Skocz do zawartości
Asmaru

"Misia-Isia"-Ibtesam Zbójnickie Chomiczki oraz Bajka- mały "Krecik"

Rekomendowane odpowiedzi

Heja!

Od godziny ok.00:30 mieszka u mnie mała uśmiechnięta Ibtesam, po domowemu Isia. W miocie jedyna samiczka rex (przynajmniej z tego co widziałam), jej rodzicami są Fame i Naven. Cóż tu więcej mówić: Isia- istna słodycz, ciekawska, lubi kopać i przestawiać wszystko po swojemu. O 2 w nocy zrobiła losowanie Lotto w kołowrotku, a o 6:30 wkopała się pod miskę z wodą i zaczęła nią stukać o szybę. Mała preferuje spanie pod powierzchnią trocin, przez co zastanawiam się czy nie wyparowała, bo jej nie widać. Na szczęście wróciła na powierzchnię i dzięki temu zdążyłam pstryknąć kilka fotek nim znów zanurzyła się pod trociny.

Taaaka długa:

Isia.jpg

"Pietrucha taka dobra":

isia2.jpg

"Olać zdjęcia, idę jeść!":

isia5.jpg

Chomik podany na wynos:

isia3.jpg

"Dobra to ja tu tak posiedzę, a ty udawaj, że mnie nie widzisz":

isia4.jpg

Ibtesam przesyła buziaki dla Motusy i wszystkich forumowiczów  :D

Edytowane przez Asmaru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:wub:  Cieszę się, że maleństwo szybko zadomowiło się na nowym miejscu. Rośnij zdrowo maleńka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to z pietruszką świetne, taka nieogarnięta na nim wyszła :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Ale, że co?! Że kara?! Że na kołowrotek?! No duża!!!"

Isia6.jpg

Ibtesam zdecydowanie wyraża sprzeciw temu. Otóż, maleństwo biegając w nocy w kołowrotku obtarło sobie łapki. Na kołowrotku dookoła małe kropki krwi, na szczęście małej nic nie jest. Zachowuje się normalnie, została porządnie obejrzana. Kara będzie na kilka dni, bo muszę umyć kołowrotek, i wybrać się do sklepu po korek. Ehhh... Isia nie będzie zadowolona tym, że nie będzie zajęcia w nocy. No, ale to dla jej dobra. Nie chcę, żeby zrobiła sobie coś poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biedne maleństwo, jak żyć bez kołowrotka?:) Swoją drogą musi mieć mocno wyścigowe zacięcie żeby zrobi sobie coś takiego, podziwiam jej ducha walki o wyimaginowane pierwsze miejsce:). Oby rany szybko się zagoiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ran nawet nie widać, ale wolę żeby sobie ich nie podrażniła, bo wtedy je zobaczę, a tego chyba nie chcemy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rujka chyba nie jest czerwona... Chociaż ja się nie znam. Nie był to strumień jak krwawienie tylko mikro kropki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie mikro to raczej od łapek. My też z Hirą mamy bana na kołowrotek bo łapki ucierpiały. Kołowrotek przelej gorącą wodą to się nie rozeschnie a zmyjesz ślady. Łapki same się zagoją a jakby ropnie były to wtedy trzeba będzie smarować. Ech ta młodość. Energia je rozpiera. Sypnij jej więcej trocin, to zamiast biegać trochę grządki przekopie. Dobrze będzie, nie martw się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heloł!

Dawno Nas nie było, ale to wina braku czasu, a brak czasu to wina zbliżającego się końca roku szkolnego i zawalenia wszystkich sprawdzianami. Podczas gdy Duża walczy o oceny- Ibtesam smacznie śpi i ma wszystko wiadomo gdzie. Isia buszuje, albo śpi. Ewentualnie niszczy akwarium... Wagowo przekroczyła już 125g i powoli dalej idzie w górę. Dzisiaj dostałam info o nadaniu przesyłki, w której jest pięterko od pana Henryka (hena75). Jak dotrze do Nas to postaram się wrzucić jakieś fotki. Niecierpliwych zapraszam jednak tu:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.840308522710920.1073741892.171118882963224&type=1

Niestety dzisiaj bez zdjęć. Wojuję już od jakiegoś czasu żeby wstawić tu fotki. Wcześniej było wszystko ok, teraz nie. Próbując opublikować post pojawia mi się informacja, że nie mogę użyć zdjęć o takiej rozdzielczości... Ma ktoś pomysł jak się z tym uporać? Byłabym bardzo wdzieczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piętro jest superzaste, podziwiam i zazdraszczam:).

Co do zdjęć to ja używam ImageShacka, tam też możesz zmienić wielkość zdjęć, choć ja nie muszę od kiedy tam je hostuję a są wielkie, nie zawsze pamiętam, żeby je zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczny chomiś :)

Ja używam imgur.com i jestem b. zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(Podgląda pieterko i knuje jakby tu swojemu coś takiego wymodzić... Może chociażby z tektury na wybiegu - co u nas znaczy jak biega po pokoju hyhy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CNR0eYz.jpg

Pięterko dotarło i zajmuje znaczną część akwarium. Wiem, że na fotce szyba brudna, ale zauważyłam to dopiero na focie (już wszystko umyte). Na zdjęciu szukajcie Ibtesam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super :)

O nie mogę, jak ona cudnie wygląda sobie zza pięterka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie forumowicze!

Wie może ktoś z Was czy da się połączyć ze sobą dwa wątki? Jeśli tak, to jak?

Nie chce mi się prowadzić dwóch wątków, jeden dla obu chomiczek by wystarczył.

Zdjęcie Isi, bo dawno nie było:

CI2G4oO.jpg

Niestety tylko jedzeniem można ją unieruchomić. Gdy się rusza to aparat robi zdjęcia rozmazane- za długo ostrość ustawia... Muszę zainwestować w nowy sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Połączyć chyba nie, ja po prostu jeden porzuciłam i dopisałam w tytule aktywnego wątku dodatkowego stwora :D 

Dopiero zobaczyłam zdjęcie na którym Isia wygląda jak zza krzaka :D Świetne :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To najwyżej Pusi wątek admin zamknie. Zaraz zmienię nazwę :-)

edit: Nazwa zmieniona. Dziękuję za pomoc Szybci0r i Joanna ch.  :D

Edytowane przez Asmaru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łączenie tematów powinno być możliwe, bez większych problemów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pusi nie napisałam tutaj ani jednego postu nie wstawiłam żadnych nowych fotek. Myślałam jeszcze będzie okazja... Szybko się pomyliłam. Dzisiaj rano znalazłam ją żywą, aczkolwiek dziwnie zimną. Była taka trochę jakby nie miała kręgosłupa- jak ją podniosłam kiwała się, pokładała się w transporterze. Rodzice byli u lekarza i czekałam aż wrócą, wtedy mieliśmy pojechać do weta. Niestety zanim przyjechali chomisia odeszła. Miałam ją wtedy na rękach. Mała ziewnęła i znieruchomiała- tak jakby zasnęła. Niestety zasnęła na zawsze... Żegnaj urocza kruszynko!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi