Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek 20 lipca kupiłam w zoologicznym Samicę chomika Syryjskiego. W czwartek, 23 lipca wróciłam do domu z pracy, chciałam się przywitać z moją Pusią a tu... gniazdo i 8 młodych. Policzyłam je tylko i dałam jej spokój. Pusia dzielnie odchowuje małe a ja dostarczam jej tego co malutka potrzebuje (zaraz po odkryciu znalazłam cały poradnik i zdjęcia w internecie co i jak żeby czegoś nie spaprać nic). dni mijają, chomiczki dorastają a na jednym ze zdjęć dzień po dniu w necie (chyba nawet na e-chomiku) pod 9 dniem był podpis że maluchy będą miały szare futerko na pleckach i faktycznie na zdjęciu miały. u mnie młode nie mają, mają kolorki jakby już się "wcielały" w barwy rodziców. Moje pytanko jest takie:

Czy mogę mieć pewność że młode będą 100% chomikami syryjskimi ? Czy jednak muszę się obawiać że to może być mieszanka ? Chomiki mieszają się w ogóle ze sobą ? Bo nic takiego nie mogłam wyczytać.Chcę późnej dać ogłoszenie o chomikach i nie wiem czy napisać że to chomiki syryjskie

Edytowane przez magdalenkkaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjskie.

Jedyne gatunki, które się krzyżują to dżungarski i Campbella.

Tutaj też możesz wrzucić ogłoszenie o chomikach do adopcji.

Mam nadzieję, że jak już uzupełniłaś wiedzę, to w przyszłości nie będziesz kupować chomików w sklepie ani od pseudohodowcy? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie kupiłam tą chomiczkę w bardzo dużym odnowionym najbardziej znanym zoologicznym (oodnowionym bo wcześniej doszło w niej do tragedii, wybuch gazu i pożar, ludzie bardzo lubili spędzać tam czas nawet żeby tak o, pooglądać zwierzaczki więc pożar ten był ciosem dla wszystkich i właściciel postawił tam swój sklep na nowo - winowajcą była stara instalacja w kamienicy) z zaufania (bo tam kupowałam wszystkie moje gryzonie jakie miałam) kupiłam chomiczkę a tu psikus... Nie wyszkolona kadra totalnie

Że tak spytam przy okazji, kiedy mogę rozpocząć ogłaszać chomiczki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij już, możesz pisać, że na początku września chomiki będą do wydania. Znalezienie tylu domów może być wyzwaniem. Pamiętaj o rozdzieleniu wg płci ok. 4-5 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi