Skocz do zawartości
alien1987

Kołowrotek - z kołków/drewna itp ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kołowrotek 22cm , wprawdzie nie jest to duży wymiar ale mój Rysiek jeszcze jest mały, jednak czas szybko płynie i chciałbym mu zrobić drewniany kołowrotek o większej średnicy tak 26 do 28 cm czy już z was ktoś robił sam kołowrotki drewniane ma jakieś sugestie, rady , zdjęcia ?

Ja myślałem że wytnę koło ze sklejki i na rancie poprzyklejam drewniane kołki tylko czy będzie mu wygodnie nie będzie to jednolita bieżnia - może jakaś listewka cienka na kołki ?

Można usunąć zamkną ;) na szczęście Rysiek zdrowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użycie tylu kołków mocno wpłynie na wagę kołowrotka. Mając na uwadze, że Twój chomik jest jeszcze mały, konstrukcja będzie mocno wpływać na Twojego malca z wysoką siłą, a to wpływa negatywnie na rozbieg i hamowanie tak lekkiego zwierzęcia. Tym bardziej, że waga Twojego kołowrotka skupiona będzie na jego krawędzi. Ale zawsze możesz spróbować, tylko malec będzie się ciężko rozpędzać i niebezpiecznie hamować. Męczące na maksa zapewne. Będą wywrotki.

Staraj się budować jak najlżejsze  i sztywne konstrukcje. Powodzenia.

Edytowane przez Norbert.C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lepiej wybierz szpatułki lekarskie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kołowrotek oczywiście będzie na łożysku maszynowym tak coby jak najłatwiej go rozpędzić i łatwo zatrzymać ;)  o właśnie szpatułki lekarskie może uda ię je odpowiednio wygiąć by stworzyć łuk

swoją drogą czy takie kołowrotki gotowe np z firmy trixie czy wonderland waza mało ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale szpatułki to chyba nie wyginać tylko jedną przed drugą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można wygiąć po rozgrzaniu albo zamoczeniu zostawić do wyschnięcia :) albo przeciąć na mniejsze prostokąty i układać jedna po drugiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można bawić się w wyginanie listewek, ale bardzo trudno będzie ukształtować wszystkie elementy w taki sam sposób. Można po prostu przyklejać je do siebie bokami. Można oczywiście przycinać krawędzie pod odpowiednim kątem, ale czy to jest niezbędne? Przy listwie o grubości 2-3mm? Szpatułki chyba też mają podobną grubość...

10-20mm szerokości listewki będzie ok. Zachowamy w miarę gładki okrąg...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi