Skocz do zawartości
narcyzia

[ADOPCJA] Roborek z zoologicznego/niedoszła karma dla węża

Rekomendowane odpowiedzi

Do pilnej adopcji malutka, choć półroczna chomiczka Roborowskiego, wyciągnięta z zoologa, gdzie czekała na węża - odrzucona ze sprzedaży ze względu na agresywność, ale czy rzeczywiście taka jest - nie wiem. Jest u mnie dopiero od kilku godzin, jednak pilnie potrzebuje nowego domu, ponieważ jedyne, co mogę jej zaoferować, to malutka awaryjna klatka transportowa :(

fvh3br.jpg

33yqr28.jpg

i2m6f8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłabym przyjąć malucha na dt, gdyby znalazł się transport. Mam do dyspozycji klatkę 64x44 z malutkim rozstawem prętów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym mogła przyjąć malucha. Mam klatkę z linku poniżej, tylko bez kołowrotka, który oczywiście dokupię. Tylko trzeba by było znaleźć transport do Nowego Sącza.

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatki_domowe/klatka_dla_chomikow/340949

Edytowane przez 13-nastka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie z transportem kłopot :( A może ktoś bliżej? Ja mogę dojechać jedynie tam, gdzie sięgają połączenia autobusowe KZK GOP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A blablacar? Sprawdzałam transporty i jest kilka z Katowic do Sącza w tym i następnym tygodniu. A obowiązuje jakaś umowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umowa nie, wystarczą zdjęcia odpowiednich warunków :) Zerknę zaraz na te połączenia blablacar, bo do wtorku mam wolne, więc łatwo gdzieś ewentualnie podjechać, a później to już tylko weekendy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, postaram się zaraz wstawić zdjęcia klatki, tylko muszę ogarnąć jak się  je tu wstawia. Mi najbardziej odpowiada tydzień następny lub ta sobota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sobotę mam zajętą, ale w poniedziałek jest odjazd o 15, nie wiem, z którego miejsca, ale na tę godzinę mogłabym bez problemu dojechać do Katowic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniedziałek mi pasuje. A oto klatka (pierwszy raz wstawiam zdj. na forum proszę o wyrozumiałość ;) ). Akcesoria takie jak kołowrotek i zabawki dokupię.

nzsw6hxo1mfq_t.jpg

y4ewhajyaevt_t.jpg

Teraz widać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie mogę obejrzeć zdjęć, polecam wrzucenie na TinyPic, łatwo i szybko :)

EDIT: Tak, teraz widać :) Dobrze, że pięterka są przyjazne łapkom, bo w klatce z ogłoszenia wyżej były szczebelki, co mnie trochę zmartwiło.

Kontaktowałaś się już może z tym panem, który oferuje przejazd w tym terminie?

Edytowane przez narcyzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie kontaktowałam się jeszcze. Postaram się dzisiaj bądź jutro zadzwonić do niego. Tylko, że nie wiem czy dzisiaj nie będzie już za późno.

Wiesz może czy trzeba się zarejstrować na blablacarze żeby zdobyć numer tel. kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że dziś jeszcze możesz spróbować, nie jest późno ;) Niestety nie mam pojęcia, nigdy nie korzystałam z nich, bo nie było takich połączeń, jakich potrzebowałam.

Edytowane przez narcyzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też właśnie nigdy nie sprowadzałam zwierzątka z innej miejscowości. Boję się tylko, że mi odmówi i że trzeba będzie szukać innego transportu. 

Ale spróbować zawsze warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz od razu, że będzie bezpiecznie zamknięty w plastikowym pudełku z dziurkami w wieczku (mam takie pudełko z przysmaków Megane, nada sie w sam raz), więc nie naśmieci ani nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście poinformuję. A tak dla pewności, Ty też masz na myśli Artura Z?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tak. Spytasz od razu, skąd odjeżdża?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytam się o to. Wszystkie informację jakie zdobędę zamieszczę tutaj.

Napisałam do kierowcy wiadomość prywatną na blablacar i czekam teraz na odpowiedź. Oby się zgodził.

Pan Artur pisze tak:

"hmm zwierzatek jeszcze nie przewozilem:) powiem tak meijsce bedzie tylko w bagazniku o ile pasazerowie nie beda mieli wiekszych bagazy, jutro bede wiedzial wiecej szczegolwo, ale jeżeli chodzi o ewntualny transport to w Katowicach jedynym punktem gdzie bede stawal jest stacja benzynowa przy zjezdzie z autostrady i jzeli miejsce odpoiwada to mozemy sie dogadac, co do godziny jest uzalezniona od trasy i blizej moglbym powiedziec cos w poniedzialek jak bede wyjezdzal. Ewentualny koszt przesyłki 20 zl, z tym ze jade do firmy i nie bede mial kiedy dostarczyc paczki docelowo wiec najlepiej gdyby osoba czekala w miejscu do ktoego jade czyli Hotel Beskid w Nowym Sączu, daj znac czy jestes zainteresowana.
Pozdrawiam
Artur"

Nie bardzo wiem co odpowiedzieć, bo nie ma konkretnej godziny i nie mam pojęcia gdzie jest ten zjazd. I jeszcze niepokoi mnie też ten bagażnik...
Co myślisz, narcyziu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, bagażnik zdecydowanie odpada :( Również nie mam pojęcia, gdzie jest taki zjazd z autostrady i nie sądzę, by w takie miejsca jeździły autobusy, więc niestety musimy poszukać innego transportu :( Poza tym samo traktowanie chomika jako "paczki" wzbudza wątpliwości co do ewentualnej troski o jego bezpieczeństwo.

Edytowane przez narcyzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podziękowałam panu Arturowi. No cóż będę musiała szukać innego transportu, tylko szkoda, że się nie udało :(

Ja mam taki problem, że nie mam za bardzo możliwości odebrania zwierzątka rano tylko po południu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja natomiast od środy zaczynam nowy semestr na uczelni i każdy dzień będzie wyglądał inaczej, będę dostępna w różnych godzinach, ale może uda się znaleźć jakiś dogodny transport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w pobliżu Czeladzia nie ma jakichś innych większych miast?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czeladzi, jest rodzaju żeńskiego ;)

jest jeszcze Sosnowiec, ewentualnie Będzin, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Sląskie, ale te już mniej znam.

Edytowane przez narcyzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ups... wydawało mi się że nie :/

Znalazłam takie połączenia:

http://www.blablacar.pl/podroz-katowice-nowy-sacz-93752491

http://www.blablacar.pl/podroz-katowice-nowy-sacz-92252389

Jeszcze poszperam na blablacarze, może się coś znajdzie.

Znalazłam jeszcze taki transport jutro będę pisać.

http://www.blablacar.pl/podroz-katowice-limanowa-97951129

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz napisać do kierowcy z tego ostatniego linku, bo na 11 mogłabym do Katowic dojechac, o ile to nie jakaś odległa dzielnica. Pierwszy to dośc odległy termin, natomiast na ten z drugiego linku nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety kierowca jeszcze nie odpowiedział :(

Natomiast jeżeli znalazłabyś w tygodniu jakiś termin, to będę mogła odebrać chomiczkę o każdej porze dnia i nocy :) Oprócz poniedziałku (w poniedziałek jak się uprę to też dam radę :) ) i wtorku, w te dni po 16.

Niestety nie udało mi się skontaktować z kierowcą. :( Szukam innego transportu

Odpowiedział mi na blablacar (w. w kierowca), tak więc jeżeli Tobie pasuje to ja mu odpowiem, że się zgadzam, oczywiście koszty ponoszę ja :)

"Witam,
Jeśli to aktualne, to czemu nie. Cena taka jak za pasażera. W Katowicach powinienem być ok. 11.30. Najlepiej gdzieś w centrum

I znów coś nie wyszło :( Przykro mi, narcyziu.

Jednak nie chcę rezygnować z chomiczka. Jeżeli pasuje ci jakaś godzina w czwartek to napisz. I prosiłabym Cię także o nr tel. łatwiej by się było skontaktować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...