Skocz do zawartości
mac00

Samiec z samcem czy samiczka z samiczka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry mówię, że jestem to nowy wiec przepraszam, jak wybrałem zły dział.

Mój problem polega na dobraniu pary chomiczkow,tylko nie chce pary samiec-samiczka, ponieważ bym miał małe chomiczki i nie miałbym co z nimi robić. Bardzo proszę która para byłaby lepsza i ewentualnie która rasa byłaby najlepsza i inne niezbędne informacje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki to zwierzeta samotnicze. Jeden na klatke. Dotyczy wszystkich gatunkow.

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy chomik mieszka sam! Niezależnie od gatunku, bo ras wśród chomików nie wyróżniamy.

Tylko samotny chomik to szczęśliwy chomik, w przeciwieństwie do szczurów czy świnek morskich, które muszą mieć towarzystwo drugiego zwierzaka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy chomik powinien mieszkać sam. Jeżeli nie wierzysz, spójrz tu czym grozi stadne trzymanie: http://forum.e-chomik.pl/topic/6304-uwaga-na-stadne-trzymanie-chomik%C3%B3w-drastyczne-zdj%C4%99cia/

Jeżeli chodzi o to który gatunek to zależy jakie masz oczekiwania. Roborki np bardzo ciężko oswoić więc są bardziej do obserwowania a nie głaskania czy brania w ręce. Syryjek czy dżungarek - to już zależy od ciebie, które ci się bardziej podobają. Dżungarki czasem wychodzą w dzień w przeciwieństwie do syryjków ale nie jest to regułą. Generalnie przygotuj się, że chomiki budzą się i wyłażą późnym wieczorem dopiero, a mam takie co i o 1 w nocy.

Jeżeli chodzi o inne rady to po prostu poczytaj sobie wortal i forum, znajdziesz tu wszystko co trzeba. Nie ma po prostu sensu żeby każdej nowej osobie cytować kilometry tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik nie potrzebuje chomiczego towarzystwa do zabawy ;) Ale to już Ci wytłumaczono.

I nie ma co wierzyć sprzedawcom. Ja dostałam chomika od osób które wzięły w sklepie właśnie drugą samiczkę dla towarzystwa dla pierwszej, ale gryzły się, były jakieś problemy, jak już były rozdzielone tamta urodziła (sądzili, że w sklepie została zapłodniona). Sama zaczęłam podejrzewać, że mój to jednak samiec i wet mi potwierdził ;) Więc ci ludzie sami sobie kłopoty na głowę sprawdzili bo chcieli mieć 2 chomiczki, tej samej płci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I nie ma co wierzyć sprzedawcom.

Dotyczy to nie tylko płci, czy trzymania stadnego, ale wielkości klatki, kołowrotka, sposobu karmienia, rodzaju ściółki.

Sprzedawca mówi to, co chcesz usłyszeć, w nadziei, że sprzeda to co ma na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie oszukujmy się w sklepach zoologicznych przynajmniej tak jest u mnie znalezienie odpowiedniego kołowrotka nie wspominając o klatce graniczy z cudem. Chomiczki jak już wcześniej napisali to samotniki, sprzedawcy w zoologicznym wciskają nam kit aby zarobić i wepchać to co mają na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi