Skocz do zawartości
kasiulka345

budowa akwarium z szafki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Mam w domu dwie szafki z drewna. Tak sobie myślę, że jedną z nich mogę przerobić na akwarium dla chomika dżungarskiego lub roborka. Jedna ma wmiary 114x25 ( 2850 cm2), a druga 116x31 ( 3596 cm2). Wystarczy wstawić w nich szybę z przodu i akwarium gotowe. Wiem, że ta pierwsza jest wąska, dlatego moim zdaniem ta druga nadaje się bardziej ( z tego co pamiętam, niektórzy n forum mają akwa 80x30). I tutaj mam do was pytanie: co myślicie o ,,budowie" takiego akwarium? Czy to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry pomysł, czemu nie, pod warunkiem że dobrze zaimpregnujesz drewno przed zasikaniem i że jakoś załatwisz sprawę wentylacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://hamstergehege.blogspot.de/ znowu zapodam linka bo fajne :P

Tutaj widziałam, że np. witryny kuchenne z IKEI wykorzystują, inne pomysły to nawet nie wiem czy z jakichś regałów czy sam ktoś z płyty meblowej skręcał :D Bo wyglądają bardzo ładnie. Więc myślę, że pomysł jest fajny :) Nie wczytywałam się w tamte opisy (w 2 językach są) więc nie wiem czy płyta meblowa może być niebezpieczna czy coś, ale powszechność jej użycia raczej wskazuje na to, że nie.

EDIT: A przepraszam, z drewna szafki posiadasz. Więc tylko maznąć je czymś dla zabezpieczenia i gotowe terra :)

Edytowane przez Artemis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie co z tą wentylacją :/? Mój tata twierdzi że terra nie będzie bo słaba cyrkusja :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może by tak ,,wywiercić" kilka takich kólek o średnicy 6,7 centymetrów i dać kawałek siatki?

Ja tak jeszcze dodam, że to raczej będzie ajwarium, tyle że z trzech stron drewniane, a z przodu szyba...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak właśnie chciałam zrobić :)

A ta siatka to jaka ma być, żeby chomik jej nie przegryzł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ocynkowana siatka, ale na metry ciężko dostać (na allegro są fajne z małymi oczkami dla hodowców ptaków, ale sama przesyłka chyba 20zł). Ja też właśnie będę jej u siebie szukać i nie wiem czy znajdę, a całą belę to średnio mi się widzi kupować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siatka bodajże 3m(lub 5m) na 0,5m za 30zł w Castoramie kiedyś była ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz już nie ma w Castoramie. Sprzedają tylko całe rolki za 25-30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukajcie w pobliskich sklepach ogrodniczych. Ja kupilam taka siatke za chyba 15zl / m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi