Skocz do zawartości
Karo49

Sprzedaż na olx - co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, więc pytam: jak reagować, na ogłoszenia na olx itp. na sprzedawane chomiki (lub inne gryzonie)? Z tego co czytam, nic nie można zrobić w takiej sytuacji (jeśli chodzi o prawo). Co na to bardziej doświadczeni w temacie chomików? Może hodowcy z forum coś podpowiedzą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różni ludzie wstawiają te ogłoszenia. Niektórych tylko się spytasz, gdzie rzekoma "hodowla" jest zarejestrowana, wystraszą się i od razu usuną ogłoszenie. Ale inni uparcie trzymają się swojej wersji i nic nie da się zdziałać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie zrobisz, bo to chomiki, no chyba, że zwierzęta są pokaleczone, w wiaderkach itp, to wtedy jakiś OTOZ i tyle, no może grzywna.

Temat wałkowany w kilku miejscach na forum, chyba nie ma sensu się rozpisywać. Akcja za akcją i nic się nie zmienia, ponieważ złe prawo jest, a może raczej złe je respektowanie, czytaj używanie przez sądy - mowa o niskiej szkodliwości czynu itp. To samo jest z porzucaniem psów dla przykładu, jest prawo, tylko jest inne prawo, które chociażby zabrania przetwarzania przez gminy danych osobowych właścicieli psów czy kotów i w tym miejscu wszystko się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawo nie zabrania nikomu rozmnażania zwierząt,ani sprzedaży na ile itp. Tak jak pupilo napisał sprawę można a nawet trzeba zgłaszać do grup interwencyjnych, lub straży miejskiej. Trzeba nowe ostrzejsze prawo które będzie bezwzględnie respektowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawę można a nawet trzeba zgłaszać do grup interwencyjnych, lub straży miejskiej.

to nic nie da, nie sa w stanie pomóc.

Prawo nie zabrania nikomu rozmnażania zwierząt,ani sprzedaży na ile itp.

a oni o tym nie wiedzą - i jedynie tą karta mozna czasem cos ugrac dla zwierzaków..

Edytowane przez podrik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie byli w stanie pomóc, bo bez udziału policji czy straży miejskiej nie można z tego co wiem a mogę się mylić przeprowadzić żadnej interwencji, gdyż można mieć problemy z tytułu wtargnął na teren prywatny, a czasami nie ma innego wyjścia jak po prostu zrobić interwencję. Wiadomo najlepsza by była zmiana prawa, ale w tej kwestii nie liczyła bym na to za szybko, jestem za inteligentnym straszenie,ale czasami straszenie nic nie daje a chomiki trzymane są w strasznych warunkach i są w opłakanym stanie i wymagana jest interwencja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przygotowanie interwencji czasami trwa długie miesiące. Do tego czasu tych chomików może dawno nie być. Z tego co wiem, nie zawsze jest konieczna obecność policji, przynajmniej "moja" inspektorka wielokrotnie robiła naloty bez ich udziału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...