Skocz do zawartości
Inesitka

Niesteroidowy lek przeciwzapalny dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z pytaniem czy istnieje jakikolwiek "ludzki "niesteroidowy lek przeciwzapalny (w celu zmniejszenia obrzęku wokół guza na szyjce - który niestety nie kwalifikuje się do zabiegu), który mógłby być zaaplikowany dopyszczkowo mojej Chomiczce.

Dotychczas leczona była takimi lekami w zastrzykach (w odstępach kilkudniowych co przynosiło ogromną poprawę). Dzisiaj nastąpiło pogorszenie stanu więc postanowiłyśmy udać się na kolejny - lecz na drzwiach gabinetu zastałyśmy informację że w związku z długim weekendem pani doktor "urwała się" kilka godzin wcześniej i będzie dopiero w poniedziałek... ;(

W jaki sposób mogę pomóc mojej Chomisi przez te 3 dni - z góry dziękuję za wszelkie sugestie...

Może pyralgina która jest metamizolem podobno tolerowanym przez gryzonie? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, pyralgine podaje się chomikom, nawet mi się kiedyś zdarzyło, ale szczerze powiedziawszy nie podam Ci dawki - zwłaszcza na ludzki.

częściej podaje się metacam, to taki lek dla psów.

skąd jesteś? nie ma żadnego dyżuru wet?

Edytowane przez podrik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

30 km pod Wrocławiem mieszkam. W sobotę pewnie kogoś w trudach dorwę, ale dzisiaj święto więc w mojej mieścinie wszystko pozamykane... ;/

Wet na kryzysowe sytuacje dała mi Dicortineff który mam aplikować malutką kropelką do noska - podałam godzinkę temu, ale poprawy niestety nie widzę. A poza tym to steryd jednak który może jeszcze bardziej zwiększyć metabolizm - a co za tym idzie jeszcze bardziej przyspieszyć oddech... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Interwet na Ślężnej jest czynny teoretycznie cały czas, pewnie jutro też będą (tylko po kieszeni pójdzie). Są w miarę ogarnięci jeśli chodzi o 'drobnicę'.

A na marginesie - skąd się wziął wyrok 'nieoperacyjnego' guza? a może jednak się da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za sugestię - będę jutro szukać...

// byłam z Mysią w "Zwierzyńcu" - doktor P. stwierdził że guzior zlokalizowany jest fatalnie i istnieje poważne ryzyko uszkodzenia dziesiątego nerwu. Poza tym możliwe że przytwierdzony jest do tchawicy / przełyku a takich maluszków się przecież nie intubuje. Nie uwzględniam już nawet ryzyka narkozy. Nie powiedział że się nie podejmie, ale sama wywnioskowałam że będzie to prawie równoznaczne z eutanazją - potwierdziło to również 2 innych wetów... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eh, no cóż... akurat opinii dr Piaseckiego w tej kwestii też bym uwierzyła.. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki Podrik za zainteresowanie - wczoraj rano nastąpiła zdecydowana poprawa (może jednak ten steryd zadziałał z kilkugodzinnym opóźnieniem) i do teraz jest odpukać bardzo dobrze. Tak więc obeszło się bez Pyralginy. Mam nadzieję że w tym stanie dzielnie doczekamy do poniedziałku... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzymam za to kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Steryd po 20 minutach działa na 50% a po 6 godzinach na fula, efekt utrzymuje się 12 h - mówi ci to stary alergik z doświadczeniem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi