Skocz do zawartości

Chomiki w obiektywie - październik

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne!

Chciałam na wstępie wspomnieć, że w tym konkursie nie przewiduję nagród - jest to po prostu forma wspólnej zabawy i "nutki zdrowej rywalizacji"
Udział jest dobrowolny z przestrzeganiem regulaminu forum oraz zasad konkursu (patrz niżej).

Regulamin konkursu (warto sobie przypomnieć) :

1. Konkurs jest tematyczny: wszelkie zdjęcia zgłaszane do niego muszą nawiązywać do tematu – inne będą usuwane. Tematy będą inne każdego miesiąca – jeśli ktoś będzie miał jakieś pomysły może nadesłać propozycję na pw.

2. Do konkursu zgłaszamy maksymalnie 3 zdjęcia własnego autorstwa.

3. Każde zdjęcie powinno być dobrej jakości, niekoniecznie w dużym formacie (mile widziana rozdzielczość 1024x768).

4. W konkursie mogą brać udział zarejestrowani użytkownicy forum - zdjęcia wysyłacie do mnie na pw opatrzone tematem wiadomości „Konkursowe - miesiąc”, np. Konkursowe - sierpień.

5. Na każdym zdjęciu musi być chomik, niekoniecznie nasz (np. brata, kuzynki, koleżanki – jednak za pozwoleniem właściciela).

6. Każde zdjęcie zgłoszone do konkursu musi zostać opisane:
a. Imię chomika na zdjęciu.
b. Tytuł zdjęcia.

Są to informacje dla mnie i nie będą podawane do głosowania, jedynie zwycięzca zostanie na koniec podpisany.

7. Pod koniec każdego miesiąca będzie organizowane głosowanie – zasady głosowania poniżej.

8. Pod koniec roku będzie organizowany konkurs na najlepsze zdjęcie roku – udział wezmą najlepsze zdjęcia z danych miesięcy – konkurs grudniowy będzie krótszy o 1 tydzień, który zostanie przeznaczony na głosowanie końcoworoczne.

9. W tym temacie nie komentujemy zdjęć, jedyny moment komentowania zdjęć jest po ogłoszeniu wyników - ze względu na prośbę Pampi takie malutkie ustępstwo.

10. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu mamy dwie opcje: piszemy pw lub wiadomość zaczynającą się od słowa „Problem”.

11. Zdjęcia zgłaszamy w podanym terminie, zostaną one opublikowane po terminie zgłoszeń i w tym czasie będzie głosowanie. Jeśli do udziału w danej edycji konkursu zgłoszą się mniej niż 3 osoby, konkurs w danym miesiącu zostaje zawieszony. Nie udzielamy informacji ile jest zgłoszeń w konkursie - informacja zostaje podana do wiadomości z chwilą zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

12. Wprowadzamy ograniczenia, aby nie wygrywała ciągle jedna i ta sama osoba, dlatego zdjęciami miesiąca mogą zostać maksymalnie 3 zdjęcia jednego użytkownika w roku. Przykładowo: Pani x wygrywa konkurs w styczniu, lutym i marcu, to w kolejnych miesiącach nie może zdobyć już pierwszego miejsca  :)

Zasady głosowania:

1. Głosowanie odbędzie się w formie ankiety.

2. Każdy użytkownik może oddać głos na zdjęcie nie swojego autorstwa.

3. W przypadku zagłosowania na swoje zdjęcie wykluczamy wszystkie zdjęcia danego użytkownika w danym miesiącu (w ankiecie liczymy na uczciwość użytkownika).

4. Raz oddany głos nie ulega zmianie! Uwaga - jeśli ktoś będzie chciał podejrzeć wyniki ankiety przed oddaniem głosu, straci możliwość głosowania. Wyniki ankiety można podejrzeć po zagłosowaniu.

5. W przypadku uzyskania miejsca ex aequo organizuję dogrywkę między takowymi zdjęciami.

Edycja wrześniowa:

1. Zdjęcia zgłaszamy od 3 do 26 października (do północy).
2. 27 października wstawię w tym temacie ponumerowane zdjęcia (kolejność losowa).
3. Głosowanie będzie trwać od momentu wstawienia zdjęć do 30 października.
4. Ogłoszenie wyników przewidziane na 31 października  :)

Temat konkursu: Bob budowniczy :)

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

ostatni dzwonek!!!!! zdjęcia można wysyłać do północy!!

---

Niezmiernie przykro jest mi poinformować, iż w tej edycji po raz pierwszy muszę odwołać się do punktu:

11. Zdjęcia zgłaszamy w podanym terminie, zostaną one opublikowane po terminie zgłoszeń i w tym czasie będzie głosowanie. Jeśli do udziału w danej edycji konkursu zgłoszą się mniej niż 3 osoby, konkurs w danym miesiącu zostaje zawieszony. Nie udzielamy informacji ile jest zgłoszeń w konkursie - informacja zostaje podana do wiadomości z chwilą zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

W konkursie nie wzięła udziału ani jedna osoba i ani jeden bob budowniczy... :(

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Miryal, powiem tak - nie było chętnych na edycję październikową, a ostatnio coraz mniej osób wysyłało zdjęcia. Tym, którym się chciało bawić bardzo dziękuję za to wszystko :) Po prostu, całość zaczęła być bardziej meczącym obowiązkiem (głównie przez to, że praktycznie co edycje od jakiegoś czasu towarzyszy nam wrażenie, że to nie jest frajda dla zbyt wielu osób - raczej żmudny "dodatek" na forum) niż fajną zabawą. Będzie chomik roku 2014 i na tym chyba zakończymy "Chomiki w obiektywie".

Nikt za to nie broni zorganizować innej zabawy foto, czy nawet niemal identycznej :)

Dla mnie z założenia miała być to inicjatywa skłaniająca do wspólnej zabawy i z założenia - bez żadnych nagród. Mogłabym próbować wyratować szukaniem sponsorów, ale to już nie będzie to. Widać po prostu "zmęczenie tematu" :)

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem ale mimo wszystko bardzo szkoda. Szykowałam jeszcze jakąś niespodziankę do końca roku, bo nawet jeśli temat by nie siadł to i tak w grudniu wzięłabym udział. Nie szkoda rezygnować tuż przed końcem roku? Uważam, że warto dać jeszcze szansę tym którzy chcieli widzieć swoje chomiki w końcowym głosowaniu na chomika roku 2014 w konkursie Chomiki w Obiektywie. Może chociaż edycja grudniowa?? Wychodzi na to że kolej Podrik więc może jeszcze poprowadzi grudniową edycję? 

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak - rozważałyśmy nie tyle grudniową edycję, ile łączoną. Od końcówki listopada do okolic świąt - więcej czasu + jako taki łatwy temat. I do tego obie chyba najbardziej się skłaniałyśmy. Żeby właśnie dać tą ostatnią edycję do zawalczenia. Nie wiem jak z czasem u podrik, nie chcę jej przymuszać po tym jak już ustaliłyśmy, że odpuszczamy - więc raczej ja się zajmę. Szkoda odpuszczać, przed końcem roku, ale.. prawdę mówiąc to rok temu były rozważania i rok 2014 miał być "sprawdzający" czy ciągniemy dalej. Chyba nie wytrzymał próby czasu - chociaż bronił się solidnie :)

Postaram się w ten weekend (jutro wieczorem najwcześniej) siąść nad tym i naskrobać ostatni temat konkursowy :)

Wierzę też, że może już są jakieś nowe/inne pomysły. Sądzę, że jakaś zmiana (konkursu, zasad, prowadzących itd.) może wyjść na dobre :)

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Wybaczcie, że tak odświeżam temat ciągle... rozumiem, że zabawa zakończona, bo nic nie naskrobałaś czyli nie ma propozycji tematu na zakończenie roku. Szkoda, że zainteresowanie użytkowników tak wdzięczną zabawą gdzieś zniknęło...

gdyby kiedyś chęć powróciła i pojawił się pomysł na podobny konkurs to zgłaszam się na jednego z prowadzących :) sama postaram się wyjść z jakimiś propozycjami (muszę nad tym podumać mysli.gif) i może zaczniemy od Nowego Roku. 

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdę mówiąc - wyleciało mi z głowy + mało siedzę w domu od kilku tygodni (nawet na bloga notki pisze bardzo na raty ostatnio co mi strasznie się nie podoba, ale muszę przecierpieć jeszcze najbliższe 2-3 tygodnie :/).. Zabawa zakończona :( Sądzę, że na dniach ruszę z Chomikiem Roku 2014.

Tak jak pisałam, jak będą chęci to nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby wymyślić własną/podobną zabawę - mnie wtedy naszło, że fajna sprawa i tak trwało te ponad 2 lata :) Po prostu mi i weny, i czasu braknie, a brak zgłoszeń nie motywuje dodatkowo. No, i sama może za jakiś czas bym brała udział w czymś (bo tak to nie bardzo mogłam xD).

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, smutno mi jest to czytać na forum jest jednak coraz mniejszy ruch, prawie wszystkie osoby z moich czasów albo nie mają już chomików albo nie siedzą na forum bo pokończyły gimnazja czy nawet licea i teraz mają ważniejsze sprawy :(

Odnośnik do odpowiedzi