Skocz do zawartości
nataloo

Kołowrotek - jaki waszym zdaniem najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco węższy ma moja Przyjaciółka dla chomików Roborovskiego. - ten przyjaciółki jest z firmy Habitrial. -

Po jakimś czasie część jasna odpadła od ciemnej - i należało to sklejić taśmą klejąćą.. Ogólnie są ciche te kołowrotki bo maja one sprężynkę pomiedzy osią a częścią po której Pupil biega. :P

Jeśli Syryjek się w nim zmiesci to powinien byc w porządku.

Tak w kwesti techniczno-gabarytowej - jaką średnicę ciała oraz długość mają Syryjki??

PS. Sorki za chwile prywaty, ale odzywa się mój dyplom technika - wszędzie musze widzieć elementy techniczne- sprężynki, układy mikroprocesorowe i takie tam bzdety.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nasz admin - Mike pokazywał na swoich zdjęciach, ze jeden z jego syryjków ma taki kołowrotek (z firmy Habitrail) i sie dobrze sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki wam za odpowiedz,mam zamiar taki kupić dla dżungarka,jeśli jest w miare cichy to będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, lepszy dla dżungara będzie zwykły pełny kołowrotek, czy taki talerz?

http://upload7.postimage.org/515086/photo_hosting.html

(zdjęcie należy do illitum)

A może nie ma znacznej różnicy na którym chom będzie biegał?

Proszę kogoś o porównanie obydwu (np. plusy i minusy), jeżeli można :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla mnie taki talerz jakoś nie ma przyczepności dla chomika łatwiej może wypaść,jestem zdecydowanie za kołowrotkami bo chomik jakoś nawet szybciej sobie w nim pobiega a w tym talerzu to jakoś go nie widze,zresztą nawet wcześniej nie wiedziałam że to też robi za kołowrotek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze, to teraz jeszcze który z tych dwóch będzie odpowiedniejszy?

Pierwszy

Drugi

Chyba, że macie swoje propozycje, to proszę się nie krępować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

większość z nas ma ten drugi,ja także ,ale zamierzam zmienić też na ten pierwszy co został wklejony,podobno "chodzi" ciszej jak chomik w nim biega,tez chcę to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem tego samego zdania co Johana.

Bezpieczniejszy i odpowiedniejszy bedzie ten 1. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tyle że ten pierwszy jest sporo mniejszy...

nie wiem czy ten plastikowy ma szczebelki czy pełny plastik, bo jeśli jest pełny, to ten większy jest lepszy (pomijając walory wzrokowe), a który bardziej piszczy, pojęcia nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby tak, ale ona ma dzungarka (czy też będzie miała) tak więc ten 1. wystarczy.

Ja zauważyłam, że Nike się bardzo rozpedza w koowrtoku i czasami prawie wypada, wiec lepszy chyba będzie ten zzabezpieczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie mam pytanko.

Bo Pusia ma 15cm długości (teraz już ponad) i ma zły kołowrotek-musi sie w nim strasznie zginać. Szkoda mi jej bardzo i za bony postanowiłam zamówić duży kołowrotek.

Jego koszt to 28zł 50gr (przypominam, że za przesyłkę nie płacę)

Jego średnica to 23cm więc jest więc jest ogromny.

To jego fotka:

Dołączona grafika

Oczywiście mam zamiar przewlec go tekturą.

Powiedzcie czy warto go kupić?

Proszę o szybką opinie i pomoc.

Pozdrawiam bye

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paulino! Na pewno warto kupić takie kołowrotek, tylko jest jedna sprawa. Czy nie znalazłaś żadnego kołowrotka takiej wielkości, tylko, że pełno - plastikowego ? Byłoby Ci z pewnością Łatwiej, bo wiadomo, że chomik może się wysiusiać na tekturke i znów musisz zmieniać, a jak kupisz plastikowy, to tylko go wymyjesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie znalazłam.

A takie plastikowe pełne maja mniejszą średnicę.

Co do siusiania-prędzej zrobiłby to Łatek ale on odziwo nie siusia nawet na piętro, które jets przewleczone z tekturą.

A Pusia zawsze sika w jednym miejscu.

Proszę resztę osób o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że skoro plastikowe są za małe, bierz ten. Niech twoja chomiczka się nie męczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie że go zamów. Jest świetny, a jak tekturką przewleczesz będzie idealne :) Jak nawet by Ci się tam zsiusiała to przecież bez problemu tekturkę można zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widziałam w zoologicznych w Krakowie takie wielkie kołowrotki metalowe właśnie dla syryjskich i były dobre,więc pewnie spełni swoją funkcję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupuj, ja mojemu chomiczkowi ostatnio tez kupilam kołowrotek dużo większy, bo wcześniejszy był dużo za mały, już nawet nie chciała w nim tak biegać jak kiedyś gdy była mniejsza. Nie koniecznie musisz go przewlekać tekturką, taki duży chomiczek poradzi sobie biegając tylko po samych drucikach, przynajmniej nie tłucze sie tak bo nie rozwija większych prędkosci:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A musisz taki wielki kupować chomikom?Ja bym kupiła mniejszy :D I by do klatki się zmieścił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie, lepszy większy, przecież w za małym syryjek może się powyginać i mieć problemy z kręgosłupem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam metalowy, z plastikowym stelażem, ale jest "wolno stojący" (stoi wolno w klatce, nie ma żadnych zaczepów),, średnica ok 20-21cm i idealnie się sprawdza + zero hałasu, co też jest dużym plusem! Jak tylko będę mogła, to wstawię fotkę :)

Ale ten co pokazałaś też jest super, więc jak masz możliwość, to kupuj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi