Skocz do zawartości
podrik

"Rodowodowa" pseudohodowla Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Sama idea lokum nie byłaby zła, gdyby lokum było bezpieczne, czyste i mieszkał w nim 1 chomik...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś ma dzisiejszą gazetę, to można zrobić zdjęcie monitora z ogłoszeniem, tak, by data gazety była widoczna i gazetę zachować. Może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

data ze skrinu nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to rozpatrują organizacje, sądy, ktokolwiek się tym zajmuje. Datę w kompie łatwo przestawić, z kolei zdjęcie monitora z gazetą trochę głupio wygląda:).

Ogólnie cała akcja z "hodowlą" to przemyślana i dobrze zorganizowana sprawa. Pomysł na "rodowód" na necie, zdjęcia, filmy, opis, ktoś to sobie ułożył w pustym łbie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i głupio wygląda, ale jest niezaprzeczalnym dowodem. Sama tak robiłam. A i prawnicy, w tym mój domowy, tak radzą i robią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj organizjacji która zrobi interwencje np viva czy tym podobne. Jeśli chodzi o policje miałam podobny przypadek powiem tak palcem nie kiwneli, ale wezwij och, a jeśli nie przyjadą to straż miejską. Nie oszukujmy się, ale policja raczej nie chętnie się tym zajmie, prawo nie mówi o warunkach w jakich ma być trzymane zwierzę prawo ich nie chroni. Raczej szukałabym organizacji zajmującej się tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz Asiu, ale osobiście sposób działań Vivy mi się nie podoba, nie tego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mówię tylko o vivie ale ogólnie, ale trzymam kciuki, ale nie nastawiałabym się bardzo na policje gdyż z nimi to tak nawet jak przyjadą to nie wiele znając życie zrobią bo przepisy i prawo ogólnie nie wiele od lat się zmieniło, kary są śmieszne, o ile w ogóle są. Zaostrzenie kar o za takie coś i za prowadzenie nielegalnej hodowli nie wspomnę o znęcaniu się i na pewno tych hodowli byłoby mniej, albo wcale, a prawo jest jakie jest i tacy ludzie czują się bezkarni. Czytałam to ogłoszenie i ręce głowa, i cycki opadają, a ręce się zaciskają w pięść. Skoro pan czy pani chce hodować zwierzęta to do tego trzeba wiele lat doświadczenia chyba i przede wszystkim elementarnej wiedzy, ale to wiecie działa na zasadzie sklepu towar zbyt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Straszne warunki  i traktowanie zwierząt jako źródła zarobku... Dlaczego mnie to już nie dziwi? Co do zgłoszenia tego, to myślę, że biednymi, małymi chomikami nikt się nie przejmie jak nawet często nikt nie robi nic z tym, że ludzie znęcają się nad większymi zwierzętami. Niektórzy ludzie są tacy puści, że trudno powiedzieć czy ci pseudohodowcy świadomie krzywdzą te chomiki czy naprawdę wierzą, że zapewnili im świetne warunki... <_<​

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działasz coś? Mogę podpytać coś mojego partnera, może znalazłby na to jakieś dobre artykuły i kruczki prawne, jest dobry w tym co robi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jest dobry to warto okiem rzucić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W piątek się zobaczymy, to na spokojnie obgadam sytuację, może coś da się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest lux zrobione rury od odkurzaczy rury kanalizacyjne styropian żeby chomiki miały się czym zatruć szmaty butelki. Jeszcze duży chomik w róże utknie i się udusi w te upały. Rury nie mają dziurek na powietrze. Po prostu 1000 sposobów na śmierć chomika!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kary więzienie w życiu nie dostanie, nie ma opcji. Co najwyżej jakieś roboty społeczne albo zawiasy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad słowem "pracowity"... Obawiam się, że (pobudzając wyobraźnię) może chodzić np. o wykorzystywanie siły fizycznej chomików - kołowrotki z prądnicami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kary więzienie w życiu nie dostanie, nie ma opcji. Co najwyżej jakieś roboty społeczne albo zawiasy

Kurcze wiecie co, tak się zastanawiam ile sensu ma pisanie tego, co czytam. Bo jestem całkiem za udupieniem takiego kolesia/gościanki, ale nie łudźmy się, nawet zawiasów za to nie będzie, bo to chomiki. Takie **** prawo i przyzwolenie w Naszym kraju jest! Problem jest z tym, żeby kogoś za brak "szacunku" dla psa ukarać a co dopiero za chomika czy innego małego ssaka.

Póki prawo się nie zmieni, nie zostanie zmienione, póki mentalność ludzka nie zostanie zmieniona, obawiam się, że dupa z tego.

Fajnie by było, gdyby ten ktoś został ukarany, rzeczywiście, np pracami na rzecz zwierząt, w wymiarze 3 m-cy, za frajer, ale co z tego wyniknie, zobaczymy :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, mój partner tego zakresu prawa nie obejmuje, ale wskazał takie opcje:

- można napisać zawiadomienie o nieprawidłowościach w prowadzeniu tej hodowli do starosty (a w miastach na prawach powiatu - do prezydenta miasta), bo te organy sprawują nadzór nad tymi jednostkami,

-  ewentualnie można napisać zawiadomienie do jakiejś organizacji ochrony praw zwierząt z prośbą o interwencję, bo prowadzenie hodowli zwierząt bez zezwolenia to nie przestępstwo ale co najwyżej wykroczenie,

- ewentualnie można napisać zawiadomienie do policji aby wszczęli postępowanie wyjaśniające, bo jest podejrzenie, że właściciel hodowli wydaje lewe dokumenty jeśli chodzi o rodowód,

- pisać wniosek o ukaranie do sądu o oszustwo i poświadczenie nieprawdy jeśli chodzi o rodowód, tylko tutaj sąd musi powołać specjalnego biegłego, który ustali, że zwierzęta rzeczywiście go nie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie zda egzaminu, bo Polandia nie wydaje zezwoleń na coś takiego jak 'hodowla chomików' a urzędnicy najwyżej zabijają śmiechem w tym zakresie (przerobiwszy). Jeśli ktoś myśli że w Polsce ktoś nad kimś tu sprawuje nadzór - to uświadamiam - nie sprawuje :/ Nie ma zezwoleń na hobbystyczny rozród chomików - ja sama takiego 'zezwolenia' od Polandii nie mam, bo nikt mi go nie da - zwłaszcza że typowa hodowla hobbystyczna żadnego dochodu nie przyniesie. Ani to działalność gospodarcza, ani żadna insza - wg. urzędników jest to 'moja radosna zabawa'. I z tego co mi wiadomo prawo Polskie tego w żaden sposób nie reguluje.

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc wychodzi na to, że to jedna, wielka czarna d...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Polsce ze zwierząt towarzyszących to prawnie wymagana jest rejestracja psów i kotów - i musi być związek (albo to pseudo-stowarzyszenie) i urząd skarbowy - gdzie i tak idą śmieszne kwoty (np. 3 psy hodowlane to ok 19zł jeśli pracujesz i 0zł jeśli masz status bezrobotnego) - więc zabijanie śmiechem w odniesieniu do chomików chyba oczywiste...

insza sprawa jeśli to mnożenie idzie pod działalność gospodarczą - np. do-sklepowa ferma gryzoni etc.

rejestracji wymagają chyba też od królików (bo niby mięso) i szynszyli (bo niby futro) ale jakoś mnie te kwestie prawne w ich przypadku zbytnio nie interesowały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- ewentualnie można napisać zawiadomienie do policji aby wszczęli postępowanie wyjaśniające, bo jest podejrzenie, że właściciel hodowli wydaje lewe dokumenty jeśli chodzi o rodowód,

- pisać wniosek o ukaranie do sądu o oszustwo i poświadczenie nieprawdy jeśli chodzi o rodowód, tylko tutaj sąd musi powołać specjalnego biegłego, który ustali, że zwierzęta rzeczywiście go nie posiadają.

Tylko i wyłącznie to co wyżej, ale skutek i tak będzie opłakany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam, że zawiadomienie na policję trzeba złożyć. Dobrze by było, gdyby podpięła się do tego jakakolwiek organizacja prozwierzęca, bo mogą występować jako oskarżyciel posiłkowy i mieć wgląd w dokumentację.

Spróbuję się skontaktować z pewnym panem, który ma na ten temat dużą wiedzę, prawnikiem zresztą, prowadzącym sprawy zwierząt, o ile jest w pracy. Jeśli coś tego wyjdzie, a podrik zezwoli, podeślę też screeny.

Niestety, prawo jest, jakie jest i jak dotąd zmienić się go nie dało, bo nasze osły parlamentarne zajmują się duperelami, a nie sprawami ważnymi. Niezależnie od opcji politycznej. Kilkakrotnie usiłowałam spotkac się takimi, by poruszyć sprawy zwierząt i do żadnego spotkania nie doszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stan podatkowy hodowli chomików nie zmienił się.

'Uprzejmą wesołością' temat zbyty przez Krajową Informacje Podatkową, Urząd Skarbowy oraz Urząd Miasta - dział rejestracji działalności gospodarczej. Nie ma takowych przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie mam słów, ręce mi opadły i zacisneły się w pięść to tu człowiek dwoi się i troji by chomik miał dobre warunki. Znajdzie się taki ktoś i pokazuje, że można trzymać chomiki w skandalicznych warunkach. Założe się, że ta osoba nie ma zielonego pojecia o chomikach i nie wie ile powinna mieć cm klatka minimalna dla chomika, i taka osoba nazywa się wielce hodowcą. Na więcienie no co wy u nas na wiezienie w tej sprawie nie ma co liczyć, na zawiasy też bym nie liczyła, dostanie albo prace społeczne, albo grzywne, i to śmiesznie niską. Trzymam kciuki by wam się udało ukarać taką osobe.

Edytowane przez asia22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...