Skocz do zawartości

esmeralda chomik syryjski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam przyjemność poinformować, że dziś zamieszkał ze mną nowy chomiczek. Chomik jest z adopcji, po prostu Pan u którego był trzymał go w okropnych warunkach. Chomiczek jest strasznie przestraszony więc jak na razie zdj są takie jakie są, zostawiłam go w spokoju na parę dni niech się oswoi trochę z nowym potoczeniem. Lecz nadal nie wiem jak go nazwać chomiczek jest czarno biały z rudymi i czarnymi plamkami na białym. Nadal nie wiem jak go nazwać może wy mi w tym pomożecie. Chomik od razu upodobał sobie tunel plastikowy. Nie ma kołowrotka a to tylko z tego powodu, że będzie nie długo chyba jeszcze nawet dziś większy.

5ls27m.jpg

zl27pj.jpg

Edytowane przez asia22
Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Najpierw zbierasz kase na akcesoria, pozniej zalatwiasz chomika. Domek to podstawa.

smile :)

Dziś radości z kopania nie ma końca :D

Ma chyba koło miesiąca coś koło4-5 tyg młody. Ale z tego co wiem matka zaczeła gryźć jego rodzeństwo. Został zabrany jak uda mi się znaleść to pokaże wam w jakich warunkach mieszkał. Tak to syryjek.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj odrazu po wyjściu od Pana który miał chomiczka zabrałam go do weteryniarza, chomik jest zdrowy wszystko prawidłowe. Jak narazie poczekam aż chomik przyzwyczai się do nowego mieszkanka, już tak nie fuczy, ale nadal jest przestraszony. Śpi w upodobanym przez siebie tunelu. Więc widać go mam nadzieje, że szybko sie oswoi.

Nie mam pojecia Pan mi powiedział 4-5 tyg. Więcej zdj wstawie i będziecie mogli zobaczyć jak wygląda dokładnie tylko to za jakiś czas teraz potrzebuje spokoju. A ja myśle jak by go tu nazwać.

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie skoro weteryniarz powiedział, że to samiec. Asia ma podobne chomika jak i mój, a jej to też samiec. Właściwie jakie to jest umarszczenie. Bo jak widać on jest biało czarny a na białym ma czarne i takie rude plamki:).

http://robaczekzoo.pl/product.php?id_product=1225

Znalazłam mieszkał właśnie w czymś takim co podejrzewam, że w życiu żaden chodowca, ani wielbiciel chomików nie nazwałby klatką i idealnym mieszkamiem dla chomika dlatego w te pędy wziełam go do siebie. Ma przestronne akwa. I spoto trocin.

Odnośnik do odpowiedzi

No jest malutki, ale dziś nie widziałam by wychodził z tunelu może wkońcu się przekona, że będzie wychodził,dam mu trochę czasu, bo narazie strasznie się boi nowi ludzie nowe otoczenie jak tylko przekona się, że nic mu złego nie będzie się działo to dam więcej zdj. I wtedy będzie widać jakie ma umarszczenie, bo jak narazie nie chce go stresować.

Odnośnik do odpowiedzi

Asia wygrałaś bedzie belzebiusz :D to tak troche aktualności. Dziś w nocy belzebiusz trochę po draniował latał i przekopywał piasek z jednego miejsca w drugie. Kopał pod trocinamido tego stopnia, że wywalił miske z jedzeniem. Jest ciekawy wszystkiego i śpi tylko w tunelu.

Jeszcze takie pytanie czy narazie starzy kołowrotek 22 cm, bo planuje mu kupić narazie taki, a potem większy. Tylko z tego powodu, że tata mi przywiezie z Niemiec 30 cm.

http://www.zoohandel24h.pl/Szablon/Zdjecia/kolowrotek-3.jpg dokładnie taki, to jest przejściowy kołowrotek nie chce kupować większego bo ten kupuje od kolegi za groszę, a tata kupił już porządny kołowrotek, tylko musi przyjechać.

Odnośnik do odpowiedzi

tak, spokojnie maluchowi starczy 22. Tylko może spróbuj czymś wyłożyć żeby nie pokaleczył łapek - korek, ewentualnie tektura. Korek - z prostokątnych podstawek/tacek pod talerze, można kupić za parę złotych w kerfurze itp. Ale z tym kółkiem jest taki problem że jest niebezpieczeństwo efektu nożyc - tzn chomik w biegu wysadza głowę i gilotynka. Dałoby się jakoś postawić kółko na boku? Albo żeby zwisało ze ścianki akwa a to miejsce przykryć żeby nie uciekł?

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie za bardzo. Co prawda mam taką plekse na góre akwa ma ona co prawda z boku dopływ powietrza ale obawiam się, ze niezbyt by bylo z doplywem powietrza, postaram sie zrobić i wstawić zdj jakby to mniej więcej wyglądało choć nie wiem jak do akwa przymocować kołowrotek

Odnośnik do odpowiedzi

No tak tylko ze mój chomik robi coś takiego,że jak wezmę kołowrotek do góry nogami to on robi coś takiego włazi na to potem do góry i droga wolna, myślałam, by plekse zamontować u góry, ale wtedy mam obawy co do cyrkulacji powietrza.

Odnośnik do odpowiedzi

o, no i dobrze, choć możliwe że będzie się obijało o szybę przy biegu. Tylko ten kawałek akwarium nakryj czymś żeby nie mógł się wspiąć po tym - deska/płyta najlepiej jakaś

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...