Skocz do zawartości
nataloo

Kołowrotek - jaki waszym zdaniem najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

No i widzicie? Ja znowu wrócę do Cosmiców. Mają na dnie szczelinki którymi zapasy na drogę robią fruu. Dla dżungarka polecam jak najbardziej. Mój Alfi kocha sobie ten kołowrotek tak bardzo, że może nie istnieć cały świat. Ma połączone kilka klatek. O tym już kiedyś pisałam. Zestawy habitrail z alexem, wkrótce z jerrym zamiast alexa. Mam nadzieję że wreszcie zacznie z nich korzystać. Bo puki co przesiaduje w najmniejszej klateczce, bo tam jest jego skarb zamocowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ja myślę o przerobieniu Trixie plastik i zrobieniu dziurek...

zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłam nowy, większy kołowrotek Trixie z siatką śr. 17 cm mojemu chomikowi. Poprzednio korzystał z plastikowego, mocowanego na ścianie klatki. Jak nauczyć chomika korzystania z nowego kołowrotka?

Aktualizacja

Gryzek już biega w kołowrotku :hura:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super !!!

Pewnie kupię go Szarotce . rotfl :hura:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko.

Czy robor poradzi sobie z trixie siatkowym 17 albo trixie z 20 plastik?

Jak sobie poradzi to który lepiej kupić? :cwaniak:

Dodam że hałas w siatkowym nie wchodzi w grę, bo umiem go zneutralizować. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradzi, poradzi. Najlepiej kup plastikowy. Co prawda 17 jest cichutka, bo z 22 siatkową już gorzej, ale często Busia robi w nim 'fikołki', ponieważ nie zatrzymuje się wtedy kiedy ona i dalej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak i to jest największy problem siatkowego trixie . Tak to jest cichy tylko czasem się trzęsie . Bardziej polecam ci plastikowy trixie . Co prawda go nie mam ale niektóre osoby mówiły , że ten plastikowy się zatrzyma jak chomik też się zatrzyma . :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla roborka bardziej polecę Trixie 16 lub Trixie 20 plastikowe. Łatwiej chodzi, nie hałasuje można zaczepić o pręty lub zostawić na nóżce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarny mój ? :buja:

Rewelacja,widzę,że są też szersze niż ich większe odpowiedniki co mi bardzo odpowiada ;)

Co do większych - ostatnimi czasy udało mi się oderwać stojak - utracił na tym mój policzek i sam kołowrotek także ale udało się i jest zawieszony w setce - w końcu Zeta z niego korzysta.Jest też masakrycznie zjedzony - sam plastik jak i stojak :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mój czarny? :P gdzie? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszły tylko dwa kołowrotki ;) a wrocław zamawiał 8.

Kompletowałam w pierwszej kolejności te zamówienia, które mogłam już wysłać.

Więc spokojnie podrik :) ma dojechać jeszcze 12 ;) na pewno czarny będzie ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się muszę pochwalić dziś zakupem życia :D W sklepie obok domu, gdzie myślałam, że nigdy nic nie kupię znalazłam kołowrotek habitrail cosmic glow - widziałam je w internecie w cenie ok 32zł. A w moim małym sklepie - 12 :hura: Chomik na razie bardzo nieśmiało w nim chodzi, ale myślę, że się rozkręci :ha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg. sklepu Fretkowo 19cm. Mi też się wydaje że coś kolo 20. Zakup udany. Faktycznie miałaś farta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosiłam ekspedientkę o zmierzenie - wyszło jej 19cm. chciałam kupić plastikową trixie 20cm ale w sklepach nie ma a na animalii 2 tyg oczekiwania. a chom kolejne 2 tyg bez kołowrotka by był (do tej pory miał taką dużą kulę u góry klatki ale jest dla niego za ciężka i służy mu za łazienkę/kuchnię). Martwię się trochę tym wypadaniem z kołowrotką (dające do myślenia filmiki na you tube) ale ma w ewentualnym miejscu upadku masę trocin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Cosmica nie powinien wypadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i już szaleje! :D Nie wychodzi od godziny z niego prawie :) Biega jak zawodowiec.

Może to głupie pytanie, ale dlaczego właściwie chomiki biegają i uwielbiają biegać w kołowrotku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo mają bardzo dużą potrzebę ruchu, kórej w klatce nie mogą zaspokoić. Nawet w tej największej, choć oczywiście w tej większej mają większe możliwości ;) .

Chomiki przemierzają na wolności do 10 km w jedną noc. Tego im w klatce nigdy nie zapewnimy, bo jak? Więc nadrabiają to w kołowrotku.

(I niech nikt nie myśli: "mój chomik zna tylko tylko swoją małą klatkę, więc nie ma takiej potrzeby" - tak nie jest, bo chomik ma to instynktownie już w sobie; taka jego natura :ok:. )

Oprócz tego kołowrotek służy do redukcji stresu. Przykład: nowe chomiki, zaraz po przeprowadzce do nieznanego otoczenia, dużo więcej i intensywniej biegają w kołowrotku niż chomiki, które są u nas dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten ostatni post jest autorstwa mojego chłopaka - ja sie z tematem zapoznałam, a ta gnida skorzystała z okazji że poszłam spać i sie zalogowała z mojego konta :paluszek: nawet mnie nei obudził, żebym mogła zobaczyć pierwsze pełnodystansowe bieganie Choma (bo wcześniej tylko dreptałw kółku - troche do przodu, a potem do tyłu)

a mu mówiłam że chomik lubi biegać, o wynikach badań opowiadałam, i fige z makiem zarejsetrował w swej łepetynce, tak o to się gada z mężczyznami :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi