Skocz do zawartości

Lek na grzybicę dżungarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój chomik ma wczesne stadium grzybicy. Od kilku dni zaczęłam dostrzegać rzadszą sierść na jego brzuszku. Mam pewność, że to grzybica, ponieważ około 3 tygodni temu zmarła mi samica, która była wielokrotnie u weterynarza i przyjmowała maści i zastrzyki.  Miała kilkakrotnie grzybicę, która znowu brała się od innego chorego praktycznie od zakupu chomika. Obecnie bardzo dokładnie dbam o klatkę. Myślałam, że po śmierci samiczki nie dojdzie do dalszego rozwoju grzybicy, ale niestety widzę te początki. Dodam, że od ok. 2 tygodni samcowi towarzyszy inna samica, która prawdopodobnie też się zarazi. Do sedna :P Moja pani weterynarz zna mnie, moje chomiki i często u mnie bywała, ale niestety od jakiegos czasu nie chodzi na wizyty tylko przyjmuje w gabinecie a jest to dosyć daleko i chciałam zapytać czy znacie może jakieś sprawdzone leki na grzybicę? Czytałam gdzieś na stronce o Imaverolu żeby go rozcieńczyć i podobno w początkowym stadium świetnie działa często stosowany. I czy dostane taki lek bez problemu? Ktoś go stosował? Jest na receptę? Bo nie chciałabym specjalnie jeździc z chomikami mając pewnosc co im dolega. Przepraszam za tak długi wstęp, ale chcialam uniknąc pytań typu : A jesteś pewna że to grzybica? Idz do weterynarza itp ;)

Z góry bardzo dziękuję. Zalezy mi, że działać jak najszybciej i rozwiązać ten problem :)

Odnośnik do odpowiedzi

Po tamtym chomiczku powinnaś klatkę zdezynfekować dość dobrze. Myśle, że jeśli to grzybica to nie powinnaś podawać leku na własną rekę i skonsultować to z lekarzem. Piszesz, że masz dwa chomiczki jeśli trzymasz je w jednej klatce to natychmiast je rozdziel, nie trzyma się chomików razem, gdyż mogą się zacząć gryźć, a jeśli są to chomiki przeciwnej płci i są trzymane razem to za jakiś czas będziesz miała ciąże..

Edytowane przez asia22
Odnośnik do odpowiedzi

Po tamtym chomiku klatki już nie ma. Kupiłam nową a trociny zmieniam regularnie. Wiem, że może dojść do ciąży... Myślę że dzis po prostu zadzwonie do mojej pani weterynarz i zapytam czy mogę coś kupić sama na te grzyby żeby nie musieć jechać do niej osobiscie :)

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam nic przeciwko małym chomikom, a mam 2 klatki, więc w razie konfliktów moge je rozdzielić. Póki co chomiki wydają się zaprzyjaźnione, śpią razem, jeżdzą na kołowrotku. . Ani razu nie widziałam i nie słyszałam między nimi żadnych spięć. W stosunku do ludzi też są bardzo przyjazne. 

Odnośnik do odpowiedzi

Ale my mamy coś przeciwko małym chomikom NN i bezmyślnemu rozmnażaniu niechcianych zwierząt..

Nie ma czegoś takiego jak 'zaprzyjaźnione chomiki'

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/05/rozmnazanie-chomikow.html

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2014/01/hodowla-chomikow-krok-po-kroku.html

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/05/1-chomik-1-klatka.html

Edytowane przez podrik
  • Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wierzę w to co czytam... czy ty wiesz ile trwa ciąża chomika? Zdajesz sobie sprawę jak szybko mogą pojawić się młode? Chcesz rozmnażać CHORE chomiki?

To zamiast 2 grzyba będą mieć rodzice i cały miot? Gratuluję pomysłu, pobiłaś rekord.

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

cały miot niechcianych, chorych na grzybicę chomików NN, a tuz po porodzie samica heja! - od razu następna ciąża i następne chore chomiki...

czasem mi ręce opadają...

dziewczyno, opamiętaj się... bo nie ma na to słów...

zrobiłaś większą kumulację niż w totolotku....

Chętnie też się dowiem co to za lekarz weterynarii 'zna' i 'widział' taką sytuację - a nie zareagował.

Edytowane przez podrik
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

wow.. nie mówię o ciąży teraz, samica jest obecnie mała, wete mówiła, że za mała na potomstwo ^^ rozdziele chomiki i dopóki nie beda wyleczone nie ma mowy o potomstwie, zreszta sama bym je rozdzielila bo samica szybko rosnie i nie chce chorej ciazy

i nie mam zamiaru nikogo rozmnażac na sile... chodzi mi tylko o lek na grzybice

Odnośnik do odpowiedzi

czy zarówno Ty jak i ta wspaniała pani weterynarz posiadacie jakąkolwiek wiedze o chomikach?? chomiki osiągają dojrzałość płciową nawet w 4 tygodni po urodzeniu, ruja występuje co 4 dni. najwcześniejsza udokumentowana ciąża wynikła z połączenia chomiczków w wieku 28 dni. rozdziel chomiki i nigdy nie łącz. rozmnażanie zwierząt to nie jest radosna zabawa.

leki wydaje lekarz weterynarii po obejrzeniu zwierzęcia. i dobrze Ci radzę - zmień lekarza.

PS. tak wygląda chomik powołany do życia przez osobę taka jak Ty - dla której 'genetyka' to tylko ładne słowo...

tak, nie ma oczu. jego rodzeństwo też.

aophtalamic%2Bwhite.jpg

Edytowane przez podrik
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Wiedząc że masz chorego chomika dałaś do niego nowego zdrowego, żeby się zaraził. Lepiej leczyć 2 niż 1? Co ty myślisz że one dadzą Ci znak że będą się rozmnażać? A może stosują kalendarzyk? Wątpię, żeby ktoś odpowiedzialny na forum dał Ci wskazówki jak dalej zaniedbywać te zwierzaki. Nie jesteś weterynarzem. Potrzebujesz skutecznego leku od weterynarza a nie jakiegoś dziadostwa z apteki. Grzybicę można spokojnie pomylić z alergią a wtedy ten lek wiesz gdzie możesz sobie wsadzić. Sądząc po tym co piszesz to wiedza tej weterynarz jest taka jak twoja, czyli zerowa. Żal mi tych zwierząt. Idź do weterynarza który nie znalazł dyplomu w paczce chrupek.

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Coś mi się wydaje że nawet żadnej pani weterynarz nie ma i rozmnażanie chomików jest tu zabawą ,zachcianką .Wybaczcie ale nawet mój syn wie że chomiki ,myszki ,szczurki,świnki  itp.rozmnażają się w tempie błyskawicznym .PO PROSTU BRAK SŁÓW.

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jak się nie znasz to nie rozmnażaj chomików. Co z tego, że masz dwie klatki, a co jak urodzi ci się5 czy więcej chomików, bo potem zapewne tak będzie a ty masz tylko dwie klatki, i co wtedy kolejne chomiki rodzą kolejne itd, pominąwszy o fakcie, że ani ty ani ta Pani lekarz nie macie zielonego pojęcia, bo jakbyście miały to ona więdząc, że te chomiki są trzymane razem zainterweniowała by, a ty jakbyś byłka odpowiedzialnym człowiekiem mającym a celu by chomikom żyło się dobrze to byś je rozdzieliła. Zresztą rozdziel je teraz po co ma się jeden chomik zarazić od drugiego no chyba, że wolisz leczyć dwa chomiki a nie jedneg. A tak z ciekawości jakie wymiaryvma ta twoja klatka? Jak masz chomiki i zaufaną Panią doktor to czego odrazu z nimi nie wybierzesz się do niej? Nie wiem jak dla reszty forumowiczów, ale mi coś tu nie pasuje, bo ja jak mi chomik choruje to ide do weta nie lecze go na własną rękę, a skoro wet jest naprawde dobry i się zna to i po co? Coś mi tu nie pasuje i wydaje się, że tu nie ma weta. A ty dziecko jak się nie znasz to za rozmnażanie chomików nie zabieraj, dobrze radzę, bo więcej krzywdy zrobisz.

Odnośnik do odpowiedzi