Skocz do zawartości
maleńka

Pilnie szukam DT dla 3 małych chomiczków [ok. Katowic]

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do oddania 3 małe chomiczki, nie znam się ale podobno są to chomiki chińskie. Urodziły się 25.07.
Pani w zoologicznym sprzedała 12-latce parę samiczek twierdząc że te chomiki muszą być razem. Po jakimś czasie rozdzieliła je bo się gryzły, ale parę dni później okazało się że jeden jest samcem, bo druga - samiczka urodziła 6 młodych. 

Dwójka została zjedzona zaraz po urodzeniu - doczytałam że to ze stresu. Pozostała 4 została wykarmiona przez matkę, po skończeniu karmienia dziewczyna ich rozdzieliła od matki. Poczytałam na forum o płci i wydaję mi się że jest jedna samiczka i troje samców. 
Narazie cała czwórka jest razem, nie atakują się, jest spokojnie. Mogą zatrzymać jeszcze jednego bo mają 3 akwaria, córka walczy u rodziców o to by dostały większe mieszkania, poleciłam jej forum i mam nadzieję że poczyta co tu piszecie.

Ale rodzice powiedzieli że jak do tygodnia ktoś ich nie zabierze to je wyrzucą... Pytałam po znajomych, ona pytała koleżanek w szkole, nikt nie chce tych chomików. Ja nie mam warunków na to żeby je przetrzymać u siebie, mam tylko klatki z dużym rozstawem prętów, świnkowe, wybiegi też takie a one są naprawdę malutkie więc mi uciekną. Mogę je przetrzymać jeden czy dwa dni w pudłach z ikei ale nie dłużej, dlatego pilnie potrzebuję DS dla nich, albo chociaż DT.  

Mieszkam pomiędzy Katowicami, Rybnikiem, Gliwicami. Jeżeli będzie taka potrzeba jestem w stanie je dostarczyć do DT. 

5e359cdf928f.jpg
d9835a7f7ed4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwierzaki KONIECZNIE trzeba rozdzielić, tak jak mówi Szybci0r. One są w takim wieku, że zaraz będziesz mieć nie 4 chomiki a 24.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki, przekaże jej żeby je rozdzieliła. Ale szukam DT jak najszybciej bo nie jesteśmy w stanie ich rozdzielić tak żeby cała czwórka była osobno... Tak jak pisałam one nie są moje, nie są u mnie. Nie znam się na chomikach, miałam jednego jak byłam dzieckiem ale to było dawno. Sama mam świnki dlatego proszę o pomoc tutaj... Co do płci, też nie jestem przekonana na 100 % ale patrzałam na zdjęcia tutaj na forum i jak porównałam całą 4 to było widać różnicę pomiędzy tą trójką a tym jednym stąd takie podejrzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chińskie? Jeśli tak, mogę wziąć 2 :)

Edytowane przez Karolina Sims

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ooo Karolina, dwa od razu dasz radę? Super!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No na dżungary w każdym razie nie wyglądają :D  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A macie możliwość jakoś przetransportować je ? Lub przetrzymać na DT  te pare dni zanim nie znajdzie się transport ? Na fb skontaktowała się ze mną pani z Wrocławia, chciałaby wziąć jednego od zaraz, ale jeszcze nie ustaliłyśmy transportu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta "pani z Wrocławia" to ja :)
Biorę jednego bez problemu - właśnie zaczynam szukać mu transportu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam już transport, teraz szykuję terraria, jak mi się poszczęści jeden z malców trafi do mnie jeszcze w tym tygodniu (drugi do kol) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super, trzymam kciuki żeby wszystko się udało :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy potrzebujemy podpisać jakieś umowy przekazania czy jakieś inne papiery ? Czy po prostu mam przekazać chomiki do DS ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej :) Szukam jakiegoś małego transportera i prawdopodobnie jeden pojedzie dziś do DS  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden samczyk jedzie do Wrocławia. Samiczka i samiec mają jechać do Jasła, jeden na DS, drugi na DT, potem pojedzie do Karoliny :) Mam nadzieję że dobrze określiłam płeć i że wszystko będzie w porządku  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden z maluszków zamieszkał u Maltusi. Pozostała dwójka dalej czeka, nie wiemy czy Karolina będzie w stanie odebrać je w ciągu najbliższych dni, także poszukujemy dalej DT, dla tej dwójki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karolina szuka transportu, czy się rozmyśliła?

W razie potrzeby szukaj transportu do Szczecina i/lub Lublina.

Oraz do Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...