Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj nasze ok 13 dniowe chomiczki straciły mamę. Małe chodzą, widzą , jedzą ziarenko.. dokarmiam je zakraplaczem z mlekiem dla niemowląt rozrobionym z wodą. Czy mógłby mi jeszcze ktoś doradzić co mam robić, aby pomóc im przeżyć

Edytowane przez elinka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często karmić, zapewnić jak najwięcej różnorodnego pokarmu. Nie wiem jak jest z ogrzewaniem takich maluchów. Może ktoś bardziej doświadczony w tym temacie wypowie się.

Co się stało z samiczką? Przykro, mam nadzieje, że maluchy dadzą radę. Chomiczka zapłodniona świadomie czy kinder niespodzianka ?

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często karmić, zapewnić jak najwięcej różnorodnego pokarmu. Nie wiem jak jest z ogrzewaniem takich maluchów. Może ktoś bardziej doświadczony w tym temacie wypowie się.

Co się stało z samiczką? Przykro, mam nadzieje, że maluchy dadzą radę. Chomiczka zapłodniona świadomie czy kinder niespodzianka ?

,

Dziękuję za pomoc... kupowaliśmy samczyka, a po 2 tygodniach okazało się, że to samiczka plus gratis;)

Samiczka wczoraj nagle źle się poczuła, okazało się, ze miała jakiś wrzód... tak stwierdził weterynarz...dostała zastrzyki, ale niestety.... 

Zostały maluszki, na razie je dokarmiam i dobę są bez mamy.... mam nadzieję, że uda nam się utrzymać przy życiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elinka, najlepiej szybko zaopatrzeć się w mleczko zastępcze dla gryzoni: http://hipcio.sklep.pl/produkt/beaphar-mleko-dla-malych-ssakow-200g

oraz w kaszkę zbożową dla niemowląt 'Sinlac'. Maluszki można podkarmiać pipetką a także dawać to do miseczek żeby piły (wymieniać na świeże). Mleko maluchy piją do ok 3 tygodnia życia.

Prócz tego podajemy im też już normalny pokarm stały suchy i mokry. Więcej o tym tutaj: http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/06/kinder-niespodzianka-i-co-dalej.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za pomoc. Kolejna doba za nami, chomiczki żyją i mają się jak na razie dobrze... 4 z nich wychodzą z domku i jeszcze dojadają... 3 z nich niestety są  jakoś mniej rozwinięte i ruchliwe. Mam nadzieję, że będzie dobrze... za to potrafią nieźle wydawać dźwięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymam mocno kciuki! Dbaj by maluchy miały ciepło. A jeśli masz aparat, to zamawiam zdjęcia, chętnie powzdycham do tych małych bohaterów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mocno trzymamy kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powodzenia:) bedziecie pozniej szukac stalych domow dla maluszkow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elinka, najlepiej szybko zaopatrzeć się w mleczko zastępcze dla gryzoni: http://hipcio.sklep.pl/produkt/beaphar-mleko-dla-malych-ssakow-200g

.

Nie miałam pojęcia, że istnieje takie mleko!

To fantastyczne, że maluchy mają taką dobrą opiekę. Życzę powodzenia w wykarmieniu dzieciaków, trzymam kciuki za to, żeby wszystkim się udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi