Skocz do zawartości
nataloo

Kołowrotek - jaki waszym zdaniem najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się zmieścił - choć nie wiem jakim cudem xD

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tiaa cichy... :P No nie powiem, ten, który przyjechał opakowany w pudełko, nie był powyginany i chodzi bezszmerowo. Trzeba było tylko naoliwić. Reszta... eh...

Aż się zastanawiam, kiedy sąsiedzi z góry polecą do właściciela na skargę że im coś w nocy spać nie daje.

Ten drewniany Karlie - moje marzenie kupić chomikom te największe, ale niestety najpierw musiałyby wszystkie przesiadki na duny 100 (lub wreszcie terra) porobić.

zięki za zdjęcia poglądowe dotyczące jerrego i trixie 22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam w domu 5 Trixie 22cm z siatką, w tej chwili mam 6 Trixie plastik i dwa trixie siatka w użyciu stałym. Nie polecę nikomu Trixie z siatką jako cichy kołowrotek. Do cichości to moim zdaniem dużo mu brakuję. Kołowrotek trzeba regularnie nasmarowywać. Zastanawiam się jednak nad Trixie 28cm z siatką na wybieg.

Bo niestety 28 plastik ma też swoje minusy. Np. Stanie , niektóre mają pogniecione nóżki i się wywracają.

Drewniane kołowrotki są moim marzeniem ;) niestety przy zakupie ok. 10 sztuk to wydatek około 800zł na co mnie niestety nie stać.

Obecnie próbuje wymienić wszystkie kołowrotki na plastikowe ;) potem może zajmę się wymianą na drewniaki :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kołowrotek trixie 28 siatkowy jak najbardziej polecam na wybiegi. U mnie tak zawsze było, teraz tylko został opanowany przez pana Pączka, który kocha go do tego stopnia, że zdarza mu się w nim przysypiać. Jednak jako kołowrotek "na stałe" odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na stałe odpada ze względu na hałas? czy ze względu na wielkość?

czy jakoś specyficznie się wygina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na razie ten plastikowy Trixie 28 cm jest spoko.Chomik używa go na stałe od jakiegoś tygodnia.Stoi stabilnie na żwirku Hilton,trochę tą nóżkę przysypałam bo chom zaczął ścierać siekacze o metal :) Nic się nie kołyszę,nie obciera,w nocy słychać tylko tupot ,no chyba że coś wpadnie do środka to wtedy niestety trzeba wstać i wyjąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Metalowy siatkowy odpada jeśli wydaje takie dźwięki jak szarpana siatka ogrodzeniowa. I tak całą noc. Jak tak kilka zacznie koncert to robi się przemiło. Inwestycja w stare sprawdzone plastiki jest chyba najlepsza, jeszcze jakby były drewniane mniejsze nieco niż 28. No cóż, powiem tak, przy klatce fop, która wydaje się niektórym nudna, spokojnie można zmieścić porządny kołowrotek 28cm. Niestety duna, to tylko 22cm z obecnych na rynku w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do duny wejdzie też plastik 20cm trixie ;) na 100%.

Nie wyobrażam już sobie mieć 10 kołowrotków 22cm to jest tak głośne :P

Drewniany jest tylko 29cm z tego co pamiętam. jest dość duża różnica pomiędzy 29 a 20cm.

Kupię chyba na wybieg 28 z siatką ;) bo boję się że 28 plastik nie wytrzyma jazdy na panelach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drewniane są 20 i 28 czy 29. No tak, plastikowe trixie 20 wejdą ale tak zmniejszać kołowrotki... nie bardzo. Jedynie dla maluszków może by się przydały no i dżungarek dostanie nowy. Może Gamma jako wyprawkę dostanie na drogę.

Na wybiegi ten siatkowy polecam ale pod warunkiem że dla chomików umiejących w nim biegać. Pisałam już wcześniej o moim Okruchu, który nie potrafi biegać w takim kołowrotku bez robienia sobie krzywdy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w klatkach większość ma 28 a na wybiegu 22 ;) i jakoś sobie radzą :) ale jak słyszę ten dźwięk to za każdym razem tracę ochotę kupować 28 z siatką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, a mi się akurat siatkowy wyciszył. Pomijam fakt, ze od jakiegoś czasu stał na ciężkiej drewnianej platformie, owiniętej swetrem, do tego miał założoną ośkę drewnianą, dzięki czemu był jako tako cichszy (powoli dało się spać :P). Ostatnio jednak przeszedł sam siebie i stał się niemal bezszelestny. Powód? Miedzy ośkę a koło wkręciła się sierść Tykkiego która działa amortyzująco :ha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja właśnie zastanawiałam się nad Trixie metalowym z siatką 17cm..

Njapierw przetestuje ten co mieć będzie w klatce (dołączony) a potem najwyźej kupię nowy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trixie z siatką jest świetny, mam dwie 17, dwunastego przyjeżdża Czikorit z 22. Zobaczymy jak będzie się sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha..

Niektórzy polecają, niektórzy nie..

No cóź, zobaczę jaki będzie te dołączony do klatki :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wrażenie, że czym większy kołowrotek siatkowy tym głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój trixie z siatką (17) jest cichy , jak się wolno Szarotka kręci . Jak się rozpędzi to się trzęsie i nawet jak powieszę go to nic nie pomaga ;( .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grala, mam to samo z trixie 22. Jak chomik się kręci wolno to słychać tylko tupot łapek, jak się rozpędzi to kołowrotek obija o to takie pręty (?) co są po boku :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam Trixie 22 z siatką i przedtem był zawieszony na prętach, ale chomiczka za szybko w nim biegała i cała klatka kiwała się na boki. Teraz położyłam go na trocinach i jest jeszcze gorzej. Nie wiem jak ona to robi, ale trociny odsypują się spod kołowrotka i obija się on o kuwetę powodując okropny hałas :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie siatkowy stoi na sporej kupce trocin :) I jest cichutki :) A co jakiś czas smaruję go wazeliną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod moim jest dość duża kopa trocin, ale w jakiś dziwny sposób odsypują się one spod niego. Może chomiczka osiąga za dużą prędkość...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak stał wolno to było najgorzej, bo się przesuwał. Jak jest podwieszony to jest unieruchomiony i zazwyczaj cichy, chyba że już przychodzi czas nasmarowania, to wtedy trochę się tłucze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widzę,że co kołowrotek to różna opinia.Ja miałam dwa 22cm,jeden był okropny to go sprzedałam ( :cwaniak: pomijając to,że jak poszłam go zamontować u nowej właścicielki i odpowiednio wygięłam stelaż to cichutki się zrobił oO) i jeden aktualnie ma Stefek - ten jest fajny,stoi na trocinach,mały zasuwa z prędkością światła i po naoliwieniu nie słychać w ogóle ale czasem jak zapomnę to rzępoli jak stary kot i spać się nie da :P

Był też dwukrotnie odmalowywany,bo odpryskuje z niego farba i rdzewieją potem te elementy jak siknie chomik :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi