Skocz do zawartości
Karo49

Wrocław OLX masa chomików

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się załamałam... kwestia wakacji czy nieudanych prezentów na dzień dziecka? :(

http://olx.pl/oferta/sprzedam-chomiki-dzungarskie-CID103-IDat2KX.html#fd5788288f
"oddam chomiki dzungarskie 2miesieczny biały 1szt bez oczka i z chora lapka, i 2szt chomików 3 tygodniowych młode i żywotne zdrowe."

i kolejne:

http://olx.pl/oferta/oddam-za-darmo-chomiki-z-klatka-CID103-IDaDdzb.html#fd5788288f
"Mam do oddania 5 chomików dżungarskich około dwumiesięcznych wraz z mała klatką. Sprawa dość pilna maluchy muszą do piątku znaleźć nowy dom. osoby zainteresowane proszę pisać na pewno oddzwonię."

Obydwa ogłoszenia z dzisiaj... 

Ktoś coś może pomóc? 

Edytowane przez Karo49

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się załamałam... kwestia wakacji czy nieudanych prezentów na dzień dziecka? :(

http://olx.pl/oferta/sprzedam-chomiki-dzungarskie-CID103-IDat2KX.html#fd5788288f

"oddam chomiki dzungarskie 2miesieczny biały 1szt bez oczka i z chora lapka, i 2szt chomików 3 tygodniowych młode i żywotne zdrowe."

i kolejne:

http://olx.pl/oferta/oddam-za-darmo-chomiki-z-klatka-CID103-IDaDdzb.html#fd5788288f

"Mam do oddania 5 chomików dżungarskich około dwumiesięcznych wraz z mała klatką. Sprawa dość pilna maluchy muszą do piątku znaleźć nowy dom. osoby zainteresowane proszę pisać na pewno oddzwonię."

Obydwa ogłoszenia z dzisiaj... 

Ktoś coś może pomóc?

Chomiki trzymane razem, nic dziwnego, ze nie ma oka, ma chora a raczej rozwaloną łapkę...no i mnożą się na potęgę. poza tym wystarczy zerknąć na wnętrz klatki, pewnie samo siano i nic więcej...

Poza tym 3 tyg na wydaniu? Skąd ten ktoś je ma? Na bank mu się rozmnożyły, bo żyły w stadzie...

Co do drugiego...a co będzie w piątek i później jeśli nie zjadzie się nikt chętny? Z małą klatką, oddać komuś najlepiej 5szt, do trzymania w tej klatce? Masakra, czy ci pseudo właściciele w ogóle myślą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy myślą i jest mi strasznie przykro jak myślę o tym... Może dzieci dostały na dzień dziecka w parce bo przecież to fajniej albo dwójka dzieci to dwa chomiki i ludzie nie myślą... napisałam do babki z drugiego ogłoszenia czy aktualne i czemu tylko do piątku... zobaczymy co odpisze... pewnie w piątek wyjazd na wakacje więc trzeba się pozbyć problemu... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej ani to ani to :) Jest to kwestia głupoty ludzkiej która objawiła się właśnie w ten sposób... :) 

Gdybym miała już wyprawkę przygarnęłabym jednego malucha. Ale niestety na ten czas ani czasu ani wyprawki. 

Oby maluszki znalazły dobry domek.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najbardziej boli mnie to, że jak za darmo to pewnie zaraz znajdzie się jakiś chętny żeby wziąć chomiki na pokarm... a przecież pani z ogłoszenia będzie wszystko jedno co się z nimi stanie, byle się pozbyć ... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej ani to ani to :) Jest to kwestia głupoty ludzkiej która objawiła się właśnie w ten sposób... :) 

Gdybym miała już wyprawkę przygarnęłabym jednego malucha. Ale niestety na ten czas ani czasu ani wyprawki. 

Oby maluszki znalazły dobry domek..

Co brakuje do wyprawki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co brakuje do wyprawki?

Wszystko. 

Klatki, kołowrotka, domku, pokarmu.

A niestety możliwość skompletowania tego będę miała dopiero za Miesiąc góra 2. teraz też zbytnio nie mam czasu by zająć się takim maluchem i odwlekam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama się zastanawiałam na tym żeby je wziąć chociaż na tymczas ale małe klatki (te nieodpowiednie) wywaliłam i mam tylko ewentualnie duże akwarium po rybach które trzeba domyć nie wiem jakim sposobem... dało by się je na dwie części podzielić ale to i tak nie wystarczy :( ja dzisiaj wyjeżdżam z Wrocławia i wracam dop w niedzielę.. :(

odpisałam na obydwa ogłoszenia czy dalej są aktualne.. jak mi odpiszą to będę się martwić dalej co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkło w takim akwa możesz spróbować umyć solą.

to właśnie nie tyle szkło co silikon. dostałam w spadku po rybach to akwa bo przecieka i poddałam się w walce z tym silikonem i kupiłam Lilce samlę... 

też nie mam kołowrotków, ale wydaje mi się, że lepsze życie na tymczasie bez kołowrotka niż takie dotychczasowe... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz spróbować domyć mieszanką płynu do naczyń z sokiem z cytryn i trochę wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co teraz napiszę na pewno wielu osobom się nie spodoba, ale... nie da się uratować wszystkich.

OLX w wakacje jest zasypywane ofertami ze zwierzakami, nie tylko z chomikami. Wielu ogłoszeniodawców stosuje szantaż emocjonalny żerując na dobrych sercach miłośników zwierząt - "jak nie będzie chętnego do piątku to uśpię", "jak nikt nie weźmie to wyrzucę". Nie dajcie się na to nabrać i w rozmowach z takimi osobami nie pokazujcie, że bardzo wam zależy. Wtedy taki ktoś będzie wami manipulował.

A co do zbierania całych miotów z OLX chociażby na DT... powodzenia. Potrzebowalibyście setek klatek, bo tych zwierząt jest po prostu cała masa. Jeśli ktoś ma możliwość przygarnąć takiego zwierzaka to super, ale nie starajcie się zbawić świata, bo to prosta droga do zbieractwa, a później rozgoryczenia gdy poniesie się (nieuniknioną) porażkę. Dopóki ludzie są bezmyślni i mnożą te zwierzaki jak leci, dopóty serwisy jak OLX będą zasypywane miotami niespodziankami.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co teraz napiszę na pewno wielu osobom się nie spodoba, ale... nie da się uratować wszystkich.

OLX w wakacje jest zasypywane ofertami ze zwierzakami, nie tylko z chomikami. Wielu ogłoszeniodawców stosuje szantaż emocjonalny żerując na dobrych sercach miłośników zwierząt - "jak nie będzie chętnego do piątku to uśpię", "jak nikt nie weźmie to wyrzucę". Nie dajcie się na to nabrać i w rozmowach z takimi osobami nie pokazujcie, że bardzo wam zależy. Wtedy taki ktoś będzie wami manipulował.

A co do zbierania całych miotów z OLX chociażby na DT... powodzenia. Potrzebowalibyście setek klatek, bo tych zwierząt jest po prostu cała masa. Jeśli ktoś ma możliwość przygarnąć takiego zwierzaka to super, ale nie starajcie się zbawić świata, bo to prosta droga do zbieractwa, a później rozgoryczenia gdy poniesie się (nieuniknioną) porażkę. Dopóki ludzie są bezmyślni i mnożą te zwierzaki jak leci, dopóty serwisy jak OLX będą zasypywane miotami niespodziankami.

Myślę, że trochę przesadzasz. Jasne, że nie da się pomóc wszystkim, też mam takie zdanie, ale dlaczego by nie spróbować? Udostępniam bo może akurat znajdą sie dobre duszyczki albo osoby, które w ogóle chcą przygarnąc chomika nie kupujac go w sklepie. W tym przypadku nie jest potrzebna setka klatek a "raptem" 8 ;) reszty nie chce mi się komentować. 

Zawsze musi się znaleźć osoba, która wie wszystko i musi dowalić swoje trzy grosze zamiast po prostu pomóc?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja myśle, że dorze, że takie ogłoszenia są udostępniane, bo im więcej osób wie tym lepiej wtedy są swiększane szanse na znalezienie domow dla chomików. Wiadomo nie wszystkim chomikom da się pomóc ale jak sie pomoże chociaż jakiejś części to dobrze. a jestem aby na nie kiedy ktoś chce sprzedać chomiki ktore sa rozmazane przes osoby które nie mają o tym bladego pojecia a takich osob jest sporo. Ja mam chomika ale nogdy nie bede romnazac bo nie znam sie na tym i to pozostaje juz ludziom co jakieś pojęcie o tym mają. Ja bym wzieła na tymchasz ale nie mam klatki i akcesori.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby co, to klatkami mogę Cię wesprzeć - mam 3 przyzwoite w piwnicy, 2x Jerry i 1x labirynt, a w domu żadnego malucha już nie zmieszczę. :( Oczywiście, mogę się włączyć w akcję i w transport biedaków. Klatki mogę spokojnie pożyczyć, bo, jakby co, mam jeszcze jedną samlę, ale nikomu się nie przyznaję, stoi w piwnicy u mamy. ;)

Edytowane przez najka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby co, to klatkami mogę Cię wesprzeć - mam 3 przyzwoite w piwnicy, 2x Jerry i 1x labirynt, a w domu żadnego malucha już nie zmieszczę. :( Oczywiście, mogę się włączyć w akcję i w transport biedaków. Klatki mogę spokojnie pożyczyć, bo, jakby co, mam jeszcze jedną samlę, ale nikomu się nie przyznaję, stoi w piwnicy u mamy. ;)

dobrze wiedzieć! byle by ktoś poczekał do niedzieli z chomikami, w co szczerze wątpię :(

Ktoś z Wrocławia ma ochotę pomóc jeśli @najka pożyczyła by mu klatkę? ja wracam w niedzielę i do 9 lipca musiałabym wyadoptować chomiki ze względu na to, że  wyjeżdzam na ponad dwa tygodnie z kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karo49 wiesz co zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko, któremu nie można nic powiedzieć, bo od razu musi się odszczekać. Jeśli ktoś ma poglądy, które tobie się nie podobają, wcale nie znaczy że "wie wszystko", zwyczajnie wypowiada swoje zdanie.

Zawsze musi się znaleźć osoba, która wie wszystko i musi dowalić swoje trzy grosze zamiast po prostu pomóc?

I kto tu komu dowala? Nie uważam się za osobę wszechwiedzącą, więc daruj sobie takie uwagi. Nie potrzebuję też twojego pozwolenia, żeby się odezwać.

Nigdzie nie napisałam, że źle robisz chcąc pomóc tym zwierzakom. Najwyraźniej nawet nie chciało ci się przeczytać dokładnie postu zanim odpisałaś (brawo). Nie wmawiaj mi czegoś, czego nie napisałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz co zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko, któremu nie można nic powiedzieć, bo od razu musi się odszczekać. Jeśli ktoś ma poglądy, które tobie się nie podobają, wcale nie znaczy że "wie wszystko", zwyczajnie wypowiada swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5zy5zka ma sporo racji - stety niestety, nie da się uratować wszystkich. Być może dzięki temu - tak jak napisała zresztą 5zy5zka niebezpośrednio - któreś maluchy będą miały szczęście. Po prostu szczęście. I to nie są "dowalające 3 grosze", ale zwykła prawda - choć ciężka do zaakceptowania.

Odbiegając od powyższego wątku - fajnie jak znajdą się osoby chętne do adopcji i jak najbardziej ok jest tego typu udostępnianie ogłoszeń. Mnie osobiście to nie przeszkadza. Jedyne czego mi brakuje to poza rozmową dotyczącą wyposażenia, transportu itp. - leczenie. Zwierzęta z tego typu ogłoszeń często wymagają natychmiastowej wizyty u weta, który sprawdzi stan ich zdrowia i w razie potrzeby (w interwencjach bardzo często wbrew pozorom) podejmie leczenie. Pisze o tym, bo nie każda osoba o dobrym sercu, która się przejmie biednymi maluchami z ogłoszenia zdaje sobie z tego sprawę - zwłaszcza jeśli decyzja jest silnie związana z emocjami, a mniej z kalkulacją na zasadzie "Czy na pewno mam czas i mnie stać?".

Nie mniej jednak, trzymam kciuki żeby jak najwięcej zwierzaków z portali ogłoszeniowych znalazło dobre domy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sezon się zaczął - na szczecińskim OLX jest kolejne ogłoszenie. Niestety Risa i 5zy5zka mają rację, po prostu nie da rady adoptować wszystkich, nie ma szans na wyedukowanie nawet większości właścicieli, co widać na przykład po ogłoszeniach odnośnie sprzętu dla zwierząt na OLX. Przeglądam je codziennie w poszukiwaniu czegoś fajnego dla Dziedziczki i niestety 90 % klatek opisywanych jako klatki dla chomików jest wielkości około 30 na 20. Dosłownie jeden raz w przeciągu około 6 msc było ogłoszenie o małej klatce lub czymś w rodzaju Duny, już nie pamiętam dokładnie co to było, z zastrzeżeniem, że może służyć jako transporter a nie stały dom.

Fajnie, że próbujesz Karo ale nie spinaj się na inne dziewczyny, wszyscy tu kochamy chomiki:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo Cargo!

Brawo Karo49 miało być:)Pisanie postu i odbieranie telefonu naraz to średni pomysł.Nie lubię podejścia w stylu"i tak nie pomożemy wszystkim to nie róbmy nic:)"Wszystkich głodujących i chorujących w Afryce też nie uratujemy, a jednak wielu ludzi pomaga:)Piszę to bez ironii,uszczypliwości itp.:)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strasznie te wszystkie ogłoszenia są przygnębiające. Nieraz odbierałam maluchy w ramach interwencji i po prostu miałam ochotę walnąć w kilka radosnych buziek. :( 

Oczywiście, są niespodzianki. Oczywiście, jest niedouczenie i dwa pogryzione chomiki jednej płci. Ale, do diabła, za dzieci odpowiadają dorośli, a tym samym odpowiadają za los zwierząt. A dorośli do diabła wiedzą, skąd się bierze potomstwo! Ci sami dorośli, którzy nie myślą o urlopach, dłuższych wyjazdach, a chomiki i inne zwierzaki traktują gorzej od kwiatków na parapecie. :(

Jedynym rozwiązaniem jest zmiana prawa. Zarówno w kwestii niesprzedawania zwierząt stałocieplnych w sklepach - ptaków i ssaków, jak również w kwestii odpowiedzialności karnej, jak i w kwestii szeroko pojętych uregulowań prawnych. 

Trudno będzie wyadoptować kilka chomików w okresie kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie to jest najgorsze, że ja zdaję sobie sprawę z tego że nie wiele mogę zdziałać i tylko wkurza mnie jak od razu ktoś dowala, że się nie da. 
Może się nie da, ale próbować warto. Zanim wzięłam do siebie chomika byłam domem tymczasowym dla kotów i zdaję sobie sprawę jak to wszystko wygląda. Wiem też, że czasami samo takie ogłoszenie przyniesie zamierzony skutek. Może ktoś zobaczy i nawet nie udzielajac się na forum kliknie w link i odpowie na ogłoszenie na olx. Może ktoś będzie szukał chomika i w googlach mu wyskoczy info. Sama tutaj nie zawojuje, ale może akurat znajdzie się ktos kto będzie mógł przygarnąć malucha. Gdyby nie było warto pomagać, ludzie nie organizowaliby się w fundacje czy stowarzyszenia. 
Cieszę się, że są ludzie, którym nie jest wszystko jedno. 

Strasznie te wszystkie ogłoszenia są przygnębiające. Nieraz odbierałam maluchy w ramach interwencji i po prostu miałam ochotę walnąć w kilka radosnych buziek. :(

Oczywiście, są niespodzianki. Oczywiście, jest niedouczenie i dwa pogryzione chomiki jednej płci. Ale, do diabła, za dzieci odpowiadają dorośli, a tym samym odpowiadają za los zwierząt. A dorośli do diabła wiedzą, skąd się bierze potomstwo! Ci sami dorośli, którzy nie myślą o urlopach, dłuższych wyjazdach, a chomiki i inne zwierzaki traktują gorzej od kwiatków na parapecie. :(

Jedynym rozwiązaniem jest zmiana prawa. Zarówno w kwestii niesprzedawania zwierząt stałocieplnych w sklepach - ptaków i ssaków, jak również w kwestii odpowiedzialności karnej, jak i w kwestii szeroko pojętych uregulowań prawnych. 

Trudno będzie wyadoptować kilka chomików w okresie kilku dni.

Niestety tak jest. Nawet na necie czasami jakieś dziecko pisze, że jest jakiś problem z chomikiem ale rodzic nie chce do weta/większej klatki/lepszego wyposażenia bo to kosztuje. Dużo rodziców jest wygodnych, mówią "weźmiemy chomika i zobaczymy jak się będziesz nim opiekował, wtedy pomyślimy o psie". I doskonale wiedzą, że dziecko nie będzie ogarniało przy takim zwierzaku więc będzie pretekst zeby nie pakować się w inne zwierze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zwyczajnie nie dam rady wziąć malucha do siebie. Mam 5 i nie mam więcej miejsca. Poza tym ślubny niedługo idzie się dać pokroić na ortopedii, co prawda, już tylko w celu wyjęcia złomu, ale i tak będzie nieczynny i wymagający opieki, więc na moją głowę spadnie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za pomaganiem, ale ponieważ nie sposób uratować wszystkich braci mniejszych, to uważam, że trzeba robić to mądrze.

Moje stanowisko jest takie, że nie należy pomagać tym, którzy, że tak powiem, nie rokują. To znaczy:

- kinderniespodzianki z zoologa - TAK

- nieświadomie kupiona parka, do wydania młode plus jeden rodzic - TAK

- nieświadomie kupiona parka, do wydania młode, zostają rozdzieleni rodzice - TAK

- każdy inny miot (w sensie, że ktoś był świadomy, że ma parkę) tylko pod warunkiem oddania albo wszystkich, albo wszystkich poza jednym z rodziców - TAK

- cała reszta, gdzie należy się spodziewać kolejnych miotów - NIE

Jak dla mnie, nie ma większej różnicy między wykupowaniem biedactw z zoologa, a przyjmowaniem / ratowaniem chomików od ludzi, którzy prawdopodobnie będą je nadal mnożyć. Pomagając komuś takiemu blokujemy sobie możliwość wsparcia kogoś, komu byłoby warto pomóc, bo on więcej zwierząt nie skrzywdzi.

Pomagać warto tym, którzy wpakowali się na minę i uczą się na błędach.

Oczywiście inną parą kaloszy są interwencje, ale tam w miarę możliwości zabiera się wszystkie zwierzęta.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...