Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miała miejsce randka pana Valza z panią Galateą. Z początku zmieszanie, podekscytowanie nowymi zapachami, jednak później wszystko stało się jasne.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, za 16 dni można się będzie rozgląda za boćkiem niosącym bandę łobuzów.
DSCN81231_zpsdb13c754.jpg

Ojciec: Valz Štěchovický poklad

DSCN7371_zps4862d268.jpg

Mama: Angelic Hamsters' Galatea

Nosz kurcze, serio nikt się nie domyślił, że te kolorowe napisy to linki?

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I krokiem walca do kolejnego miotu :) Super! Mam nadzieję, że jakieś czekoladki się pojawią :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby. Valz nosi czeko więc może coś tam się pojawi, chyba, że tak jak u Odety, nosicielki blue pojawił się tylko jeden rodzynek. Trzeba się szykować na pralinki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie gratuluj. Nie wiem czy maluszki się urodzą czy nie. Wszystko w rękach Matki Natury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło dla odmiany zobaczyć inne kolorki wśród Zbójów:) Ciekawe co z tego będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to bym chciała zobaczyć miniaturki Valza. Jak dla mnie to jeden z piękniejszych chomików jakie widziałam. A i charakter też ma fajny z tego co Motusa pisała. Mam nadzieję na stadko takich miziaków. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No możecie się zdziwić. Obstawiam najwięcej czarnych małych, jeśli przy tym będą jak Valz, będzie rewelacja. W sumie dove też jest możliwy, czeko, blue, jednak przewaga czarnego. Mogą być maluszki z bandedem ale i bez. Obydwoje mają ładną mocną, krępą budowę ciała, ładne uszy, Valz ma ładny pysk, ale z kolei on jest lh a one zawsze dzieki temu są mocniej zaokrąglone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałam wypowiedź, że za dużo zdjęć słodkich klusek, więc tym razem zapewne będzie mniej zdjęć do oglądania. Cóż, trzeba się dostosować, jak mi ktoś pisze, że zamydlam komuś oczy pokazując zdjęcia, chyba tym razem trochę odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motuso - zrobisz jak uważasz. Ja się na wielu rzeczach nie znam (ubolewam w sumie, że nie staram się ogarnąć genetyki) i dla mnie chomiki są przede wszystkim do kochania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo chomiki w pierwszej kolejności są do kochania. To, że niektóre z nich są również chomikami hodowlanymi, to inna sprawa. Jedno nie wyklucza drugiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może w przyszłym roku połaczę chomiki na różnorodny miot, w tym i cream. Nie powiem nie, ale obiecać też nie mogę nigdy na 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w ogóle zaraz zaraz, czy Valz i Galatea są łączeni pod kątem blutkowym tzn ich dzieci lub wnuki takie będą czy to jakiś uboczny cel hodowli się pojawił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę zobaczyć, czy wyjdą maluchy takie jakich oczekuję, z kolorem to w zasadzie ma niewiele wspólnego, choć mam nadzieję, że i te sprawy okażą się miłe dla oka. Uproszczając, nie, nie łączę tej pary na blutki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podoba mi się ten pomysł, bo już się dość niebiesko zrobiło na forum:) Wiem co prawda, że taki był kierunek hodowli, ale różnorodność to jest jednak to  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Meg nie zrozum mnie źle, to, że ktoś źle mówi o blutkach, nie znaczy, że są złe i nie zamierzam ich nie hodować. To nadal jest kierunek hodowli. Nie wiem tylko czy hodowla przetrwa jak będą na nie podobne ataki, nawet jeśli wywinie się potem kota do góry ogonem i powie, że ich nie było, można komuś zrobić krzywdę. Nie chcę się rozpisywać i robić z siebie ofiary, tym bardziej, że musiałabym użyć niecenzuralnych słów a to łamie regulamin forum. W każdym razie jeśli ktoś jest nastawiony na piękne maluchy niezależnie od koloru, zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. Wiem, że teraz sprawa nie jest łatwa, zapewniam jednak, że nie pisałam tego z powodu rozmów jakie się toczą na forum. W zasadzie "piłam" do tego nastawienia właśnie "jeśli ktoś jest nastawiony na piękne maluchy niezależnie od koloru", bez drugiego dna ;) Jak się przegląda forum to widać pewne tendencje - tak jak było duże bum swego czasu na białe dżungarki, tak później wszyscy chcieli blutka i po prostu jak człowiek jest niewtajemniczony (nie zna użytkowników, życiorysów, zdarzeń) to może mieć pewne problemy z rozróżnianiem tematów, bo wiele chomików jest do siebie podobnych. Ostatnio weszłam do wątku Łatki, która wygląda jak czarno biała, a później okazuje się, że jest trikolorkiem (pozdrawiam :) ) i pomyślałam "O! tego chomika zapamiętam i rozpoznam bez problemu" :) Tylko o to mi się rozchodzi.

Nie snuj przykrych domysłów, każdy kto choć trochę Cię poznał - nie skreśli Cię. Teraz kwestia dogadania się między hodowcami, co byście doszły do wspólnych wniosków, celów i współpracy. Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie snuj przykrych domysłów, każdy kto choć trochę Cię poznał - nie skreśli Cię. Teraz kwestia dogadania się między hodowcami, co byście doszły do wspólnych wniosków, celów i współpracy. Trzymam kciuki :)

Ee.. z tego co pamiętam nie 'pokłóciłam się' z Motusą, chyba że nie wiem o czymś ;P

Z żadną hodowla się nie pokłóciłam i osobiście jestem wściekła na nie-hodowców.

sorry za OT..

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie snuję. Zapożyczę: "Obserwuję i wyciągam wnioski" jakoś tak to szło. Sprawy się same nie gmatwają, to ludzie im w tym pomagają.

Mam nadzieję na piękny miot, jeśli nie wyjdzie, mamy troszkę czasu by to nadrobić.

Dla mnie chomiki są pasją i nią pozostaną. Rozmnażane czy nie, są tak samo kochane. Opera pozostanie maźlinką co nie zmieni faktu, że jest słodka i kochana. Xyno traktuję jako nieco gorszego chomika do hodowli, choć go nie dyskwalifikuję, ale kocham jak wariatka i żaden ferment tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Galatea <3

Trzymam kciuczki  :D

Jaka wylewność :D

Dzięki. Mam nadzieję, że uda mi się zaprezentować ciekawy miot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi