusja i to powoduje, że znika to co najważniejsze. Ale nie każdy musi mieć takie odczucia jak ja. Spoko.

Same ogłoszenie ma trafić na podstronę e-chomika. Wtedy wyszukiwanie upragnionego zwierzęcia stanie się proste, a wątek na forum będzie uzupełnieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Same ogłoszenie ma trafić na podstronę e-chomika. Wtedy wyszukiwanie upragnionego zwierzęcia stanie się proste, a wątek na forum będzie uzupełnieniem. 

Tak, chodzi mi właśnie o fakt suchego ogłoszenia, nie kwestionuje tematu podpiętego pod każda adopcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie nie zaczęło jeszcze nic działać. Jeśli kiedyś w przyszłości będzie taki natłok ogłoszeń, że nie będziemy sobie radzić samodzielnie z ich dodawaniem, to wtedy się do Ciebie zgłoszę pupillo o pomoc w pisaniu odpowiedniego skryptu. Na chwilę obecną takiego problemu nie mamy. :)

Ogłoszenie będzie przekierowywało do tematu, w którym jest wszystko, nie ma potrzeby, żeby samo ogłoszenie na stronie adopcyjnej było jakoś specjalnie rozbudowane. Powinno być wręcz jasne proste i zwięzłe, a jak ktoś będzie potrzebował więcej informacji, doczyta w temacie. Zresztą tak to działało przez kilka lat i było w porządku.

Jeśli ktoś jest chętny do prowadzenia tematu:

Moim zdaniem bardziej przydałaby się na bieżąco aktualizowana linkownia miejsc, w których można szukać i ogłaszać.

To zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękujemy. :)

Jeśli ktoś potrzebuje dodać ogłoszenie, to proszę to zgłosić mnie, JaninieH, Chom. lub Allo.

Ania.02 pomaga nam zbierać informacje z innych stron.

Jeśli ktoś chciałby pomóc w czymkolwiek, zapraszam na pw lub na adres [email protected] :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi