Skocz do zawartości
Anulka

Mieszkanko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo chomiki Roborowskiego są bardzo malutkie. W dodatku ja mam miniaturkę (nie wiem czy miniaturka roborowskiego i roborowski to to samo. Możecie mnie oświecić ?? :D ) No i mam pytanko czy jemu wystarczy mały faunabox czy lepiej kupić mu coś większego?? Jego wymiary to ok.15/23/18 (szer/dł/wys) jeśli jest za małe to kupię mu wieksze oczywiście :) Ale wydaje mi się, że to mu wystarcza. Spokojnie mieści mu się tam domek, miska poidełko i jeszcze ma miejsce na bieganie. W dodatku codziennie ma wybiegi. Na tych wybiegach ma kołowrotek i inne bajery. No nie wiem. Napiszcie co o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dodatku ja mam miniaturkę (nie wiem czy miniaturka roborowskiego i roborowski to to samo. Możecie mnie oświecić )

Pewnie w zoologicznym ci powiedzieli, że to chomik miniaturka (czyli karłowaty) roborowski. Nie ma czegoś takiego jak miniaturka roborowskiego. Jest chomik roborowskiego i koniec ;P

No i mam pytanko czy jemu wystarczy mały faunabox czy lepiej kupić mu coś większego?? Jego wymiary to ok.15/23/18

Ja zawsze polecam, żeby kupować jak największe mieszkanie (klatka, akwarium, terrarium) dla chomika. Im więcej chomik ma miejsca, tym lepiej dla niego i on sam lepiej się czuje. A ty masz ten faunabox dosyć malutki. Mimo, że to jest najmniejszy chomik, i tak powinien mieć dużo miejsca do zabawy nie tylko na wybiegu, ale też w klatce, akwarium czy terrarium. I najlepiej by było, żeby miał dostęp do kołowrotka cały czas, a nie tylko na wybiegu. Radziłabym ci kupić klatkę dla myszki, albo coś z habitrail, bo standardowe klatki dla chomików mają za duże odstępy między prętami i chomik by uciekał. Możesz też kupić akwarium, albo terrarium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha. A mogłabym naprzykład kupić taki duży terrabox?? Bo on moim zdaniem jest lepszy od akwarium, bo czytałam, że chomiki jedzą ten sylikon którym są sklejone ścianki akwa. A z tym terraboxem nie byłoby problemu bo on nie jest sklejany. I wtedy bym mogła mu tam wstawić kołowrotek. I mam pytanko. Czy on musi mieć w akwa (klatce terrarium czy w czym tam będzie - nie ważne. Chodzi mi o to czy w swoim mieszkanku musi mieć) kuwetę jakąś? Nie przyglądałam się ale wydaje mi się, że on nie załatwia się w jedno miejsce, więc to by chyba nie miało sensu. I co sądzicie o tym (ta aukcja jest jeszcze tylko 4dni ) http://allegro.pl/item169081530_akwariu ... atis_.html

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 22:37 ]

Ale wiecie co?? Chyba to do czego podałam link (teraz jak się przyjrzałam to tak stwierdziłąm) jest strasznie denne i beznadziejne. Więc to odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuwety mieć nie musi, ale wtedy będziesz musiała częściej sprzątać. Lepiej zawsze ją mieć :]

Kupisz mu co chcesz, ale ja polecam klatkę dla myszek, albo dla małych chomików :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nawet jeśli kupisz kuwete, to jeszcze nie oznacza, ze chomik bedzie chcial z niej korzystac :) chociaz mialabys wtedy mniej problemow. Chyba najlepsza bylaby klatka z malymi odstepami miedzy pretami (chyba sa takie 0,5 cm)

a akwarium z tego linku jest okropne... sama potrafie lepsze zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiem. To akwarium jest obleśne :) Szukałam klatki i przy okazji zobaczyłam akwarium i tak na pierwszy rzut oka wydawało sie ok, ale nie zdążyłąm się przyjrzeć, bo szłam do sklepu i zaraz wyłączyłam komputer. Ale potem sie przyjrzałam i stwierdziłam, że chyba byłam ślepa :D

No jednak kupiłam duży faunabox. Jakoś tak, bardziej mi się fajny wydawał. Poza tym mam zamiar stworzyć mu tam takie naturalne warunki tzn. wszystko drewniane i jakoś akwarium do tego bardziej pasuje niż klatka. A chomiczkowi naprawde się tam chhyba strasznie podoba. Cały czas biega w nowym kołowrotku (który jest na razie metalowy ale powkładałam między pręty papier. Niedługo kupię drewniany), przechodzi jakby tunelami w trocinach i biega cały happy :) Wygląda na zadowolonego. Poza tym oglądałam różne klatki takie właśnie z małymi szczelinami między prętami dla chomików ale wszystkie miały to plastikowe wyposażenie, a mnie się takie nie za bardzo podoba, poza tym i tak wyjełabym plastikowe rzeczy z niej żeby włożyć drewniane wię c nie chciałam wydawać na coś co mi nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mimo że chomik roborowskiego to najmniejszy przedstawiciel gatunku, potrzebuje on największej klatki, wiekszej nawet niz dla chomika syryjskiego, ponieważ jest bardzo ruchliwy i nerowowy, taka informacje wyczytałam juz w wielu ksiazkach i innych źrodlach i jej się trzymam hodując wlasne chomiczki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi