Skocz do zawartości
Motusa

Zbójnickie Chomiczki: Miot E ur.06.09.2014r

Rekomendowane odpowiedzi

OdetaJa15B0_zpse0277636.jpg

Odeta: http://www.ceskykrecciklub.cz/kreccidb/_detail.php?id=999

Jaś: http://www.ceskykrecciklub.cz/kreccidb/_detail.php?id=892

Odeta właśnie zaakceptowała Jasia i to on zostanie ojcem jej maluszków. Robimy więc odliczanie do miotu E.

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, "co z tego wyjdzie". Pozostaje cierpliwie czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarne, Coffe, tortosie, może silver ukryty w Odecie wyjdzie na wierzch. Jest ona w sumie też nośnikiem blue więc może coś tu się pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super :) Już nie mogę się doczekać :D

E: A co z Caspianem? ;) nie spisał się? czy po prostu zmieniłaś zdanie? :)

Edytowane przez Wiktoria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłam zdanie ponieważ mają gdzieś tam tych samych przodków. O ile w przypadku chomiczków pupili nie jest to aż taki wielki problem i pewnie na wiosnę jeśli hodowla będzie dalej działać pomyślę o Chrysanderze, tak w przypadku dalszego rozmnażania Jaś jest lepszym kandydatem a i tak po za satyną ma to, czego oczekiwałam, więc nie zrobi to aż takiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mama Odeta nie przytyła. Nie chcę pisać że będzie mały miot, lub że jednak nie jest w ciąży, bo znowu nagle wyskoczy cała banda i będzie śmiech. Zrobiła się spokojniejsza, mniej wychodzi z domku. Pora sypnąć mięciutkich trocinek, dać materiały do budowy gniazda. Dużo spokoju ma, więc o to się akurat nie martwię. Prawdę mówiąc głównie ze względu na nią nie jadę do Pragi na wystawę a jedynie kilka godzin od domu na targi w Łodzi, skąd w każdej chwili w razie potrzeby mogę się zebrać i wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoli ale stanowczo przygotowujemy się do porodówki. Dziś zniknął kołowrotek, razem z Odetką posprzątałyśmy domek, nasypałam nowego lnu i uzupełniłam zapas ręczników do budowy gniazda. Mała bardzo dobrze przechodzi ciążę. Nadal nie jest bardzo gruba. Jest za to jakby bardziej promienna

DSCN7164a_zps20f341aa.jpg

DSCN7165a_zps5d2ba831.jpg

DSCN7166a_zps1ac2c118.jpg

DSCN7174a_zpsc72c79bc.jpg

DSCN7180a_zps528bafc0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ładnie pędzi z pościelą :D Tylko nie może się zdecydować gdzie się urządzić, tyle potencjalnych domów... :D

First world hamster's problem: mam tyle domów że nie wiem gdzie spać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję, że okopie się w domku. Tam dach otwierany i będzie łatwiej podglądać maluchy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to co, Dominika? Pakujesz plecak i przyjedziesz na weekend opiekować się stworami a ja sobie spokojnie pozwiedzam Łódź :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile trwa ciąża? Kiedy należy zabrać kołowrotek?

Wygląda ślicznie. Ale jakie czerwone oczy, pierwszy raz widzę chomika z takimi ślepcami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edith, gwarantuję, że ona świetnie widzi więc pojęcie "ślepcami" zabrzmiało brzydko. Ma piękne czerwone oczy, jakich mało u chomików. Cóż, trzeba umieć je docenić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edith, gwarantuję, że ona świetnie widzi więc pojęcie "ślepcami" zabrzmiało brzydko. Ma piękne czerwone oczy, jakich mało u chomików. Cóż, trzeba umieć je docenić.

ślepce to inaczej oczy :)  nie chodziło mi o to, że jest ślepa czyli niedowidzi. :P I nie miało to brzmieć negatywnie :P

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edith, a co to, każda wioska na Podlasiu ma swoje narzecze? U mnie się mówi ślepki albo ślipia :)

A czy jest możliwe że Odeta nie jest w ogóle w ciąży? Skoro jej brzuchol za bardzo nie rośnie? Czy jednak widać jakieś pogrubienie u niej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe że tylko pojadła ale jest grubsza. Wydaje mi się że jest w ciąży, ale nie zabieram jej nigdzie na potwierdzenie bo nie chcę niepotrzebnie stresować. W każdym razie rui nie zaobserwowałam.

Edith, ciąża trwa średnio między 16 a 20 dni, kołowrotek już zabrałam i przygotowałam wszystko na płasko.

U mnie też ślipia, ślepia, ale nie ślepca. Pierwszy raz czytam. Dla mnie one są piękne. Na targi wiozę Masię, aby ludziska sami przekonali się jakie piękne potrafią być oczy u chomików dove.

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Emerytka Masia Pasia jedzie w podróż życia :D

A czemu tylko ją? W końcu jak już jechać to można wziąć więcej Zbójów?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę dwa Zbóje. Nie ma sensu szaleć, tym bardziej, że wbijamy komuś do domu.

Podróż życia to była jednak droga z do Pragi i z Pragi przez nocleg w Szklarskiej, Wrocław i do Krakowa. Dziewczyna objeździła trochę. Teraz zdobywamy Łódź. Jest sympatyczna, opanowana, śliczna i nie jest jeszcze w "tym" wieku że już wypada tylko siedzieć w domku i liczyć orzeszki.

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze że to samiczka bo ten tekst o orzeszkach byłby nieco dwuznaczny :D

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masia jest kochana, w sam raz do miziania :3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a co myślisz że robią panowie chomikowie jak nie wychodzą z domku?

Aaa, bo Podriś miziała Masię :D

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi