Skocz do zawartości
Luc

Artego

Rekomendowane odpowiedzi

Standardy się różnią, ale własnie w szczegółach - ja opieram się na jednym w tłumaczeniu (mam plany co do innych standardów, w sensie przetłumaczenia ich tak, żeby każdy mógł mieć wgląd, ale to wymaga czasu), który jest najbliższy ludziom na forum (w końcu hodowle należą do CKK, więc na te standardy się powołujemy - wydaje mi się to logiczne po prostu w tej sytuacji). Raczej żaden nie promuje "za długich nosków", ale znowu "za krótkich" też w hodowlach nie widzę zbyt często - na pewno nie na taką skalę, jak widuje się "za długie".

ON'ki i ich problemy, tak samo jak wspomniane przeze mnie wcześniej yorki, są wynikiem kilku nakładających się na siebie czynników i raczej braku zgodności z wzorcem (psy wzorcowe raczej nie mają nadmiernych kłopotów, co innego te z wyolbrzymionymi cechami - to jest właśnie kwestia selekcji) - o których wspominałam 2-3 posty temu(?). Do reszty się nie odniosę, gdyż obawiam się możliwych dalszych nieporozumień - nie przypominam sobie, by coś ostatnio było "stosowne" jeśli chodzi o jakiekolwiek wątpliwości czy pytania odnośnie chomików (zwłaszcza jeśli są tam Twoje maluchy; żeby nie było - Ceilana uważam za jednego z najlepszych Twoich maluchów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś przy rannej inspekcji miotu, cyknąłem też zdjątka mojej perełce :)

P2280149_zpsdzuksvsa.jpg

P2280145_zpsw9ps8r6z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyskoczyła tak, jak Filip z konopi do grupowej fotki :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobają mi się zdjęcia Matki Polki. Oddają poświęcenie, ale i urodę Eywy. Wrzuć jak możesz

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umęczona matka-polka ukrywa się przed dziećmi... :P

P3021286_zpsn3j7zkgb.jpg

P3021285_zpsxcktkwrn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabawnie to wygląda :D Tam jej póki co nie dostaną :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za jakiś czas będzie musiała się chyba nauczyć latać :) Na zdjęciach jej futro wygląda na bardzo gęste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj dotarła do hodowli wyczekana ELIS Hamsters house - dark golden umbrous banded longhaired rex.  :wub: Na razie pierwsza, nieśmiała jeszcze sesja.  :P

P3301407_zps0mawi9tf.jpg

P3301406_zpszsqyjzzg.jpg

P3301403_zpszleqqadd.jpg

P3301401_zpsu8vzqvfs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma dwa miesiące i jest spooora. Ostatnie ważenie jeszcze u hodowczyni dało wynik 129g podobno. Jak wróce z pracy to się postaram ten wynik potwierdzić lub mu zaprzeczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joanna Ch. dzięki za wrzucenie linka. Miałem to wczoraj zrobić i...wyleciało mi z głowy. :blush: Chłopcy są niesamowici, czasem mają takie pomysły, że się w głowie nie mieści. Sposób na ruszenie kółka najłatwiej kamerą uchwycić było. :P Dziewczyny nie są już takie pomysłowe, każda biega oddzielnie. <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe, to jak w życiu, chłopaki zawsze razem, a baby to zawsze jedna pod drugą dołki będzie kopać :) Super :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudaki:D a co jeszcze robia smiesznego?:P

Z jednej strony Szkoda,ze chomiki to samotniki. Pewnie fajnie wyglada taka gromadka mieszkajaca razem:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Genialnie w tym kółku zasuwają, ale się uśmiałam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi