Skocz do zawartości

Zioła z jodem - ciekawostka

Rekomendowane odpowiedzi

Chomiki bardzo chętnie jedza algi w postaci wysuszonej, to ich przysmak, zresztą bardzo wartościowy ponieważ zawiera dużo witamin i składników mineralnych... dlatego wprowadziliśmy taki produkt nazywa się Zioła z jodem.... w składzie tego produktu jest pewna odmiana algi, która nazywa sie morsztyn... to są takie czarne płatki... chomiki za nimi przepadają - wiem to na podstawie obserwacji moich dżungarów, ale równiez potwierdzili to właściciele myszek i szczurków, którym swego czasu wysyłałem próbki do testowania.

Dlaczego zioła z jodem... bo algi zawieraja właśnie naturalny jod, który doskonale wpływa na ogranizm gryzoni ponieważ oczyszcza go z róznego rodzaju toksyn :D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

czy znacie produkt Herbal pets o nazwie ZIOŁA Z JODEM?

Źródłem naturalnego jodu w tym produkcie jest alga o nazwie morsztyn (morszczyn)

oto parę ciekawostek na temat tej podwodnej roślinki

http://hel.univ.gda.pl/aktu/archiwum/fucus0.htm

Chomiki chyba cos wiedzą o właściwościach ,morszczynu bo pożeraja go w mgnieniu oka

a tak w ogóle, to skąd nazwa morsztyn? przecież roślina nazywa się morszczyn... ??

Odnośnik do odpowiedzi

funkcjonuje kilka nazw tej algi... np. morsztyn pęcherzykowaty, morszczyn albo brunatnica...

morsztyn poprawia przemiane materii, reguluje gospodarkę jodem, działa oczyszczająco na cały organizm, usuwa z organizmu różnego rodzaju toksyny, wypłukuje metale ciężkie z organizmu... zalecany np. w zatruciach organizmu czy np. w złej przemianie materii...

Widać dzidzia (aniula 95) że nigdy nie próbowałaś morsztynu :))

fast foody czy chemiczne chipsy są napakowane substancjami smakowymi i zapachowymi żeby przyciągały głodomorów... a morsztyn mówiąc delikatnie :D ...ani ładnie nie pachnie ani nie jest smaczny a chomiki, szczury i inne gryzonie uwielbiają go chrupać jak małe dzieci chipsy albo dropsy roftl nie wykluczone więc... że gryzonie instynktownie wyczuwają że morsztyn jest taki zdrowy...

Bo tak na marginesie (na zachodzie od dawna dodaje się algi do pasz dla zwierząt) a w Polsce sie też dodaje... ale kolorowe kulki :)) roftl zeby sie bardziej dzieciom te karmy podobały...bo takie ładne kolorowe roftl

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

Hi...hi

no to w Jastrzębiu Zdroju są dwa sklepy z produktami zoologicznymi -wiesz,które?

Dla chomików najlepsze będą...

karma ziołowo-warzywna Chomik

Mieszanka nasion gryzonie

Chipsy naturalne Gruszka

owoce tropikalne

Grysik witaminowy z algami

no może jeszcze produkt o nazwie Zioła i warzywa

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem, czy tak jest wszędzie, czy tylko w zoologu do którego jeżdżę, ale owoce tropikalne są strasznie zgniecione! Oprócz tego widziałam jeszcze opakowanie, gdzie chyba z pół paczki to banany... Trochę się rozczarowałam, bo chciałam to kupić, ale takie zgniecione albo z prawie samymi bananami to średnio mi się spodobało =P To zapewne wina transportu...

Odnośnik do odpowiedzi

to wszystko przez to, że wielu sprzedawców nie słucha uważnie co mówię - każdemu sprzedawcy podsyłamy wykaz produktów dla konkretnych gatunków zwierząt - tylko nie wszystkim chce się to czytać (a może po prostu nie mają na to czasu)

zuzik - mogą być tez zgniecione od tego, że 100 klientów przed Tobą je oglądało bye

Odnośnik do odpowiedzi

to wszystko przez to, że wielu sprzedawców nie słucha uważnie co mówię - każdemu sprzedawcy podsyłamy wykaz produktów dla konkretnych gatunków zwierząt - tylko nie wszystkim chce się to czytać (a może po prostu nie mają na to czasu)

zuzik - mogą być tez zgniecione od tego, że 100 klientów przed Tobą je oglądało bye

no właśnie chyba nie, bo oglądałam też owoce tropikalne z tyłu półki i też były pozgniatane =( A jak to z tymi bananami jest, czemu tam ich tyle było? XD W sklepie w Sopocie też nie widziałam nowości, ale ja i tak zwykle kupuję w zoologu w tesco w Gdyni i tam są nowości party

Odnośnik do odpowiedzi

Są dwa sklepy ANIMALS w Jastrzębiu Zdroju

ANIMALS, Dom Handlowy MERKURY ul. Mazowiecka 24

ANIMALS ul. Arki Bożka 34A

a Tobie na pewno chodzi o ten sklep:

SKLEP ZOOLOGICZNY "PUPIL"

Jastrzębie Zdrój Al. Piłsudskiego 2a (D.H. Domus),

PUPIL to jest sieć sklepów na Śląsku.... nie wiem dlaczego akurat w Jastrzębiu Zdroju w PUPILU nie ma produktów Herbal Pets, a w sklepie tej samej sieci w Pupilu w Raciborzu są produkty Herbal Pets - myślę, że powinnaś sama zapytać sprzedawców - sam jestem ciekaw co odpowiedzą }{

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...